Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Szafira névről?

Mit gondoltok a Szafira névről?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 12:48
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Szerintem senki se fog odamenni egy kislányhoz, hogy "Ó Szafira, miért vagy te Szafira?"
2010. márc. 8. 13:02
 12/45 anonim ***** válasza:
100%
Milyen eredetű? Valamelyik szülő onnan származik, ahonnan a név? Mert egyébként nem ajánlom, csak ilyen esetben.
2010. márc. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy Lakatos, akkor már megértem, kisebbség, bocsánat, ott ez a divat. :-)
2010. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
Nem nah..Légyszi....Olyan "kefires" vagy nem is tudom.Nem szép...
2010. márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

13:03.:

Csak vicceltem. :)

2010. márc. 8. 13:05
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Inkább innen valami szépet: [link]
2010. márc. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kis apróság, bizonyos betűkombinációkat (vezetéknév végződés, keresztnév kezdőbetű, kezdőhangzó) kerülni kell névválasztáskor, hogy a gyerek ne legyen a saját neve kimondási nehézségei miatt beszédhibás.

Ilyen kerülendő az S-SZ is, de ugyanígy az S-Z, S-ZS, S-C, S-CS, vagy S-nél óvatosan kell bánni a magánhangzóval kezdődő keresztnevekkel is, hogy ne folyjon össze kimondáskor a keresztnév a vezetéknévvel. Nem csak az a fontos, hogy szép legyen a név (rengeteg szép név van), hanem az is, hogy a gyerek könnyen ki tudja mondani a teljes nevét. A gyerek érdekében. :-)

2010. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
A Szafira is vicc volt, vagy csak a Lakatos?
2010. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

A macskás vagyok, beütöttem a gugliba, és ezt a történetet találtam:

Ananiás és Szafira


Egy Ananiás nevű ember feleségével, Szafirával együtt eladta az egyik földjét. Az árából felesége tudtával egy részt megtartott magának, s csak egy másik részt vitt el, és tett oda az apostolok lába elé. Péter azonban így szólt hozzá: "Ananiás, hogy csábíthatta el szívedet a sátán, hogy be akard csapni a Szentlelket, és a föld árának egy részét félretedd?" Hát nem a tied maradhatott volna, ha meg akartad tartani? Vagy ha eladtad, nem rendelkezhettél szabadon az árával? Miért vetemedtél ilyesmire? Nem embereknek hazudtál, hanem Istennek!" E szavak hallatára Ananiás összeesett és meghalt. Nagy félelem fogott el mindenkit, aki csak hallotta. A fiatalabb emberek meg fölálltak, betakarták, elvitték és eltemették. Mintegy három óra múlva felesége is eljött, mit sem tudva a történtekről. Péter megkérdezte: "Mondd csak, valóban ennyiért adtátok el a földet?" "Igen, annyiért" - válaszolta. Péter folytatta: "Mire való volt egymás közt megegyeznetek, hogy próbára teszitek az Úr Lelkét? Látod, akik férjedet eltemették, már az ajtónál vannak, hogy tégedet is kivigyenek." Az asszony azon nyomban a lábához rogyott és meghalt. Amikor a fiatalok beléptek, már holtan találták. Kivitték és a férje mellé temették. Nagy félelem vett erőt az egész egyházon és mindenkin, aki csak hallott a dologról.


Tehát nem brazil eredetű a név, hanem bibliai. Egy csalás kötődik hozzá. Én lebeszélnélek róla, hiába cseng szépen.

A Lakatos vezetéknévhez valami magyarosabb illene, szerintem.

2010. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
79%

Nem rossz név amúgy, de nekem a Dzsungel könyve ugrik be róla valamiért. Talán a Bagira miatt? :)))


Egyébként utálatos dolog manapság, ha egy gyereknek különleges neve van, akkor rögtön köpködni kell???... :((

2010. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!