Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit illik/kell fizetni...

Mennyit illik/kell fizetni ebben az esetben? (Lásd lent)

Figyelt kérdés

A kedvesemmel élek együtt, az ő lakásában, ő dolgozik én tanulok. Ami pénzem van azt a szüleimtől kapom. Ezt természetesen tudta ő is, mikor hozzá költöztem. Ugyanúgy bevásárolok, nem csak ilyen 2-3ezres tételeket, emellett "otthonról" folyamatosan hozok amit tudok kaját, ezt-azt, amire a háztartásban szükségem van (befőtt, edény, tészta, rizs, akár kész kaját is a főzésből stb stb.), főzök, mosok, takarítok. Otthon felvetődött, hogy nem-e kellene egy meghatározott összeget adnom a páromnak, nehogy szóvá tegye, hogy nem adok neki pénzt. Én megkérdeztem, azt mondta, hogy nem kell, de ha akarom, akkor fizessem ki a rezsi felét. Én őszintén kicsit megdöbbentem. A szüleimnek még nem is mondtam, mert szerintem nem lennének felvillanyozva az ötlettől, hogy ez így is elég sokba van, nem hogy még egy fél rezsit is kirakjak. (Ami ráadásul ugyanennyi volt neki akkor is, mikor én nem laktam nála.)

Munkán gondolkodtam, de nem igazán tudok elmenni az egyetem miatt, mert a többséggel ellentétben én tényleg járok, így nem kevés idő ráadásul igen hülye beosztásban, és nem is tudom, akkor hogy tennék főtt ételt az asztalra mindennap plusz ugye otthon sem csak láblógatás van, hanem tanulnom kell. A másik meg, hogy a szüleim ki is akadnának, ha azért mennék dolgozni, hogy aztán "leadjam" a pénzt... Fogalmam sincs, hogy mi lenne a normális, de mostanában zavar a dolog, mert abba is belegondoltam, hogy az én édesem szépen költ magára is, én meg, ami pénzt kapok, az elmegy kajára ilyesmire, és ilyenek, hogy fodrász, csak szívom a fogam, hogy jó lenne, de nem tudok menni, mert milyen már, hogy én neki "semmit" nem adok, inkább magamra költöm, szóval ahelyett, hogy magamra is költenék megy a boltba, vagy múlt hónapban csak simán odaadtam neki...


2009. ápr. 21. 11:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
43%

Ha valakivel együtt akarsz élni, akkor szerintem teljesen normális, hogy a fele rezsit te állod. Ha nem tudsz dolgozni, akkor költözz haza, mivel akkor nem vagy még érett az önálló életre. Azért az is durva, hogy a szüleidtől hozod a kaját.

A párod meg naná, hogy költ magára, végül is ő megdolgozik érte, nem?

2009. ápr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Lehet tényleg hülyén fejeztem ki, egyáltalán nem tetszik neki az ötlet, hogy hazaköltözzek, nem barikádozná el az ajtót de nem akarja.

Azt mondja: részéről a pénz egyszer sem merült fel, teljesen normálisnak tartja a helyzetet, főleg, hogy már mondta, igen komolyan szokja a gondolatot, hogy Xnének hívják majd a kedvesét, mert örülne, ha én lennék a felesége. A rezsije körülbelül a fizetése harmadát teszi ki, úgy, hogy abba beleszámol az internettől a villanyon át valami törlesztő részletet is a lakással kapcsolatban. Egyébként a pénzből is kijövünk gondolom az a kaja mennyiség is számít, amit hozok és vásárolok.

Marad is neki amit félre tesz, meg más szemében manapság luxust is megenged magával szemben. Csak azért ütött szöget a fejembe a dolog, mert azt mondta, nem kell, de ha akarom a rezsi fele. Akkor azért csak foglalkoztatja a dolog nem? Azért is írtam ki a kérdést, hogy több nézőpontot megismerjek, hogy kell-e aggódnom, (mert nekem sokszor mégis kényelmetlen) ha a házimunkámat, meg egy csomó kaját adok a dologba.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

2009. ápr. 21. 12:52
 13/25 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem tudod a rezsi felét kifizetni, akkor folytasd csak a házi munkát. Anyukádéktól ne hozd el a kaját, egyzserre csak egy emberen élősködj.Azt mondod nem tudsz dolgozni, mert suliba jársz, de más is tud nappali mellett is dolgozni.Csak akarat kérdése.Ráadásul ha itt van időd pötyögni, akkor egy részidős munkát, vagy újságkihordást is nyugodtan elvállalhatsz.Hidd el, nem piszkos a munka.
2009. ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
78%

En mondjuk buszke tipus vagyok es en addig otthon maradnek, amig nem keresek penzt( csakis magam miatt ) nem szeretem kiszolgaltatottnak erezni magam. Van akiknek ez termeszetes, nekem nem, talan azert mert a szuleim mindig arra neveltek,h ne fuggjek mastol.

Mondjuk az en parom igy jobban is tisztel,mint pl a baratnoimet a parjuk,akik hasonlo helyzetben elnek,mint te, de ezt pasija valogatja.

2009. ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
63%

"Azt mondja: részéről a pénz egyszer sem merült fel, teljesen normálisnak tartja a helyzetet"


Mert az is ! Bocs, de Te parázod túl! Amikor azt mondta hogy a rezsi felét, nem konkrét számokra gondolt, hanem csak mondott valamit, amire úgy gondolta, hogy nem túl sok, Neked is megnyugtató összeg, ha már ennyire foglalkoztat a dolog. Jövedelmem harmadát szánni a rezsire, nem túl sok. Annak a Fele pedig elenyésző összeg lehet nekem, ha amúgy nem nélkülözök. Gondold át számokkal.


