Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek ez nem lenne gyanús?

Nektek ez nem lenne gyanús?

Figyelt kérdés

Férjem már sokadszorra mesél kellőképpen felháborodva egy kollégájáról, aki egy ivászat után félrement és nemi betegséget szedett össze.

Először kijelentette, hogy HPV-t, legutóbb már azt állította, nem tudja, hogy mit, de most azt is hozzátette, hogy a leletek szerint több éve fennáll a betegség.

Annyit mondtam neki, hogy remélem a kolléga tájékoztatta az feleségét, mert így lehet petefészekrákot kapni... a férjem egy pillanatnyi csend után azonnal témát váltott.


A problémáim a következőek:


- Nem szokott semmit ennyiszer ismételni, főleg, hogy minden alkalommal ő is hozta fel, pedig soha nem vágott témába

- Nem szokása a témaváltás, eléggé "soros kapcsolású" a gondolatmenete

- Régebben voltak már gyanús ügyei - chat beszélgetésekből derült ki -, de állítólag nem lépett félre. Az általa említett időtartam beleesik ebbe a korszakába.


Mostanában nem érzem jól magam, elég kellemetlenek a menstruációim, pedig nem szokott probléma lenni ilyen téren. Fontolgattam már, hogy nőgyógyászhoz menjek... szerintetek kérjek STD szűrést?

Nagyon úgy érzem, mintha rá akarna vezetni, hogy menjek el... Feleslegesen gyanúsítgatni nem akarom, de ez a huszárvágása a beszélgetésnél nem akar kimenni a fejemből.

Ti hogy látjátok, lehet benne valami, vagy már csak kombinálok?


2015. aug. 20. 06:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%

Elég furcsa, nagyon is.


Ha felmerült benned a gyanú, akkor kérj SDT szűrést.

Bőrgyógyászaton is megcsinálják.


És közben utánajárnék a dolognak.

2015. aug. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%

Szia,

nekem is gyanús lenne,szerintem amint lehet Menj el egy kivizsgálásra.

2015. aug. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%
Naná hogy gyanús!
2015. aug. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%

Egy valamit nem értek.


Éltek nemi életet? Ha a férjed beteg (volt) és kezelik/kezelték, akkor nem lehet annyira hülye, hogy gumi nélkül van veled, mert simán visszafertőződik, ha valamit esetleg átadott neked.


AMit meg végképp nem értek, ha valaki olyan gerinctelen, hogy félrelép, akkor MIÉRT NEM védekezik?????

2015. aug. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
10%
Kedves 4-es, nem köztudott, de a gumi a betegségek felétől sem véd.
2015. aug. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

#5: a klasszikus nemi betegségektől elég jól véd.

A gond akkor van, ha orális dolgok is vannak, és kézzel oda-vissza nyúlkálnak.

2015. aug. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
13%
6: És ez vigasztalja azt, aki csak a többi 15-20 betegséget kapja el?
2015. aug. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem menj el és vizsgáltasd ki magad.

Amiatt nem aggódnék túlságosan, hogy félrement-e a párod, nem jellemző ez a fajta csavaros észjárás a férfiakra (pláne, ha "soros kapcsolású" a gondolatmenete, ahogy írod.) Az viszont lehet, hogy HPV-fertőzött, és ezt tudja is. Még ez sem olyan meglepő, a szexuálisan aktív emberek 80%-a átesik ezen, férfiaknál nagyon gyakran teljesen tünetmentesen. Ha neked volt előtte mással kapcsolatod, simán előfordulhat, hogy régen "szerezted be".


Ha vannak gyerekeitek, érdemes elgondolkozni az oltáson (fiúknál, lányoknál egyaránt, a fiúkban a HPV-fertőzés nemi szervi szemölcsöket, pénisz- és végbélrákot is okozhat.)

2015. aug. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nekem nem lenne gyanús. Az emberek változnak, nincs ezzel semmi gond.

Ha te viszont úgy gondolod, hogy van okod aggódni, akkor menj orvoshoz. Azt azért nem árt tudni, hogy ez a betegség sokáig nem is feltétlenül jár tunettel, így akár évekig is fertőzött lehet valaki anélkül, hogy tudna rola

2015. aug. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
33%
Aki lepontozott, megmagyarázná, mi a gondja a válaszommal? Nem a pontok miatt (azt lesz@rom), csak érdekel, mi volt benne, ami nem hasznos. Köszönöm.
2015. aug. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!