Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit illik/kell fizetni...

Mennyit illik/kell fizetni ebben az esetben? (Lásd lent)

Figyelt kérdés

A kedvesemmel élek együtt, az ő lakásában, ő dolgozik én tanulok. Ami pénzem van azt a szüleimtől kapom. Ezt természetesen tudta ő is, mikor hozzá költöztem. Ugyanúgy bevásárolok, nem csak ilyen 2-3ezres tételeket, emellett "otthonról" folyamatosan hozok amit tudok kaját, ezt-azt, amire a háztartásban szükségem van (befőtt, edény, tészta, rizs, akár kész kaját is a főzésből stb stb.), főzök, mosok, takarítok. Otthon felvetődött, hogy nem-e kellene egy meghatározott összeget adnom a páromnak, nehogy szóvá tegye, hogy nem adok neki pénzt. Én megkérdeztem, azt mondta, hogy nem kell, de ha akarom, akkor fizessem ki a rezsi felét. Én őszintén kicsit megdöbbentem. A szüleimnek még nem is mondtam, mert szerintem nem lennének felvillanyozva az ötlettől, hogy ez így is elég sokba van, nem hogy még egy fél rezsit is kirakjak. (Ami ráadásul ugyanennyi volt neki akkor is, mikor én nem laktam nála.)

Munkán gondolkodtam, de nem igazán tudok elmenni az egyetem miatt, mert a többséggel ellentétben én tényleg járok, így nem kevés idő ráadásul igen hülye beosztásban, és nem is tudom, akkor hogy tennék főtt ételt az asztalra mindennap plusz ugye otthon sem csak láblógatás van, hanem tanulnom kell. A másik meg, hogy a szüleim ki is akadnának, ha azért mennék dolgozni, hogy aztán "leadjam" a pénzt... Fogalmam sincs, hogy mi lenne a normális, de mostanában zavar a dolog, mert abba is belegondoltam, hogy az én édesem szépen költ magára is, én meg, ami pénzt kapok, az elmegy kajára ilyesmire, és ilyenek, hogy fodrász, csak szívom a fogam, hogy jó lenne, de nem tudok menni, mert milyen már, hogy én neki "semmit" nem adok, inkább magamra költöm, szóval ahelyett, hogy magamra is költenék megy a boltba, vagy múlt hónapban csak simán odaadtam neki...


2009. ápr. 21. 11:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
51%

Ez a fiú nagyon szeret téged, és ha gondja lenne azzal, hogy nem fizetsz a rezsibe, akkor ő mondta volna, de mivel nem szólt, ezért nem is várja el. Mivel te hoztad szóba, azt hiszi, hogy fizetni szeretnél. Én a te helyedben azt mondanám, hogy nincs annyi pénzem, hogy beszáljak a rezsibe, de mint eddig, fogok bevásárolni ahogy tőlem telik, de nagyon örülök, hogy ilyen megértő vagy velem. Ennyi. Téma lezárva.

Attól, hogy nem szállsz be, néha költhetsz magadra, na nem féktelenül persze. Ebben semmi nincs.


És én azt hiszem, hogy ez a pasi komolyan gondol téged, nagyon örülhetsz neki, gratulálok :) 30/L


Ha a szüleid adnak annyit, amennyiből meg tudsz élni, hacsak nem gyakrolatra mész, eszedbe ne jusson elmenni dolgozni. Elég a tanulás, meg torna, meg hogy törődj a pasival.