Én több alkalommal is voltam hasonló helyzetben, soha nem csináltunk belőle nagy dolgot. Persze kell hozzá partner is, aki engem szeret és nem a pénzét számítja át mosás, főzés, kedvesség, mosoly egységárra. Nem csak forintban kifejezhető értékek vannak.


A fodrászt meg a többit pedig semmiképpen ne anyagold el, mert mert fontoabb, hogy szép és csinos és ápolt legyél, mint az, hogy spórolj.

2009. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
91%

Egyebkent vissza olvasva a valaszod, nekem ugy tunik,h magadat nyugtatod,h nincs ra szuksege, de mindemellett foglalkoztat es mivel nem azt mondta,h ` mirol beszelsz, te tanulsz, nem dolgozol, dehogy kene fizetned` ezert okot ad a ketelmekre.

Figyi szerintem az a legtisztabb,ha megbeszelitek,h a helyzet tukreben ki hogy velekedik errol a konkret szituaciorol es igy nyugodt szivvel tudsz lepni. ;)

2009. ápr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
74%

Azért ne essél már kedves válaszoló ilyen túlzásokba, hogy élősködés. Az az élősködés, ha valaki non-stop otthon mereszti a seggét, egy gyufaszálat se rak keresztbe és benyújtja az igényeit, hogy neki ruha kell meg nyaralás, meg kozmetika.

Fogalmam sincs, hogy milyen egyetemre jár, de hidd el, mikor én jártam, akkor láttam a többieken, hogy van akinek tényleg csak büdös a munka, mert nappalin is olyan az a szak, hogy napközis csoport, és van ahol majd meggebedt még szorgalmi időszakban is, ha meg a vizsgák idején kialudta magát, az már csoda.

Ahogy olvastam maga az egyetem mellett fennmaradó idő arra megy el nála, hogy tanul, háztartást vezet meg gondolom pihen. Ha dolgozni akar, akkor valamelyiket ebből fel kellene áldozni, nem? Nyilván a háztartást és a tanulást nem lehet, marad a pihenés. Azt meg nem nehéz ép ésszel felfogni, hogy kell. Az meg, hogy ideírogat. Na jó azért az, hogy otthon leül a gép elé, feltesz egy kérdést, azért nem annyi feleslegesen eltöltött idő, ami simán egyenlő egy részmunkaidővel.


Kérdező: Tényleg kicsit túlparázod, ha már volt erről szó és a párod lehűt, hogy jó, ahogy van. A hozzáállásodból nekem az jön le, hogy egyáltalán nem élsz vissza a helyzettel, mondom, ha csak meresztenéd a segged az azért elítélendő lenne, de ha ez még a párodnak is jó akkor ne aggódjál.

Viszont, ha ezen a problémádon nem tudsz, tudtok túllépni, akkor ennyiből jobb lenne hazaköltöznöd, mert nem tesz jót a kapcsolatotoknak, ha folyton azon rágódsz, hogy te tartozol neki.

2009. ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
60%

Hát ebben az esetben vagy megszokod a helyzetet, és elfogadod, hogy jelenleg ő keres többet, ő fizeti a rezsit stb., és megmaradtok így (ami sztem nem rossz): te elvégzed a feladatokat otthon, főzöl, takarítasz, tanulsz stb.

Vagy amit még választhatsz, hogy elmész melózni a suli mellett. Nem lehetetlen megoldani. Hasonló cipőben voltam, mint te csak a párom keresett, én pedig suliba jártam. Engem is zavart, hogy csak ő fizet, ezért kerestem munkát, és az órákat is úgy alakítottam, hogy megoldható legyen. Ergó nem mentem be arra, ami nem kötelező (mégis ironikus módon, amióta melózom messze a legjobb átlagaim vannak suliban). Novemberben adom le a szakdogámat elméletileg, de már másfél éve rendszeresen dolgozom suli mellett (heti 40 órát vagy még többet). És eközben van idő a főzésre, a ház rendben tartására, sőt még nyelvsulira is. Amint elkezdtem dolgozni közös kasszán lettünk, egy helyen gyűjtjük mindkettőnk fizuját és akinek kell pénz akármire, az kivesz belőle, úgy hogy szól a másiknak.

Tehát ha neked rossz érzés az, hogy a párod fizeti a rezsit (hangsúlyozom ne legyen emiatt rossz érzésed, az előttem szólók is leírták miért), akkor ez a választásod van még :)


Jaina

2009. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is ez a normalis hozzaallas, mint amit az utolso valaszolo irt! Egyebkent elismeresem!
2009. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
29%

Én biztos nem költöztem volna össze vele addig, amíg nem dolgozom! Szerintem teljesen természetes, hogy ha együtt élünk, akkor ketten fizessük a rezsit stb...

Én 5 éve vagyok a párommal és most lesz egy éve, hogy összeköltöztünk, mert eddig tanultam és nem volt semmi keresetem, azt meg mégsem várhatom el, hogy eltartsanak!

Persze sok mindentől függ pl. te akartál költözni vagy ő kért meg rá, mert ha ő kért meg, akkor tudnia kellett, hogy nincs semmi kereseted! így szemétség volt a részéről az, hogy azt mondta, hogy fizesd a rezsi felét!

2009. ápr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!