Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Agymosás. Mit lehet ilyenkor...

Agymosás. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

A férjem 10 éve elvált a volt feleségétől. A válása után ismerkedtünk meg. Az ex finoman szólva elmebeteg. Amint látta, hogy komoly a kapcsolatunk, zaklatott minket, a közös gyereküknek mindenféle büdös k.nak el lettem mondva.

Teltek az évek, összeházasodtunk, egy éve gyerekünk született.

A közös gyerekük már huszonéves.

Az ex azóta időről időre bepróbálkozik, hogy közel férkőzzön a gyerekünkhöz, természetesen ezt határozottan lesöpörjük.


A közös gyereken teljes agymosást hajtott végre, gyakorlatilag szó szerint az anyja véleményét mondja vissza az apjának. Úgy, hogy nála egyszerűen törlődött az a sok zaklatás, otthonról menekülés is, ami neki is kijutott az anyja miatt. (volt olyan, hogy éjszakára kizárta otthonról és nálunk aludt, mert nem volt hova mennie, akkor még nem volt 18)


A legújabb, hogy mutassuk meg neki a gyereket. Persze mindezt a lányával üzenve. A férjem kategórikusan nemet mondott. Ekkor a lánya esett neki, hogy de hát miért nem, mi okunk tiltani tőle. A férjem döbbenten mondta, hogy mik történtek a múltban, nem emlékszik?

Ráadásul ő nem rokona a gyereknek, semmi köze hozzá. Dehogynem, hát ő a volt felesége, aki iránt tisztelettel kellene lenni és a gyermeke anyja (itt már a megfogalmazásból sejthető volt, hogy nem a saját szavait halljuk)


A férjem most nagyon maga alatt van, mert a két gyerekével szeretett volna hármasban egy programot - csak ugye az exe kitalálta, hogy nála vegye fel a lányát (vajon miért). Jelenleg a lánya meg van sértődve, jól összevesztek.


Nekem panaszkodta el, de nem igazán tudom, hogy mit mondhatnék. Abban én sem engedek, hogy láthassa a gyereket az ex. Sem most, sem később, ez nem is alku tárgya.

Viszont megértem, hogy mindkét gyerekét egyformán szereti és most szenved a lánya viselkedése miatt.


2015. aug. 20. 13:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

szántóvető: Rosszul értelmezted a szöveget. Nem a lánya, hanem az ANYJA (exfeleség).

A lánnyal eddig nem volt gond, ő találkozott is a testvérével. Az anyját tiltottuk el a gyerekünktől.

A lánnyal semmi bajom.


Az EX volt az, aki lek.zott (a lánya jelenlétében) és zaklatott, NEM A LÁNYA.


Tehát akinek nem egyértelmű: a férjem lányával nekem személy szerint semmi gondom. Az exfeleségével van mindkettőnknek gondja. Rólam aránylag hamar leszállt anno, mert nem vettem fel a kesztyűt és gondolom unalmassá vált neki így.

A férjem meg kénytelen volt a közös gyerek miatt valami minimális kapcsolatot fenntartani vele.

2015. aug. 20. 13:26
 12/21 anonim ***** válasza:
12%
Semmit nem lehet csinálni. Tudomásul kell venni, hogy a volt feleség meg van sértve, hogy őt elhagyták (feltehetőleg ez történt) és őneki nincs senkije azóta. Vannak ilyen emberek, akik nem képesek a dolgokon túllépni és saját életüket is tönkreteszik az önsajnáltatásukkal. A volt férjét továbbra is saját "tulajdonának" tekinti, aki rútul elhagyta őt, aki szinte vétlen a kapcsolat megszűnésében.
2015. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A többség félreértette a szereplőket, tehát még egyszer:

Van a FÉRJEM,

neki az EXFELESÉGE,

a kettejük felnőttkorú közös LÁNYA és

a mi közös KISGYEREKÜNK.


A LÁNYA már felnőtt, de az anyja erős érzelmi befolyással van rá.

A férjem második gyereke, aki VELEM közös, pedig egy éves, kisgyerek még.

2015. aug. 20. 13:30
 14/21 A kérdező kommentje:

"Tudomásul kell venni, hogy a volt feleség meg van sértve, hogy őt elhagyták (feltehetőleg ez történt) és őneki nincs senkije azóta."


Nem, ő adta be a válókeresetet, és neki voltak különútjai. Pasija azóta folyamatosan van.

A válásukhoz nekem nem volt közöm, már a válóper után ismerkedtünk meg.


Az ő részéről inkább egyfajta hatalom- és kontrollmániáról van szó. Valamilyen személyiségzavarra gyanakszom nála, mert a negédesen barátságos és a zavarodottan ordító, magából kivetkőző, fizikai bántalmazástól se visszariadó viselkedések között csapong. Köztes, normális viselkedés nem jellemző rá, csak ezek a szélsőségek.

Most éppen ez kattant be nála, hogy ő mindenáron látni akarja gyerekünket. Gondolom a "beteszem a lábam az ajtóba" játszmáról van szó.

Pont az érdekből-negédes viselkedés miatt féltem a gyerekemet attól, hogy esetleg magához édesgetné, aztán a fene tudja, hogy milyen hülyeséggel tömné fejét, hogy nekünk betartson. Egy ilyen játszmába nem fogom eszközként beengedni a gyerekemet. Pláne, hogy az exfeleség és a gyerekünk nem rokonai egymásnak.

A gyerekünk féltestvére eddig is bármikor jöhetett, de csakis az anyja nélkül.

2015. aug. 20. 13:35
 15/21 anonim ***** válasza:
47%

Nem lehet csinálni semmit igazából. Az időre kell bízni. Az apa ne hanyagolja az idősebb lányát és majd javul a kapcsolatuk.


Egyébként miért van az, hogy a kommentelők fele még az alanyokat sem tudja azonosítani a történetben?

2015. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 szántóvető ***** válasza:
19%
15-ös: "A közös gyereken teljes agymosást hajtott végre, gyakorlatilag szó szerint az anyja véleményét mondja vissza az apjának. "-ezt írta a kérdező korábban.utána meg azt írta hogy normálisan viselkedik a gyerek.
2015. aug. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Szántóvető, neked tényleg szövegértési gondjaid vannak.


Azt írtam neked, hogy a lánnyal nincs bajom, alapvetően kedves, normális. JELENLEG hülyén viselkedik. Ez mindenkivel előfordul. Attól, hogy most hülyén viselkedik, nem jelenti azt, hogy a személye is ilyen lenne.

Így már érted, vagy írjam lassabban?

2015. aug. 20. 15:30
 18/21 szántóvető ***** válasza:
9%
kérdező össze-vissza írsz mindent.még annak is ellentmondasz amit a saját kérdésedben leírtál.nem tudod értelmesen megfogalmazni egy kérdésben a gondolataid és csodálkozol meg kijavítgatsz.szerintem neked nincs szükséged tanácsra csak unatkozol.
2015. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Költőnő? ***** válasza:
81%
látom a szövegértés többeknek sem erőssége...
2015. aug. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
82%
Sztem ez csak valami hirtelen felindulás az exnél, majd abbahagyja ha nem engedtek neki. A lányt meg fel kellene világosítani mi történt régen. Ha meg tudja és nem hisz nektek akkor szüneteltetni egy kicsit hátha később jobb lesz. Azért huszonéves fejjel láthatná mi történik.
2015. aug. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!