Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy valakin...

Mennyire gyakori, hogy valakinek egyáltalán nincs családja, vagyis teljesen egyedül van?

Figyelt kérdés
Én 40 éves nő vagyok,nekem anyám nincs, nagyszüleim már meghaltak, apám pedig életveszélyes állkapotban van jelenleg, nem tudjuk mi lesz a kimenetel. Férjem nincs, gyerekem nincs, rokonom nincs, párommal most szakítottunk. (Ő nem akart szakítani, de én kénytelen voltam, mert idegileg kikészít.)Rádöbbentem, hogy ha apám is feladja, akkor gyakorlatilag a macskámon kívül senkim sem marad. Hogy lehet ezt a helyzetet elfogadni?
2009. okt. 3. 06:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most biztos nehéz meked, különösen, ha édesapád se éli túl a betegségét.


Utánna egyedül leszel, de még nem vagy öreg, van lehetöséged újabb kapcsolatokat létesiteni, és a gyászodat is feldolgozni.

Elöször is le kell zárnod magadban az elözö (rosszul sikerült) kapcsolatokat, és jó, ha végig tudod elemezni, hogy mi volt jó és mi rossz, milyen hibákat követtél el te és mit a volt barátod. Igy van esélyed arra, hogy tanulj belöle és - ha már lelkileg egyensbe jöttél - új és jobb párkapcsolatba tudj kezdeni.

Barátságokat elötte is tudsz keresni, nem biztos, hogy a közvetlen környezetedben, de azért ne zárkozz be magadba, viszont ne is eröltesd, hogy mindenkire nyitott legyél.


40 évesen még elötted van életed fele, és mivel már nem vagy éretlen tini, több esélyed van arra, hogy nem fejvesztve keresel ismeretségeket. Egyedül is meg tudsz lenni, anélkül, hogy bajod legyen belöle, és az egyedüllét segit abban, hogy megtaláld (és még jobban megismerd) magadat. Nézz elöre és ne add fel az életedet, még egyáltalán nincs elveszve semmi.

Sok eröt kivánok neked és remélem, idövel megtalálod azt, akivel szépen tudod eltölteni életed többi részét.

2009. okt. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát bizony nagyon erősnek kell lenned lélekben, hogy ne add fel, mert ezt nem lehet szubjektíven nézni, ezek olyan objektív körülmények, hogy teljes biztonsággal mondható, megvan az alapod arra, hogy bizony "lecsússz", elveszettnek érezd magad, de próbálj meg azzal szembesülni, hogy egymagadnak kell ebben a xar világban boldogulnod, ami iszonyú nehéz feladat, de rendezud le magadban, hátha ez erőt ad. Nem szabad ezt elkenegetni, hogy ugyan,nem is probléma, hogyne lenne az, és én s etudom mit kezdenék, ugyan oda jutok: nagyon erősnek kell lenned !!

sok sikert!

2009. okt. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%

Gondolj arra, hogy nem vagy egyedül a problémáddal! Biztos vannak még így emberek, csak épp amikor a boltban belebotlasz, ő sem ezzel kezdi.

Lehet, hogy nem vagy a híve, de én ismerkednék interneten. Őszintén leírnám ki vagyok. Aztán ír neked valaki és majd kialakul.

Hiszel Istenben? Ha igen, akkor most nagyon sok erőt adhat neked. Járj el templomba ezekben az időkben különösen, a pap biztos tud neked segíteni abban, hogy ne lásd nagyon borúsan a dolgokat. Lehet, hogy viccesen hangzik, de ő azon kívül, hogy Isten szolgája, pszichológus is. :)

(ez lehet, hogy nem is fontos,de: én nem vagyok egy mélyen vallásos ember, mégis így látom)

2009. okt. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos nem vagyok hívő, sőt gyakorlatilag már mindenben elvesztettem a hitem, de azért igyekszem tartani magam. És tudom, hogy az ember sokszor akkor kapja össze magát igazán, ha magára van utalva. Bízom benne, hogy sikerülni fog.
2009. okt. 3. 12:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!