Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam a szüleimnek, hogy...

Elmondjam a szüleimnek, hogy mit csinál?

Figyelt kérdés
A testvérem, aki 15 éves, rendszeresen vizipipázik. Tudom, hogy nincs semmi rossz hatása (legalábbis remélem, hogy jól gondolom), én is kipróbáltam már,de rettegek, hogy emiatt rászokhat a cigire. Mit tegyek? Elmondjam? Vagy ez a veszély nem áll fenn?
2010. márc. 4. 21:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Miért ne lenne rossz hatása, majdnem annyira árt, mint a cigizés.


Szerintem elösözr vele beszélj, utána meg a szülökkel, de ha rá akar szokni, akkor úgyse tudsz mit csinálni.

2010. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
84%
Ha rá akar szokni, rászokik. Nekem van pipám is, mégis inkább cigizek.
2010. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy van rossz hatása. És milyen hatásai vannak? Erre is rá lehet szokni? Nekem a tesóm azt mondta, hogy erre nem lehet rászokni...
2010. márc. 4. 21:32
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Az unokatestvérem is vízipipázik és a szüleinek nincs kifogásuk ellene.
2010. márc. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
UIgyanolyan hatása van, mint a többi fajta dohányzásnak, és mivel a dohányzástól függö lesz,aki rászokott, ezért erre a varációra is rá lehet szokni. A testvéred meg már függö.
2010. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
64%

ha már elkezdte, akkor rá is szokott.

tuti van káros hatása, mint szinte mindennek az életben.

születésünktől fogva haldoklunk, de azért nem muszáj felgyorsítani a folyamatot. Ha viszont bemószerolod, az nem annyira jó, mert pl. mi lesz ha később neked lesz valami olyan, amit nem szeretnél, ha megtudnák a szülők. Beszélj vele, és mondd el neki, hogy káros, meg úgy is kederül előbb utóbb. Közmondásokkal is operálhatsz,pl; hamarabb utolérik a hazug embert, mint a sánta kutyát.

2010. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

A világon bármire rá lehet szokni, így erre is. Figyelj, a körömben nincs addiktív anyag, mégis hány ember rágja a körmét?

Mondjuk a vizipipára azt mondják, hogy kevésbé káros, mint a cigaretta. Ezt nem tudom mondjuk, én sosem vizipipáztam, csak egyszer kipróbáltam. Mondjuk ezt nem tüdőzik le, szóval azért kicsit más mint a cigi. És jellegénél fogva nem is tud annyira gyakori szokássá válni, mint a cigizés, hiszen egy cigire az ember úton-útfélen rágyújthat, a vizipipa meg inkább tényleg csak beszélgetések kelléke szokott lenni. Amíg megmarad ennek, addig szerintem nincs vele gond.

2010. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
50%

Mielőtt szét ijesztenétek szegény gyereknek az agyát nézzetek utána hogy miről is beszéltek :)

Ha minden igaz nincs olyan káros hatása a vízipipázásnak mint a cigizésnek mivel a füst egy olyan hosszú csövön jön át és rögtön a vízbe érkezik ahol lehűl és valamennyire át is szűri a füstöt majd beérkezik egy csőbe ami úgy van alakítva hogy ott is minél jobban megszűrje a pipa füstjét, meg amúgy is lehet kapni dohány mentes vízipipa dohányt ami meg nem káros mivel nem tartalmaz nikotint. :)

ja és majd nem már egy éve pipázok és nem éreztem nagy hiány érzetét amikor egy hónapig nem pippantottunk belőle szóval nem lehet rá szokni. :)

2010. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%
Mondd el a szülőknek. Hátha a zsebpénzmegvonással még csírájában el lehet fojtani a dolgot. Az meg, hogy nem káros butaság, úgyhogy kedves korább hozzászóló te olvass utána mielőtt okoskodsz. ha nem hiaszitek olvassátok el magatok: [link]
2010. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%
Hülyeségeket beszéltek ! Minimális nikotin ami van benne, azt is kiszűri a víz, igy rászokni nem lehet, max szokássá válik, de nem fog görcsölni utána mintha cigizne...
2010. márc. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!