Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyszer visszaállíthatják 2...

Egyszer visszaállíthatják 2 év gyedet és az egy év gyest? Vagy marad az új rendszer és nem fognak változtatni?

Figyelt kérdés

HA én visszamegyek gyedből dolgozni akkor is 360 napot kell dolgoznom, hogy újból kapjak gyedet. Már 5 éve dolgozom a munkahelyemen.

Nagyon szeretnék kistestvért de szerintem kevés az az egy év gyed, mert utána a gyes még kevesebb. Most 20 hónapos a kisfiam. A párom majd 2-3 év múlva szeretne kistestvért. Változik addig valami?


2009. máj. 27. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Aki úgy van gyeden illetve később gyesen, hogy van munkaviszonya, az akkor is két évre kap gyedet a következő babára, ha a két szülés között egyetlen napra sem megy visszadolgozni.
2009. máj. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval ha én két év múlva szülök akkor is két évig kapom a gyedet?
2009. máj. 27. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap nyilatkozta a Fidesz, hogyha megválasztják őket, akkor visszaállítanak mindent a '98-2002 időszaki állapotra.
2009. máj. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben addig nem változtatnak a most elfogadott módosításon(jövőre választások lesznek,a fene se tudja,h mihez nyúlnak hozzá)akkor 2 évig kaphatsz majd GYED-et.De azt is elmondták,h ha akkor születik a következő babád,amikor lejárt a GYES(vagy a GYED,amennyiben most 2 év után vissza mész dolgozni,nem maradsz 3 évig otthon),akkor kezdheted az egészet elölről.Mivel folyamatos a munkaviszonyod nem kell 365 napnak eltelnie,illetve 2 évig jár a GYED,mert már évek óta dolgozol(mert az új rendszer szerint ha 1 évet dolgoztál előtte 1 évig jár,ha 2 évet akkor 2 évig).
2009. máj. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor ha nekem volt két év mviszonyom, lejár most majd a gyesem, vagy elkezdek gyes mellett dolgozni, és majd szeretnénk új babát, akkor ha én nem tudok visszamenni a régi helyemre és új helyen kezdek akkor újra kell két évnek lennie minimum?

Mert én így veszem ki!

De biztos hogy aki ugyanoda megy vissza dolgozni gyed, gyes után annak nem kell újra a két év az új baba új gyedéhez? Mert én úgy veszem ki hogy hogy tök mindegy hogy ugyanoda megy, vagy máshova akkor is új gyerek új két év, kivéve ha gyedből gyedbe szül.

Meg mi van akkor ha én mondjuk a régi helyemre nem tudok visszamenni, de találok egy helyet és csak akkor mondok fel a régin, de nincs közte kihagyásos időszak, vagy 30 napnál kevesebb? Akkor folyamatosnak számít nem? Lehet más helyen vagyok, de nincs megszakítás a kettő között 30 napnál több.

Amúgy én nem hiszem hogy visszaállítják ezt, hiába mondják ezt! Miből állítanák vissza? Vagy kitől vennék el helyette? Ők biztos nem mondanának le a fizujukról ilyen céllal, még a fidesz sem. Tudod amelyik kutya ugat, az nem harap. Vagy ha mégis visszaállítanák, márha ők kerülnek hatalomra, akkor is valaki, valamely csoport biztos megint nagyon meg lenne szívatva a kisemberek közül, mert nem fönntről az biztos.

Nem lehet a semmiből visszaadni mindent amit elvettek. Így is az állam tilitolizik hogy innen elvesz oda beteszi, hogy valahogy meglegyenek oldva a problámák!

Igazából itt a megoldás az lenne ha munkahelyeket teremtenének!!!! Ez az egy jó és valós megoldás működne csak! Egyszer mondott ilyet a fidesz! Na hát majd meglátjuk ő okosabb e többinél és sikerül e majd neki ha felkerülnek.

Én igazából úgy gondolom, hogy idáig senki nem mert változtatni! Gyurcsányt berakták hogy vigye el a balhét, aztán már ő sem bírta és jött most Gordon, aki szintén fapofával tudja elfogadtatni az emberekkel azt amit muszáj. Ő sem fogja sokáig csinálni! De ez a válság meg különösen jól jött most nekik hogy ahol eddig elég nagy kiadás volt azt most változtassák meg, mert úgy vannak vele, hogy ha lúd legyen kövér, mármint ez nekünk úgy érvényesül, hogy már az ember elkeseredettségében úgy van vele hogy ha kibírjuk ezt akkor már azt is kibírjuk, meg amazt is meg amazt is. Hátha lesz belőle egy két év múlva valami pozitív!

Úgyhogy most ez a válság nagyon jó jött nekik, hogy olyan lépéseket tegyenek amit eddig nem mertek! Így ráfogják a válságra és nem olyan feltűnő!

A fideszt amúgy én azért nem szeretem, mert tényleg nagyon jók szónoklásban, kitűnőek, de ha nincs pénz ők sem tudnak csodát tenni! A fidesz szerintem kicsit pofátlan néha és túl sokat enged magának a többi párttal szemben! Én így gondolom! Pl volt nekik az az ülés alatti kivonulás! Na hát én arra a napra nem adtam volna nekik fizetést minimum! Mert ha én egyszer megtettem volna ezt a munkahelyemen, húzhattam volna el a cégtől!

Szóval ők meg már túlzásba viszik a szereplést! Meg sokszor uszítanak! Pedig ha ők kerülnek hatalomra, akkor sem fog érni a kisember szava sokat, ugyanúgy húznia kell az igát tovább és nem lesz beleszólása semmibe!

Na de ezeket most nem úgy kell érteni hogy fideszellenes vagyok! Isten ments! Politika ellenes vagyok! gyűlölöm mindet egytől egyig. Mindegy milyen párt!

Amíg ők ott fent jópofiznak több millióért és tudnak nevetni meg később bemenni dolgozni a válságban, addig sok tízezer vagy több embernek dőlnek be hitelei, mennek csődbe vállalkozások, halnak éhen emberek!!!

Néha kifordul a gyomrom, mikor én nem tudom mi lesz holnap, ők meg nyugisan, mosolyogva nyaliznak egymással a tv-ben és tök nyugodtak. Nekik meglesz a megélhetés, meg a mhely! Még ha soha többé nem dolgoznának is!

Nem is tudom miért ad le ilyeneket a tv! Vágják ki az ilyen jeleneteket!

Legalább annyira tisztelhetnék fent a kisembereket hogy komolyak maradnak! És nem nyugisan röhögcsélnek ott és eszik az állam pénzén megvett szendvicseket, tele szalámival meg zöldséggel, gyümölccsel, ásványvízzel. Jó enniük kell, de akiknek ők nem adnak pénzt, az miből egyen?

Jó tudom mindig így volt a világban, hogy voltak a szegények meg a gazdagok! Csak én azt hittem hogy ha halad előre a világ kicsit jobb lesz! De ez ugyanaz maradt, csak be van burkolva!

2009. máj. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2000-ben raktak áfát a pelenkára.
2009. máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!