Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül maradtam, s nincs így...

Egyedül maradtam, s nincs így kedvem élni. Mit tegyek? Egyáltalán lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Nincstelenül élek, s most a párom is szakított velem. Így én már nem akarok élni. Nem volt kegyes az élet hozzám. Sem szüleim, sem rokonaim nincsenek. Egyetlen kapaszkodóm a párom volt, aki most kijelentette hogy nem akarja folytatni tovább. Sajnos munkám és lakásom sincsen. Barátokban sem bővelkedem, azt is mondhatom leredukálódott 1-2 emberre. Nekik jeleztem a helyzetem, de a segítség kimerült abban, hogy minden rendben lesz. Van ebből kiút? Még szeretem a párom, de ő már (elmondása szerint) nem.
2010. márc. 9. 15:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha a síráson kívül konkrét dolgokat is mondanál, akkor többet lehetne segíteni. Csak van valami szakmád, csak értesz valamihez, amivel elmehetsz dolgozni... Nő vagy, vagy férfi? Hány éves vagy? Jó lenne ilyeneket tudni...
2010. márc. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Sírás. :( Nincs minek örülnöm. 28 éves nőként már nem érzem hogy lenne jövőm. Így tudsz írni valamit? :(
2010. márc. 9. 15:30
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tenni ellene.


Én is voltam így, 1,5 éve.


Az én barátaim sokat segítettek azzal, hogy meghallgattak.


Barátok nem tudják megoldani helyetted a problémáidat, és az is lehet, nekik sem könnyű ez. Senki nem szereti látni a másik ember baját, mindenki mosolygós, "rendben lévő" barátokat szeretne látni. Ha nem fordulnak el, biztatnak, néha segítenek is ebben-abban, akkor a Te barátaid máris az átlag felett vannak.

2010. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%

Nem is volt munkád amióta a pároddal voltál? Lehet, hogy azt elégelte meg, hogy eltartson.

Most hol vagy?

2010. márc. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Na, így már jobb. Szóval 28 éves vagy, és nő. Ezt jó tudni. :)


Akkor még azt mondd meg, hogy eddig miből éltél? Mit csináltál, mióta nagykorú vagy? Van valamilyen szakmád? Mióta nincs munkád? Dolgoztál valaha? Van gyereked? Van megtakarított pénzed?

2010. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Dolgoztam egy ideig, majd elküldtek, s így már egy ideje nincs munkám. Megtakarított pénzzel sem rendelkezem.

Arra lennék kíváncsi, hogy ebben a helyzetben, ilyen érzésekkel hogyan lehet tovább lépni. Rossz szembesülni azzal, hogy nem csak a pénz hiánya okozhat és okoz problémát, hanem az is hogy reménytelenül szeretek. A megoldást a halálban látom. Fáj kimondani.

2010. márc. 9. 15:42
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Keress azonnal munkát! Olyat amihez értesz. Bár nem válaszoltál rá mi a szakmád, de ha van próbálj elhelyezkedni abban. Hidd el fogsz találni valamit ami segít. Tudom, klisés, de az idő mindent megold! Egyet tehetsz, ne sajnáld magad! Akkor a legrosszabb.
2010. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem mondtad meg, hogy hogyan képzeled a konstruktív tanácsokat... Azt hajtogatod, hogy meg akarsz halni, és nem nagyon vagy kíváncsi a segítő szándékú emberek véleményére...


Rendben, dolgoztál, kirúgtak. Ez mikor volt? Milyen munkakörben dolgoztál? Miért küldtek el? Azóta próbáltál már munkát keresni? Jártál már a munkaügyi központban, jelentkeztél hirdetésekre?


Azt írod, nincs rokonod, nincsenek szüleid. Talán állami gondozott voltál? Nincs semmilyen örökséged? Ezt azért kétlem...


Értem, hogy nincs megtakarított pénzed. Eddig milyen körülmények között éltél? A párodnál laktál, vagy közös albérletben? Most hol laksz?


Ha harapófogóval kell kiszedni belőled a létfontosságú infókat, azt a legjobb szándékú ember is megunja egy idő után...

2010. márc. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
15:53 nagyon aranyos vagy és köszönöm, hogy segíteni próbálsz. Nem vagyok állami gondozott. Néhány éve szakadt meg a kapcsolat a szüleimmel. Regisztrált munkakereső vagyok. Újságokban, interneten keresek és pályázok is. Beadtam jópár pályázatot. Nincs az érettségin kívül más végzettségem, sajnos.
2010. márc. 9. 16:02
 10/34 A kérdező kommentje:
Itt ülök és fogalmam sincs miért is írtam ide. Talán csak akartam "beszélgetni" valakivel, valakikkel. Lehet, hogy bíztam abban, hogy hasonló sorsú embertől hallhatom hogy ezt ő hogyan csinálta végig. Kerestem egy szálat amibe kapaszkodom.
2010. márc. 9. 16:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!