Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit illik/kell fizetni...

Mennyit illik/kell fizetni ebben az esetben? (Lásd lent)

Figyelt kérdés

A kedvesemmel élek együtt, az ő lakásában, ő dolgozik én tanulok. Ami pénzem van azt a szüleimtől kapom. Ezt természetesen tudta ő is, mikor hozzá költöztem. Ugyanúgy bevásárolok, nem csak ilyen 2-3ezres tételeket, emellett "otthonról" folyamatosan hozok amit tudok kaját, ezt-azt, amire a háztartásban szükségem van (befőtt, edény, tészta, rizs, akár kész kaját is a főzésből stb stb.), főzök, mosok, takarítok. Otthon felvetődött, hogy nem-e kellene egy meghatározott összeget adnom a páromnak, nehogy szóvá tegye, hogy nem adok neki pénzt. Én megkérdeztem, azt mondta, hogy nem kell, de ha akarom, akkor fizessem ki a rezsi felét. Én őszintén kicsit megdöbbentem. A szüleimnek még nem is mondtam, mert szerintem nem lennének felvillanyozva az ötlettől, hogy ez így is elég sokba van, nem hogy még egy fél rezsit is kirakjak. (Ami ráadásul ugyanennyi volt neki akkor is, mikor én nem laktam nála.)

Munkán gondolkodtam, de nem igazán tudok elmenni az egyetem miatt, mert a többséggel ellentétben én tényleg járok, így nem kevés idő ráadásul igen hülye beosztásban, és nem is tudom, akkor hogy tennék főtt ételt az asztalra mindennap plusz ugye otthon sem csak láblógatás van, hanem tanulnom kell. A másik meg, hogy a szüleim ki is akadnának, ha azért mennék dolgozni, hogy aztán "leadjam" a pénzt... Fogalmam sincs, hogy mi lenne a normális, de mostanában zavar a dolog, mert abba is belegondoltam, hogy az én édesem szépen költ magára is, én meg, ami pénzt kapok, az elmegy kajára ilyesmire, és ilyenek, hogy fodrász, csak szívom a fogam, hogy jó lenne, de nem tudok menni, mert milyen már, hogy én neki "semmit" nem adok, inkább magamra költöm, szóval ahelyett, hogy magamra is költenék megy a boltba, vagy múlt hónapban csak simán odaadtam neki...


2009. ápr. 21. 11:36
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem érdekli, hogy én is szeretnék ezt-azt, hanem én érzem szarul magam attól, hogy költögetnék magamra, közben neki meg nem adnék azon felül, amit fent leírtam. Normális, hogy így vagyok vele?
2009. ápr. 21. 11:38
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Majdnem hasonló helyzetben vagyok én is. Csak én nem kapok nagyobb összeget a szüleimtől.A párom végtelenül türelmes..és tudja jól, ha fordulna a kocka..pl. elveszítené a munkáját, akkor rám mindig számíthatna..úgy hogy nem okozna lelkiismeretfurdalást, hogy egy ideig én tartanám el.

A párod tisztába volt a helyzettel, így szerintem "elég" amennyit eddig is nyújtottál..hisz nem arról van szó, hogy sajnálod a pénzt, hanem egyszerűen nincs. A szüleidet pedig megérteném, ha kiakadnának a rezsis témán..hisz feltételezem ők sem gazdagok. Remélhetőleg egyetem befejezése után is együtt maradtok és akkor már te is többet tudsz segíteni..

Ne legyen rossz érzésed!

2009. ápr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, nem vagyok illetékes, mert én régóta önálló keresettel rendelkező nő vagyok, de azért -ha nem haragszol - akkor ideírom a véleményem.

Nem írtad, hogy tartós közös jövőt terveztek-e. Mert ha igen, akkor abban a közös életben bizony benne van/lesz, hogy egyszer egyikőtök, másszor másikótok keres többet, kevesebbet, vagy esetleg semmit. De azért közös, hogy kiegyenlítitek egymást, és nem fele-fele arányban.

