Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjak higgadtan...

Hogyan mondjak higgadtan nemet? Vagy nem vagyok elég rugalmas?

Figyelt kérdés

A férjem a haverjával ma délelőtt kitalálta, hogy este elmennének koncertre, kb. 40 km-re van tőlünk az esemény, este 9-kor kezdődik. Igen ám, de ők inni is szoktak, és akkor ki vezessen. Alapesetben én szoktam sofőrködni, de mivel ez spontán buli lenne, így nem lett leszervezve a 6 éves gyerekünk elhelyezése. (amúgy gyűlölöm a hirtelen ötleteket, mióta gyerek van, azért az nem úgy működik, hogy beülünk a kocsiba, és meg sem állunk a világ végéig)

És még nem kérdeztek rá, de tuti, ha hazaér, akkor biztosan nekemszegezi a kérdést, hogy nem-e vinném el őket. De mégis hova rakjam a gyereket? Egy nagyszülő van, aki szokott rá vigyázni, de ő dolgozik, és reggel fél 6-ra megy dolgozni, ráadásul 25 km-re lakik. Még ha kitalálják, hogy de-de vigyük el, és majd én reggel értemegyek, mi az nekem. Ááá.

Vagy a másik verzió, hogy jön velünk a gyerek, mi kint a parkolóban megvárjuk őket, közben meg szenvedjek a nyűgös gyerekkel.

Ezekhez nekem semmi kedvem, egyik verzióhoz sem, a kérdésem pedig: hogyan közöljem ezt, hogy ne legyen sértődés?

Az a baj, hogy eddig sok olyan dolgot megtettem, ami erőn felül volt, de már elegem van.

Ja, és az ottalvás sem opció, hisz akkor is hogy jutnak el. Haver sincs, aki elvigye őket, mert már mind ott vannak sátorral, és ott is alszik mind több napot.


2015. aug. 13. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

elviszed őket, de a hazautat oldják meg ők

pl. busz

2015. aug. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

"hogyan közöljem ezt, hogy ne legyen sértődés? "

Tényleg ennyire hülye a férjed? Megsértődne, mert a SAJÁT (gondolom) gyerekét nem akarod rángatni pusztán azért mert ő bulizni és inni szeretne? (Amúgy másnap nem dolgozik?)

Neked akkor 2 gyereked van, nem egy. :(

Ja, hogy válaszoljak is: Letojnám, hogy megsértődik-e, nem vinném el.

Elméletileg felnőtt ember, tessék megoldani. Nem mennek, taxival mennek, nem iszik egyikük, keresnek vki mást, aki elviszi őket.

2015. aug. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

2. vagyok

Esetleg oda elvinném, de nem 8:55-re, hogy ne kelljen a nagyságos úrnak várakozni, hanem úgy, hogy a gyereket a szokott időben tudjam etetni, fürdetni, altatni, tehát addigra hazaérjek.

2015. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Persze, hogy a saját gyereke.

Tudom, igen, sajnos tényleg két gyerekem van.

A buszközlekedés itt sajnos kriminális, holnap szabin lesz.

Tényleg nincs más opció, mindenki ezen a rendezvényen van. :(

2015. aug. 13. 15:19
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Nezd, egy ferj szerintem (es ferj vagyok es apa) max annyit varhat el ilyen helyzetben, hogy te ne hisztizz hogy o elmegy szorakozni.

Mar ez is tobb mint amit a legtobb felesegtol kap.


Hogy o kitalalja hogy elmegy este, es te vigyazol egyedul a gyerekre, az meg oke.

De mar ne is haragudj, ha neked egy rossz szavad sincs ehhez, nem sarkanykodsz hogy elmegy szorakozni haverokkal egyedul, es hajnalban jon haza illuminaltan, akkor te MAR idealis feleseg vagy.

Az, hogy vidd el oket, mar irrealis.

Az, hogy hozd is haza, az mar plane, de hogy meg a nagyszulohoz kepes lenne este, elozetes megbeszeles nelkul elvinni, mar tulzas.


Azt meg nem kerheti, meg eleve nem juthat eszebe hogy kinlodj orak hosszat ejjel egy hateves gyerekkel autoban akinek aludni meg pihenni kene, meg a gondolat is onzoseg.


Mondd meg neki, hogy mehet, de oldja meg o. Te nem viszed mert a gyerekre vigyazol meg faradt vagy, pont.

Ha meg neki all feljebb mondd meg neki, hogy mar igy is egy angyal vagy hogy nem hisztizel a kulonutak miatt, szoval becsulje meg magat.


Majd sorsot huznak, egyikuk nem iszik, es az viszi haza a bandat, mint mas normalis embereknel szokas.

2015. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Szépek a százalékok. :)

Olvassa a férjed?

2015. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

En mar azert is a ketkezemet osszetennem, ha egy ilyen estet meg tudnek uszni egihaboru, vihar, veszekedes, esatobbi nelkul...


Nemhogy meg ilyen extra kivansagaim legyenek



Valasz: valj el, es ismerkedjunk meg, te asszonyok gyongye :)

2015. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Mi lenne ha a férjednek is elmondanád ugyan ezt, amit nekünk is leírtál?
2015. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Sofőrszolgálat. Erre találták ki. Odavezetnek ők és hazahozza őket autóstul a sofőr. Voilá, probléma megoldva.
2015. aug. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen a 7-esnek! ;-)

Tudnék még mesélni... olyanokat megcsináltam már, amit mai fejjel már biztosan nem tennék meg érte. Sajnos nem sok a viszonzás :(


Mindenkinek ment a zöld pacsi!


Nemsokára hazaér, kíváncsi leszek, mit szervezkedtek! Ha érdekel még valakit, megírom.

Köszi, hogy elolvastatok! :)

2015. aug. 13. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!