Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek ez nem lenne gyanús?

Nektek ez nem lenne gyanús?

Figyelt kérdés

Férjem már sokadszorra mesél kellőképpen felháborodva egy kollégájáról, aki egy ivászat után félrement és nemi betegséget szedett össze.

Először kijelentette, hogy HPV-t, legutóbb már azt állította, nem tudja, hogy mit, de most azt is hozzátette, hogy a leletek szerint több éve fennáll a betegség.

Annyit mondtam neki, hogy remélem a kolléga tájékoztatta az feleségét, mert így lehet petefészekrákot kapni... a férjem egy pillanatnyi csend után azonnal témát váltott.


A problémáim a következőek:


- Nem szokott semmit ennyiszer ismételni, főleg, hogy minden alkalommal ő is hozta fel, pedig soha nem vágott témába

- Nem szokása a témaváltás, eléggé "soros kapcsolású" a gondolatmenete

- Régebben voltak már gyanús ügyei - chat beszélgetésekből derült ki -, de állítólag nem lépett félre. Az általa említett időtartam beleesik ebbe a korszakába.


Mostanában nem érzem jól magam, elég kellemetlenek a menstruációim, pedig nem szokott probléma lenni ilyen téren. Fontolgattam már, hogy nőgyógyászhoz menjek... szerintetek kérjek STD szűrést?

Nagyon úgy érzem, mintha rá akarna vezetni, hogy menjek el... Feleslegesen gyanúsítgatni nem akarom, de ez a huszárvágása a beszélgetésnél nem akar kimenni a fejemből.

Ti hogy látjátok, lehet benne valami, vagy már csak kombinálok?


2015. aug. 20. 06:36
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én eddig nem pontoztam, nem tartózkodtam itthon a kérdés kiírása óta, de mivelhogy eleve úgy szólt, hogy ti mit gondoltok, számomra rossz válasz nem létezik :)

Én sem értem ki szórakozik, minden normális válasz le lett húzva. Megnyomkodom a pluszokat, bár sajnos nem hiszem, hogy sokat segít...


Igyekszem összeszedni a válaszokat:


Élünk nemi életet. A férjem sosem húzott gumit, nem szereti. Én védekezem tablettával, szóval ha tényleg félrement, azt őt ismerve gumi és ész nélkül tette. Ezért is kezdtem aggódni.


A csavaros észjárás nem jellemző rá, de a konfluktuskerülés igen. Félek, ha csak most jutott eszébe, hogy ő is összeszedhetett hasonlót, nem fogja kiteregetni a szennyesét, csak reménykedik, hátha megoldódik a probléma.


A kollégával nyilván bármikor felmerülhet a téma, na de velem a nap közepén, csak úgy? Ezért is aggaszt.


Én is attól tartok, ha még sincsen semmi a dologban, még azt hinné, nekem van okom kivizsgáltatni magam, pedig szó sincs róla. Nem akarom se meggyanúsítai, se gyanúba keverni magam

2015. aug. 20. 13:10
 22/23 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Ahhoz a részhez nem tudok mit hozzászólni, hogy mennyire gyanús vagy nem gyanús a férjed, de rákszűrésre mindenképpen menj el.

Nekem 2,5 éve nem volt szexuális kapcsolatom, idén nyáron mentem el rákszűrésre, mert felborult a ciklusom pár hónapja. Semmi más kellemetlen dolog nem jelentkezett, mint tünet, ennek ellenére rákmegelőző állapotot diagnosztizáltak nálam, pár héten belül lesz egy kisebb műtétem ebből kifolyólag.

A rákszűrés eredménye megmutatja, hogy van-e okod HPV miatt aggódni, viszont az nem fogja automatikusan azt jelenteni, hogy a férjed félrement. Nincs miért hazudnom, nekem legalább olyan megdöbbentő volt az eredmény, így hogy tényleg években számolható, hogy mióta nem voltam férfival. Nekem az orvosom úgy magyarázta, hogy a szexuálisan aktív emberek majdnem 100 %-a szerez HPV vírust élete során. Ráadásul majdnem 100 fajtája van, és nagy részét simán legyűri a szervezet. Egy része meg évekig elvan ott, és egyszer csak beindul, mint egy vulkán (ez is a doki hasonlata). Főleg ha valakinél vannak súlyosbító tényezők (nálam a dohányzás ilyen). Na de nem akarok regényt írni, a lényeg, hogy még esetemben sem biztos, hogy a 2,5 évvel ezelőtti utolsó partneremtől kaptam el, de azt nagyon megtanultam ebből, hogy tényleg NAGYON FONTOS A RENDSZERES RÁKSZŰRÉSEN részt venni! Ennek köszönhetően úgy néz ki, hogy én is időben vagyok és a műtéttel, illetve pár kezeléssel meg tudják előzni, hogy valódi méhnyak rákká fejlődjön a jelenlegi állapotom.

2015. aug. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Végül lett valami?
2015. aug. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!