Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Szafira névről?

Mit gondoltok a Szafira névről?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 12:48
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép név.Nekem az a mese jut eszembe, hogy szaffi. Vagy Szafi?
2010. márc. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is macska ugrott be elsőre! Gondolom, a Szaffi című mese miatt! Végülis úgy becéznétek, nem? Különben nem rossz!
2010. márc. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%
ez csak az én véleményem, h szeretem h ha a gyereknek megkérdezik, h miért ez a neve, akkor nem azt mondom, h mert tetszett...ez nem egy divat dolog, a nevet egy ember egy életen át viseli.....és ha csak tecccik akkor szerintem ne add.....egyébként meg a Te gyereked, szíved joga
2010. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
Szaffi nem Szafira, hanem Szófia. :-)
2010. márc. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is szép a hangzása. de személy szerint nem adnám a gyerekemnek, mert nálam szempont a hangzáson kívül az is, hogy magyar név legyen és valamennyire benne legyen a köztudatban, ugyanakkor ne legyen tömegnév. (mint pl. Kamilla. dallamos, lágy hangzású szintén. ez most tényleg csak példa volt. és igaz, hogy latin eredetű, de mégsem hangzik olyan idegenül)
2010. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
90%

- Aztán hogy hívják a kislányt?

- Há dzse má, há ő já kicsi Lákátus Száfírá...

- Micsoda? Szafira? Honnan vettékezt a nevet?

- Há tuodá, há vótta tévébéjá zá sorozatá, tuod... Há onnata.


Szerintem irtó hülye név. Mondjuk egy Lakatoshoz még elmegy, de csak akkor, ha már van a kiscsajnak egy Marlonbrandó nevű bátyja.

2010. márc. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is szép név,de én sem adnám a kislányomnak, csak ha valamilyen különleges hangzású a vezetékneve.De az,h pl Kovács Szafira,furcsa.

Bár annyira talán mégsem furcsa,csak szokatlan, hiszen mki tudta egyből,hogy egy női névről van szó

2010. márc. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim válasza:
100%
Nekem sokkal jobban tetszene a Lakatos Árvácska, vagy ha már virágnév, akkor Írisz, Imola, Árnika. Ne tedd ki szegényt az állandó csúfolkodásnak.
2010. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
Írtó ciki...
2010. márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%
Szamiráról már hallottam, de szerintem az sem anyakönyvezhető Magyarországon. Szép név a Szafira is. Bár egy kicsit keleties
2010. márc. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!