Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy illik ezt ilyen esetben?

Hogy illik ezt ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Sógórnőmnek elhunyt a nagymamája kb. olyan 4 hónapja. Most találkozni fogunk vele is. Hogy illik, kívánjunk most is részvétet? Személyesen még nem volt alkalmunk. Vagy inkább ne emlékeztessük őket erre a szomorú eseményre. Főleg mikor babanéző-babatalálkát szervezünk.
2011. szept. 19. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Telefonon, vagy táviratban részvétet nyilvánítottatok? Mert akkor szerintem nem kell most is.
2011. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"De kár, hogy a dédimami már nem láthatja."


Persze csak akkor, ha úgy fordul a beszélgetés. Amúgy nem kell erőltetni.

2011. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha akkor telefonon vagy táviratban már kívántatok, nem kell előhozni a témát.
2011. szept. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mikor találkoztok és köszöntök, akár szoktatok puszit, akár nem, odahajolsz hozzá és odasúgod, hogy: Részvétem!

Ebben nincs semmi, inkább mondd, mint ne mondd, mert abból csak sértődés lesz. Így diszkréten kifejezed, de később persze eltereled egyből a témát másfelé, hiszen nem azért mész, hogy felemlegesd és együtt sírjatok!

2011. szept. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha személyesen nem, de més formában már kinyilvánítottátok a részvétet akkor most ne. 4 hónap után csak feltépnéd vele a már gyógyuló sebeket.
2011. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha még sehogy nem fejeztétek ki, ahogy első írta, akkor igen, annyit mondhatsz, hogy részvétem. Ha már megvolt korábban, akkor esetleg annyit kérdezhetsz, hogy "minden rendben?", "hogy érzed magad?", persze nem fülig érő szájjal, hanem hogy érezze, miért kérdezed.
2011. szept. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Így írtam ki: "most is", vagyis már egyszer kívántunk részvétet, csak nem személyesen. De semmi baj, hogy átsiklottatok rajta. Köszönöm a válaszokat!

Amúgy megtudtam, hogy nem csak a sőrornőmmel találkozunk, hanem a szüleivel is ill. a nagypapájával is. Szóval nem tudom, annyiszor odasugdosni.... Max. majd összebeszélek a többiekkel, hogy hogyan oldjuk meg.

2011. szept. 20. 15:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!