Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a dologban miértnem...

Ebben a dologban miértnem olyan rugalmas az édesanyám, mint másban? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Jövőre végzek az egyetemen. Az egész életemet úgy éltem le, hogy mindig megfeleltem a szüleimnek, akik egyébként igen rugalmasak velem szemben. Sosem szabtak meg nekem semmit, fizetik az albérletem, szeretik, ha hazajárok.

Nem állunk olyan rosszul anyagilag, én ennek ellenére mégis dolgoztam egy évet az egyetem első évében. Nem volt jó ötlet, ugyanis a szüleim végig ellenezték. (Utólag rakom össze magamban a dolgokat, hogy bizonyára azért, hogy "tőlük függjek" anyagilag.)

Mivel mindig a munka miatt szekáltak otthon, ezért otthagytam az egészet. Sosem voltam még nyaralni a barátaimmal, de idén nyáron szeretnénk elmenni a Balatonhoz. Anya szerint ez hülyeség, inkább menjünk el itthon bulizni. Nem értik meg, hogy az nem ugyanaz.

Úgy döntöttem, hogy visszamegyek dolgozni és abból finanszírozom a nyaralást, de apám hallani sem akar róla, végülis rábólintottak a nyaralásra inkább.

Nekem így már semmi kedvem elmenni. Miért csinálják ezt? Pénzünk lenne rá, hogy elutazzak, maximum 3-4 éjszakáról lenne szó.


2011. máj. 10. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Sok szülő csinálja ezt, hogy minél jobban függj tőlük. Ettől érzik magukat fontosnak.

Állj a saját lábadra, és menj el oda ahova te akarsz.

Ennyi

2011. máj. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én apám is ezt csinálja. Aztán a fejemhez vágja, ha van valami.

Én azt csinálom, hogy próbálok mindent úgy előkészíteni, hogy neki zért ne kelljen fizetnie. Dolgozom, úgyhogy ha szűkösen is, de megkeresem a programjaimra valót.

2011. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ösztönösen csinálják,hogy kicsinek tartsanak meg,aki tőlük függ. Akiről ők gondoskodnak.

És sajnos ennek eszköze, hogy lelkiismeretfurdalással zsarolnak. Menj el nyaralni. hidd el,ha ott leszel jólfogod magad érezni.

Ki kell törnöd,mert sokan 30 éves korukban eszmélnek fel,hogy nincs önálló életük.

2011. máj. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%
Mert szeretik, ha együtt a család! Mi ebben a rossz? Nem kell mindig tüntetően "önállósodni", nem szégyen, ha velük is vagy. Én biztos, hogy örülnék a családomnak, és nem keresnék mindenféle mondvacsinált kifogást, hogy "biztos azért, mert azt akarják, hogy függjek tőlük", stb. Hogy feltételezhetsz róluk ilyen rosszat? Már az is baj, ha szeretnek téged? Tényleg nagyon el lettél kényeztetve.
2011. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előzőnek: tényleg vannak olyan szülők, akik azt akarják, hogy minél tovább függjön tőlük a gyerekük. Valószínűleg nem tudatosan, de tényleg vannak ilyenek, hidd el nekem.
2011. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!