Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi az illik,...

Ilyen esetben mi az illik, nem illik?

Figyelt kérdés

Unokatesóm ma meglátogatott minket a barátjával. Azt hittem, a kisfiamhoz jöttek, mert pár napja volt a szülinapja. Meglepetésünkre bejelentették, hogy összeházasodnak, és nem hivatalosan meghívtak minket a lagziba.

A "gond" csak az, hogy jelenleg 10 hetes terhes vagyok. A családnak még nem szóltunk, mivel korábban 4 kisbabát is elvesztettünk a 12-dik hét előtt.

Az esküvő 2 héttel a kiírt időpont után lenne.

Amint bejelentjük a babát, jelezzük, hogy max a polgárin leszünk ott, de valószínűleg még azon sem. Közel 150 km-t kellene utaznunk.

Viszont amikor a mi esküvőnk volt, 100 ezer ft-ot kaptunk a nagynénéméktől, és úgy érzem, ezt illene visszaadni. Férjem viszont azt mondja, ha nem leszünk ott az esküvőn, sem a lakodalomban, akkor ő nem akar ennyi pénzt adni a semmiért. Ezt az összeget 6 embertől kaptuk, max arányosítva adnánk valamennyit. Igazából semmennyit sem szeretne adni, ha már nem leszünk ott.

Ilyen esetben hogy illik eljárni?


2015. aug. 31. 20:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%
Nem 6 családtól kapták a 100 ezret, hanem a nagynéniék voltak a hat tagú család. Nagyon szép összeget kaptatok tőlük, így illetlenség lenne nem viszonozni. Mivel 17000,-Ft jutott egy főre, így Ti kettőtök után 35-40.000,-Ft-ot adhatnátok, ha elmennétek. Ha nem mentek el, akkor is 20-25 ezret adnék a helyetekben,hogy ez miatt ne legyen harag a családban. Ha a szüleid és esetleg testvéreid is mennek, akkor ők meg bőven pótolják a többit és már közel is vagytok a fifti-fifti adakozáshoz:-) Két gyerekemnek a lagzijában a testvéremék /a gyerekeim nagybácsija/ 100-100 ezer forintot adott. Neki 1 lánya van, ha férjhez megy, akkor a mi családunknak 200.000,-Ft-ot illik visszaadni. Úgy gondolom, hogy ezt az összeget a családunk együtt fogja összedobni, tehát a fiamék, a lányomék és mi.Ha valamelyik nem tudná megoldani, vagy nem tudna eljönni az esküvőre, akkor kiegészíteném én az összeget. Nem tartanám fair-nek, ha nem adnám vissza, amit kaptunk. Ha a szülők nem tudnak segíteni nálatok, akkor is próbáljátok legalább 20-25 ezret adni, biztosan megértik, hogy a baba születése megterhelő anyagilag is.Az ő nászajándékuk biztosan jól jött nektek is, csúnya lenne, ha semmit nem adnátok.
2015. aug. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Én leszámolnám a 33,333 forintot a markába pontosan.


Tudom, ez is le lesz pontozva, a pénz szent.

2015. aug. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

Ha ők is voltak a ti esküvőtökön, akkor nyilván illene elmenni az övékére, de ilyen esetben érthető, a távolmaradás. Viszont az ajándékot mindig illik viszonozni, teljesen mindegy, hogy milyen alkalomból adták, ilyenkor meg főleg. A férjed elég bunkó, hogy csak így leírná az esküvőt.

A családotokat meg ti ismeritek, engem sokszor meglep, hogy mennyire számon tartják, hogy kitől, kiktől fillérre pontosan mennyi pénzt kaptak, hogy pontosan annyit tudjanak visszaadni. Inflációt és egyéb körülményt ilyenkor vajon rászámolnak? Azért nem mindegy, hogy 6 tagú család összedobott 8 éve 100 ezret, vagy esetleg tavaly nyáron.

Azt ők is tudják, hogy kisgyerekesek vagytok, és valószínűleg számítanak a viszonzásra, hiszen alapesetben ez természetes. Nem tudom, milyen a viszonyotok, mennyire vagytok összejárósak, de abból, hogy ennyire előre együtt megjelennek nálatok, bejelentik, meghívnak még a meghívók elkészülte előtt, mondhatni rögtön, ahogy a döntés megszületett, én arra következtetek, hogy időben akarnak szólni, hogy fel tudjatok készülni. Szerintem ha bejelentitek a családnak a babahírt, akkor szóljatok nekik is, hogy a körülményke miatt a jelenlétetekre ne számítsanak, de szeretnétek majd ti is sok boldogságot kívánni, így a gyermekágyas időszak után szeretnétek őket vendégül látni ehhez. Ebben akkor benne van, hogy nem feledkeztek meg róluk, és nem fognak olyan pletykák sem terjengeni, hogy babaszületésre hivatkozva ússzátok meg a viszonzást.

2015. szept. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Amikor a mi esküvőnk volt, még jó volt a viszony. Aztán nagybátyámnak bejött valami üzlet, utána közel egy évig nem is találkoztunk, nem is voltak ránk kíváncsiak.

Kisfiamat sem köszöntötték meg egyszer sem szülinapján, azért is írtam, hogy azt hittem, azért jöttek. Első évben kétszer látták, pedig hetente többször járnak felénk, mégsem jönnek be hozzánk. Amikor mi akarunk menni, sosem érnek rá.

2015. szept. 1. 10:06
 15/16 anonim ***** válasza:
58%
Az èn unokatestvérem esküvője 2 hónappal a miénk előtt volt idén nyáron. Ők a miénkre nem tudtak eljönni, mert pont akkor tudtak elmenni nászútra, de az esküvő hetén eljöttek hozzánk, és előre odaadták a nászajándékot amit nekünk szántak. Valamint az ő esküvőjükre volt olyan hölgy, aki a férje nèlkül jött (pedig a férj volt a rokon), mert munkájából adódóan nem tudott eljönni, a hölgy pedig vacsora után nem sokkal odaadta az ajándèkot, és elment haza. Úgyhogy akàr ti is dönthettek úgy, hogy előre meglátogatjátok őket, és odaadjátok előre, vagy a férjed tiszteletét teszi, és legalább a vacsoráig marad.
2015. szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
29%

"Két gyerekemnek a lagzijában a testvéremék /a gyerekeim nagybácsija/ 100-100 ezer forintot adott. Neki 1 lánya van, ha férjhez megy, akkor a mi családunknak 200.000,-Ft-ot illik visszaadni."


Ezt a számolási módot sose értettem, gyerekként se, amikor nagybátyámék adtak mondjuk 1000-1000 Ft-ot nekem és a tesómnak, mire az ő egyke lánya 2000-et kapott a szüleimtől. Nem a pénzt irigyeltem, mert az amúgy is volt nekünk elég, de miért ért ő többet, mint a tesóm vagy én?

2015. szept. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!