2009. ápr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
45%
Azért tegyünk tényleg különbséget a kérdező és az olyan lányok között, akik tényleg élősködnek, és elvárják, hogy kitartsák őket (fodrász, kence, szoli, ruha, szórakozás). Nekem az jött le, hogy a kérdező nem ilyen. Könyörgöm, ez a lány tanul. A párja ragaszkodott hozzá, hogy költözzenek össze. Sejthette, hogyha nappalira jár, akkor nem fog tudni eljárni mellette dolgozni. Akkor meg miért nem mondta azt, hogy akkor költözzünk össze, majd ha te is dolgozol. Nem várhatja el, hogy a rezsi felét fizesd ki. Anyukádék elvárnák? Ezt nagyon meg kellene beszélnetek. Mert így amit ő csinál, az a kihasználás. A fizetése harmada megy el csak rezsire? és még ki akarja fizettetni veled a felét? Nem várhatja el, hisz nem dolgozol. Ha ezt képtelen megérteni, akkor költözz haza. Otthonról a szüleidtől ne hozd el a kaját.
2009. ápr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
65%
Normális,amit érzel, de voltak bunkó válaszolók itt. Tanulsz, fiatal vagy, és van egy barátod,aki "eltart", megteheted,nem igaz? Ne aggódj ezen, más csak irigykedik,aki nem teheti meg. Ez a férfi ezekszerint hálás neked azért ami,aki vagy, és ő viszonozza. Bár én nem élek együtt a barátommal ,felmerült a gondolat,ha nem vesznek fel egyetemre idén,valami tanfolyamra megyek,viszont együtt élünk. Önálló keresetem tehát nem lesz, nem fogok beszállni, hiszen ő ajánlotta fel, de azért beszélek majd vele erről. Sőt, hogy láss egy más nézőpontot, én főzn sem tudok, ő főz. A mosógépet bármelyikünk be tudja rakni....én viszont takarítgatok jelenleg is....elmegyek majd,ha tudok suli mellett dolgozni, amit magamra költök, mert elvárja, hogy jól nézzek ki,ezzel visszadobom neki a labdát. Az én barátom is jól keres, viszont ha felvesznek ahova szeretném,én háromszorosát, tehát idővel fordulna a kocka. Ezért nem érzem magam rosszul. Valamint megkapja azt az érzelmi háttéret, szeretet, törődést.És mint tudjuk,minden sikeres férfi mögött egy nő áll. Gondold át ezt az oldalt is.
2009. ápr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
56%

Nekem az nem tetszett a kerdesedben, hogy azt irod, "az en edesem szepen kolt magara is, en meg, ami penzt kapok, az elmegy kajara...stb." Ez nekem total szemtelensegnek tunik a reszedrol!

Te adod neki azt a penzt amit az edesed magara kolt?

O azert megdolgozik!

Szerintem te meg azt is elvarnad, hogy a baratod fizesse neked a fodraszt ki.

Majd amikor a sajat lakasodat torleszted, megdolgozol a penzedert mashogy fogod latni a dolgokat!

Akkor tudod majd meg mit jelent a penz, es akkor ertekeled majd azt is, hogy a baratodnal elsz!

Az, hogy o mennyit keres, es mennyit kolt magara, es mennyit tesz felre szerintem ehhez neked semmi de semmi kozod nincs.

O azert megdolgozik, az az ove, nem a tied.

Ha forditott lenne az eset, a baratod elne nalad, es o kerdezne meg teged, hogy fizessen-e valamennyi rezsit, akkor te mit valaszolnal? Tedd a szivedre a kezedet, es mondd meg!

2009. ápr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
53%

Hátulról a második és harmadik válaszolóval értek egyet leginkább. Én is voltam hasonló helyzetben, a "barátnőim" a hátam mögött ki is beszéltek, hogy én hogy eltartatom a seggem, meg milyen kiábrándító, szánalmas ez, persze mind boldog lett volna, ha a helyembe kerül. Ahogy olvastam a kérdező sem, mint anno én sem az önző pláza cicák kategóriája, mint ahogy sok bunkó hozzá szóló a beszűkült agyával képzeli. Nem csak ilyenek vannak. Kedves utolsó te végig olvastad amit írt meg a kommentjeit rendesen? Nekem nem tűnik szemétkedésnek, mindent leírt, nagyjából részletesen, hogy hogy működik és mit gondol-érez. Ha a párja megteheti, hogy eltartja, magára is költ, nem nyomorognak, akkor azért elég érdekes, hogy beköltöztette magához a barátnőjét (nem hiszem, hogy megjelent két bőrönddel teljesen magától, hogy mától itt lakok), elnézi, hogy a pénzt ami van neki mindent leadja, hol ott igazi szükség nincs rá, hisz nem csak, hogy emgengedhet mindenfélét magának, de még marad is, a nő kiszolgálja, eteti, mos, vasal rá és még plusz összeget se bánná, hogy fizessen neki azért bocs, de nem valami dicséretes hozzáállás!

Nem csoda, hogy ott tartunk ahol tartunk, mikor semmibe sem nézitek azt, hogy egy nő "csak" a férfi mögött van, a két keze munkájával teszi széppé a napjait, szereti, becsüli. Csak, ha emellé perkál is minden hónapban? Vagy manapság inkább ehelyett. Ki nem sz*rja le a hagyományos szerepeket, igaz? Eredetileg ez volt a nő dolga, mit csodálkoztok így? Ha megteheti egy nő ám tegye, nem kell azért lenézni, csak az a lényeg, hogy ne legyen buta, kövér otthonülő asszony belőle.

2009. máj. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!