Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ők is rá fognak egyszer jönni?

Ők is rá fognak egyszer jönni?

Figyelt kérdés
Háman vagyunk testvérek, én lány vagyok és van két fiú testvérem, az egyik az ikertestvérem (15) a másik pedig a bátyánk 17 éves. Sajnos meghaltak a szüleink és a mamánk vett minket agához,ő nevel minket. Én már rájöttem hogy segíteni kell mamánknak hiszen már ő is 70éves és beteg is ezért nem bír olyan sokat, de a testvéreim állandóan veszekednek vele és sohasem segítenek neki, a bátyámnak szokta mondani (megkéri) hogy vágja le a füvet nem képes megcsinálni, rá hagyja mamánkra, nem dolgozik semmit hogy segítsen neki, az ikertestvérem pedig állandóan ellenkezik, szemtelenkedik vele, ami mamánknak nem jó, mivel idegeskedik ami nem jó a szívének, és még ezek mellett egy kicsit sem hálásak azért hogy most nem az intézetben vagyunk, hanem mamánknál. Ők is rá fognak egyszer jönni egyszer majd, hogy mennyire jó hogy volt nekünk egy ilyen jó mamánk, és hogy nemhogy örültek volna annak hogy nála éltünk?
2011. okt. 28. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan ők is rá fognak majd jönni, ha majd lesz annyi sütni valójuk, hogy elgondolkodjanak. Bíztasd őket, hogy segítsenek a házimunkában, mert lehetne ennél rosszabb is...
2011. okt. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bánomisén ***** válasza:
77%

Rá fognak jönni és borzasztó lelkifurdalásuk lesz amiatt, hogy nem segítettek neki, de akkor már lehet, hogy késő lesz.


Állj ki a mamád mellett és magyarázd el a testvéreidnek, hogy segítenetek kell neki, hiszen idős. Veszekedni és szemtelenkedni meg egyenesen hálátlanság, hiszen nélküle isten tudja, hol lennétek most.


Egyébként ennyi idősen nemhogy a mamátoknak, de már anyukátoknak is illő lenne segíteni. Nem vagytok már kisbabák.

2011. okt. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolónak üzenném, hogy azt írta a szöveg, hogy a szülei meghaltak...
2011. okt. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltál már beszélni velük erről? Talán az lenne a legjobb, ha megkérnéd őket, hogy viselkedjenek, és segítsenek, elvégre nem volt kötelessége magához venni titeket és felnevelni.. Ezért hálásnak kellene nekik is lenniük..

Ha pedig veszekedés van abból, hogy nem csinálnak semmit, állj a mamád pártjára, és mondd meg nekik, hogy inkább legyenek hálásak! A mamád már nagyon idős, egyedül nehéz neki mindent megcsinálni.. Legalább Neked eszedbe jutott, hogy segítség kell Neki. Remélem, hogy a bátyáidnak megjön az eszük :)

2011. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez szomorú. Nekem élnek a szüleim, de sajna elváltak, anyummal éltem és hát valakinek dolgozni kellett, addig minket a mamára hagyott, úgyhogy kicsit olyan volt a mamám mint a 2. anyukám. Én is szoktam vele vitatkozni, de azért sokat segítettem. De igazából akkor jöttem rá, hogy többet is kellett volna segíteni a mamának mikor itt hagyott minket. :( Kérdezd csak meg a tesóid, milyen érzés lenne ha valami netán valami történne a nagyival, miközben a füvet vágja? Például. Kicsit gondolkozzanak el magukon, mert nem vagytok még nagykorúk és lehettek még intézetbe. Amúgy a srácok mind ilyen önfejűek. Még jó hogy te ott vagy a mamádnak. Legalább te segíts neki, ha már a testvéreid nem teszik.
2011. okt. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bánomisén ***** válasza:

17:13 Olvastam, kösz. Ettől még 15-17 évesen a szülőknek is illik már segíteni. Általában. Akinek élnek.


Szövegértelmezés...

2011. okt. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a szövegértelmezés nekem szólt?
2011. okt. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!