Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Agymosás. Mit lehet ilyenkor...

Agymosás. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

A férjem 10 éve elvált a volt feleségétől. A válása után ismerkedtünk meg. Az ex finoman szólva elmebeteg. Amint látta, hogy komoly a kapcsolatunk, zaklatott minket, a közös gyereküknek mindenféle büdös k.nak el lettem mondva.

Teltek az évek, összeházasodtunk, egy éve gyerekünk született.

A közös gyerekük már huszonéves.

Az ex azóta időről időre bepróbálkozik, hogy közel férkőzzön a gyerekünkhöz, természetesen ezt határozottan lesöpörjük.


A közös gyereken teljes agymosást hajtott végre, gyakorlatilag szó szerint az anyja véleményét mondja vissza az apjának. Úgy, hogy nála egyszerűen törlődött az a sok zaklatás, otthonról menekülés is, ami neki is kijutott az anyja miatt. (volt olyan, hogy éjszakára kizárta otthonról és nálunk aludt, mert nem volt hova mennie, akkor még nem volt 18)


A legújabb, hogy mutassuk meg neki a gyereket. Persze mindezt a lányával üzenve. A férjem kategórikusan nemet mondott. Ekkor a lánya esett neki, hogy de hát miért nem, mi okunk tiltani tőle. A férjem döbbenten mondta, hogy mik történtek a múltban, nem emlékszik?

Ráadásul ő nem rokona a gyereknek, semmi köze hozzá. Dehogynem, hát ő a volt felesége, aki iránt tisztelettel kellene lenni és a gyermeke anyja (itt már a megfogalmazásból sejthető volt, hogy nem a saját szavait halljuk)


A férjem most nagyon maga alatt van, mert a két gyerekével szeretett volna hármasban egy programot - csak ugye az exe kitalálta, hogy nála vegye fel a lányát (vajon miért). Jelenleg a lánya meg van sértődve, jól összevesztek.


Nekem panaszkodta el, de nem igazán tudom, hogy mit mondhatnék. Abban én sem engedek, hogy láthassa a gyereket az ex. Sem most, sem később, ez nem is alku tárgya.

Viszont megértem, hogy mindkét gyerekét egyformán szereti és most szenved a lánya viselkedése miatt.


2015. aug. 20. 13:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
2%

"Ráadásul ő nem rokona a gyereknek, semmi köze hozzá."


Féltestvére.

2015. aug. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
3%

Az ilyen helyzetekben csak akkor történik normális rendezés, ha a jelenlegi nő nem csak látszat nő, hanem valódi nő, és valódi anya is. Aki az előző gyereket is gyereknek tekinti, és nem egy betolakodónak. Aki tudja mit jelent egy férfinek a saját vére, akár közös a jelenlegivel, akár nem közös.


Dehát, hogy ez megoldódjon egy olyan valódi nőre van szüksége a fazonnak, aki te sosem leszel. Látni az írásodból, hogy kb. kicsuda-micsuda vagy-függetlenül attól mi történt, és ki mennyiben hibás.

2015. aug. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 szántóvető ***** válasza:
18%
férjednek kellett volna megnevelnie a lányát még régebben amíg gyerek volt.most már késő.meg kéne szakítani a lányával a kapcsolatot,talán akkor észhez térne.
2015. aug. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%
Az exfeleség akarja látni a gyereket, aki semmilyen rokonságban nem áll vele.
2015. aug. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Már miért lenne az ex a féltestvére?


Egyébként igazad van kérdezö, én sem engedném.

2015. aug. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

1#

Az exfeleség nem rokona a kicsinek. Szövegértés látom nem igazán megy.


Kérdező. Nehéz tanácsot adni, talán ha leülnének a nagylánnyal higgadtan beszélgetni erről, az segíthet. Illetve, ha a férjed a nagylány előtt szembesítené az exet a dolgaival, hogy ne tudja kimagyarázni. Mást nem nagyon tehettek sajnos.

2015. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#3 - Nem gondolom, hogy csak azért, mert a lánya éppen hülyén viselkedik (pláne, hogy valahol ő az áldozat a történetben), el kéne taszítani magától a saját gyerekét. Sőt, azon kívül, hogy megpróbálná meggyilkolni az apját, semmilyen olyan eset nem jut eszembe, amikor ez egyáltalán felmerülhetne.


A lányáról beszélünk, nem egy kellemetlenkedő szomszédról, akire rá lehet csapni az ajtót.

2015. aug. 20. 13:17
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
Bocs, hogy megint offolok, de ezt a 31%-ost tilthatnák már az oldalról, mert vagy elmebeteg, vagy drogokat használ, de teljesen el van rugaszkodva a valóságtól, és számtalan kérdést szétoffol a tévképzeteivel. Elég idegesítő...
2015. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
31% írását nem igazán tudtam értelmezni, ezért nem is reagáltam rá.
2015. aug. 20. 13:19
 10/21 szántóvető ***** válasza:
9%
kérdező ha jól értem utál téged a mostohalányod és lek_rváz.ezt a férjed eltűri ill. eltűrte éveken keresztül.szerinted ez jól van így?
2015. aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!