Ha meg még nem tudod, hogy hogyan alakul, akkor tényleg illik beszállni a költségekbe. Megértem, ha úgy érzed, neked ez nagy teher, mert fizikai képtelenség, hogy pénzt keress, de a másik oldal: mi van, ha most ő nem vesz el tőled egy forintot sem, állja az iskolai idődben a lakhatásod, aztán meg egyetem után lelépsz mással?

A férjem most jár másoddiplomára. Én keresek többet még így baba mellett is, de tudom azt, hogy nekünk ez most befektetés és majd megtérül: Igen rossz néven venném, ha mikor lediplomázik utána más élvezné az eredményét akár anyagilag is.

Ha nem tudsz méltóképpen társa lenni anyagilag, akkor ne lakj vele. Lakj külön a szüleidnél, vagy kollégiumban, vagy közös albérletben.

Én - ha egy olyan férfival élnék együtt, aki nem az életem végső társa - kitartottnak érezném magam, ha ő állná a költségeimet.

Persze, ha feleségnek akar, és neki jó így, akkor más a helyzet. Akkor meg kell értenie, hogy nincs jövedelemed egyenlőre, később viszont lesz egy diplomás, szorgalmas felesége.

2009. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
63%
Nem, nem normális. A szerelem, élettársi viszony arról is szól, hogy az segíti a másikat, akinek több van. Nem kellett volna megkérdezni, hogy adjál-e pénzt. Azt nem kérdezed, hogy főzzél, mossál, takaríts. Az ételből ő is eszik nem? Egyáltalán nem kellene pénzt adnod a kezébe. Gondolom ő jól keres, nem vágja padlóra a rezsi. És igen is adj magadra, fiatal vagy.
2009. ápr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem valahol tulajdonkeppen ertheto mindket fel, o tudta,h nincs jovedelmed, amikor odakoltoztel, viszont te meg nem ertem,h miert koltoztel oda,miert nem maradtal hivatalosan otthon (ugyis gondolom javareszt ott tartozkodtal volna), ha nem tudsz beszallni a koltsegekbe - ami egy egyutteles alapjan normalis elvaras.
2009. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem azonnal költöztem hozzá, jó ideig laktam otthon, de nem volt elragadtatva tőle, mert alig látott és akkor is rengetegszer ott akart fogni hétköznapokra, hogy aludjak ott, úgy is ott a suli, abban a városban, minek keljek korán, vonatozzak stb, így majdnem ugyanitt tartanánk ha a szüleimnél laknék, csak nem lenne kimondva, hogy együttélünk. Felvetettem, hogy hazaköltözök, aztán találkozgatunk, pénzügyileg jobb lesz neki is, nekem is, de azt meg nagyon nem akarja.
2009. ápr. 21. 12:00
 7/25 A kérdező kommentje:
Ja és én nem pontozok lefelé mindenkit, mert nekem hasznos akármilyen nézőpont. :)
2009. ápr. 21. 12:01
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
Ahhoz hogy mit/mennyit illik fizetni ebben az esetben, azaz a kérdésedre a választ, jó lenne tudni mennyi a fizetése, te mennyivel szállsz be havonta és mennyi a rezsi.Mert ha jelentéktelen a te mostani részed, akkor megértem az aggályodat, és nem is fair hogy "rád" dolgozik.
2009. ápr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
Nem nagyon akarja? Ez mit jelent? Azt mondja,h `felejtsuk el a penzt, nekem az a lenyeg,h itt legyel mellette`, vagy vonakodik, ` hat en azt nem akarom,h hazakoltozz,de...` ?
2009. ápr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%
nekem úgy tűnik, a párodat nem izgatja annyira ez a kérdés, mint téged, inkább veled akar lenni, mintsem anyagilag jól járni. ezt teljesen természetes, sőt, igy van jól. ha neki belefér, hogy állja a lakás stb. költségeit, akkor ne érezd magad rosszul tőle; gyanitom a házimunka nagy része igy is a tied. ha már mindenáron anyagiasan akarod szemlélni a dolgot, akkor fogd fel úgy, hogy a párod anyagilag járul hozzá a kapcsolatotokhoz, te meg a házimunkával. mert ugye mi lesz később, ha már lesz babátok? akkor sem fogsz dolgozni, és akkor is ő fog téged eltartani...
2009. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!