Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam a szüleimnek, hogy...

Elmondjam a szüleimnek, hogy mit csinál?

Figyelt kérdés
A testvérem, aki 15 éves, rendszeresen vizipipázik. Tudom, hogy nincs semmi rossz hatása (legalábbis remélem, hogy jól gondolom), én is kipróbáltam már,de rettegek, hogy emiatt rászokhat a cigire. Mit tegyek? Elmondjam? Vagy ez a veszély nem áll fenn?
2010. márc. 4. 21:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
38%

...ettől még nem fog rászokni a cigire, még csak nem is hasonlít rá. Íze, hangulata stb.


Egy pippantós :P

2010. márc. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
55%

A sok hülye aki azt hiszi okos és osztja az észt!

Elmondom: /mivel pipáztam...sűrűn..mágse szoktam rá!/

1. nem létezik dohánymentes pipadohány! akkor mit füstölünk?

2. NEM LEHET RÁSZOKNI!

3. kátrány nuku, nikotin minimális, DE A VÍZ SZŰRI!

4. Zacher Gábor toxikológus elmondása alapján a dohányzás LEGEGÉSZSÉGESEBB fajtája!

5. a vizipipát letüdőzik, másképp NEM LEHET szívni!

Amúgy ahol azt mondják hogy károsabb azt abból mondják mert több a füst....de pest levegője ennél károsabb! Csak úgy elmondanám!

A másik....egy toxikológus azé' csak tudja már!

Szóval nem kell bemártani csak azért a tesód....csak ha szemét vagy...amúgy nem káros(minimálisan...de mint mondtam....pest levegője....)! de mondjuk nem 15 évesen kéne!

2010. márc. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%

" -Mivel a hosszú csövön keresztüli szíváshoz nagyobb erőt kell kifejteni, ezért a füst sokkal jobban elterjed az ember tüdejében.

-A vízipipában használatos dohány (amit gyakran kevernek melasszal és gyümölcs aromával) sokkal több füstnek teszi ki a szervezetet és hosszabb ideig mint a cigarettázás. A vízipipa nem szűri ki a nikotint. "



"a szervezetünkbe bejutó nikotintartalom alapján a vízipipa és a cigaretta nagyjából egy kategóriába sorolható azonos körülmények között."


Azonos idő alatt a vízipipa füstjéből közel megegyező mennyiségű nikotin, és legalább annyi szénmonoxid jut testünkbe, mint cigarettázás során, azonban kátrányból egyértelműen kevesebb, köszönhetően annak, hogy itt nem ég semmilyen anyag közvetlenül, valamint a csőrendszer és a víz szűrő hatása miatt egy nagy mennyisége lerakódik út közben.


Röviden és tömören ennyit a vizipipáról. Egy 15 éves gyerek üljön a s.ggén és ne vizipipazzon!!!

2010. márc. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%

Namármostkéremszépen, ha egy toxikológus ki meri jelenteni, hogy a vízipipa a dohányzás legegészségesebb fajtája, akkor felejtsük már el ezeket a vitálponthuéljünkqrváraegésssségesen oldalakat. Ha már dohányzik, inkább pipázzon, mint cigizzen. Pont amiatt, mert míg a cigit elszívja a suliszünetben a bokor megett, a titokban pipázást jó, ha egy nap egyszer véghez tudja vinni. De inkább egy héten egyszer.

Én rendszeresen pipáztam, aztán terhes lettem, és már másfél éve nem gyújtottam rá. Érdekes, hogy egyszer sem jutott eszembe, hogy jaj, elepedek egy kis pipafüstért. És dohányos se lettem, soha nem is voltam. Akkor én vagyok csodabogár, vagy nem lehet rászokni?

Azt nem bírom, hogy olyanok indítanak pipaellenes kampányt, akik még sose láttak pipaszenet közelről.


Egy pipahívő

2010. márc. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A káros hatásairól megoszlanak a vélemények, szerintem káros, ennek ellenére ne mondd el, mert


1. téged fog utálni

2. anyádékat is utálni fogja, ha megtiltják neki

3. ettől a cigire nem szokik rá

4. ha elveszik tőle, akkor lehet cigizni akar majd, mert azt könnyebb suttyomban

5. ezeket csak azzal lehet megakadályozni, ha kikötitek az ágylábhoz és mellé ültök

6. Káros is függőséget is okoz, de legalább nem olyan, mint a drog és pia, hogy leépíti az agyát, meg torzítja a személyiségét emellett


Tudom, hoyg nehéz elfogadni, de úgy is csak annyit lehet elérni a legvéresebb fenyegetéssel is, hogy majd házon kívül gyújt rá. nem lehet mit csinálni. Amelyik szülő elhiszi, hoyg az "eltöröm a kezed" "nem mehetsz sehova" "nem adok pénzt soha" stb. módszereivel célt ér, annak bilibe lóg a keze. A gyerek lehet megy egy pár sarkot, miután kilép az ajtón, de rágyújt. Mindkét oldalon megtapasztaltam a helyzetet.

2010. márc. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Bár kipróbáltam, nem szoktam rá a cigarettázásra, rossz élmény volt. Aztán huszonévesen megismerkedtem a vízipipázással és nagyon megkedveltem. Amikor nincs pénzem pipadohányra, soha nem érzem, hogy mindjárt meghalok egy szippantásért. A vízipipázás max. annyiban okoz függőséget, hogy az ellazulás miatt, amit ad, gyakrabban szeretnél pippantani :D Inkább közösségi rituálé (annak kellene lennie) mint rossz szokás.

Nem hiszem, hogy egyáltalán nem káros, de biztos, hogy kevésbé ártalmas mint a cigarettázás.


Azt vedd figyelembe, hogy a szüleid tisztában vannak-e a vízipipázással. Annak semmi értelme, hogy bemártsd a tesód és (az esetleg tájékozatlan) szüleid tűzzel-vassal tiltani kezdjék neki, mert az olaj a tűzre, és mint az előttem szólók is írták, annál biztosabb, hogy a cigizésre rá fog szokni csak azért is.

32/n

2010. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Úgy döntöttem ,hogy nem mondom el...legyen az ő problémája.
2010. márc. 5. 15:20
 18/20 anonim ***** válasza:
69%
inkább pipázzon, mint cigizzen, sokkal jobb :)
2010. márc. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
9%

Mondd el!

Lehet, hogy mérges lesz, de ezzel nem ártasz, hanem jó esetben csak segítesz neki.

2010. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az emberek miért ennyire vaskalaposak?:( Igen, biztos vmennyire káros, de a kóla, a tartósítószerek, a Burger King és társaik nem károsak? Nekem van vízipipám! és a SZÜLEIMtől kaptam!:) Igen, ők ilyen jó fejek! Hozzátenném h a családunkba senki nem dohányzik és el is ítélik. De ez más! De akik ennyire ellene vannak, biztos nem voltak még egy olyan beszélgetős estén, ahol körbeülünk, beszélgetünk, vízipipázunk, stb.. A kérdésre a válasz: nem, én nem árulnám be a szüleidnek.
2010. márc. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!