Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a férfiakna...

Miért van az, hogy a férfiaknak mindent lehet?

Figyelt kérdés
Ha veszekedés van, mindig a nőnek kell odamenni "pitizni"? vagy csak nálunk van így? mit lehet tenni ellene? mert én nem bírom ki, ha napokig nem érhetek hozzá, így odamegyek és kezdeményezek, pedig ő volt a hibás, neki kellene bocsánatot kérnie. Miért? Mit tegyek ilyenkor? Mert nagyon nehéz megállni, hogy nem menjek oda. Ez így megy már éve óta, de már unom....
2010. márc. 4. 08:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért van így, mert hagyjátok. Ezek szerint neked sokkal fontosabb a férjed mint te neki. Hiszen mint írtad, te nem bírod ki, hogy ne menj oda hozzá, ő meg nem jön. Szerintem a vétkes félnek kell kezdeményezni a békülést minden esetben és soha nem szabad úgy lefeküdni, hogy haragszomrád van. Mindent meg lehet beszélni, éljetek ezzel a lehetőséggel! Ha nem tudtok beszélni egymással, akkor nem ő az, aki neked rendeltetett.
2010. márc. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
94%

Nálunk ez pont nem így van.

Attól függ ki bánt meg kit.

2010. márc. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha kis jelentéktelen dolgon veszekedtünk,mindegy hogy ki kezdeményezi a békülést.Ha viszont nagyon megbántott,rá se nézek,nem válaszolok vissza és kö kemény maradok,míg pitizni nem kezd.(szerencsére több éve annak,hogy erre szükség volt.)
2010. márc. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Apukám volt ilyen, képes volt napokig nem beszélni senkivel jelentéktelen, nevetséges dolgok miatt, ő persze nyugodtan sértegethetett bárkit (3-an voltunk nők mellette, anyukám, húgom és én). Nálunk a párommal nem így van, hála Istennek (mondjuk figyeltem is rá rendesen, hogy ne így legyen). Mindig meg tudjuk beszélni a dolgokat normális stílusban, mindketten elismerjük, ha nem volt igazunk. Első évben veszekedtünk néha, de aztán leszoktunk róla, megtanultunk kommunikálni és igazodni egymáshoz. Mondjuk az tény, hogy az elején nehéz volt, de megérte. Viszont ehhez az kell, hogy mind a két fél akarjon alkalmazkodni, és tenni a kapcsolatért. Különben sajnos felborul a mérleg :)
2010. márc. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mindig apukám bántja meg anyukámat, aki sokszor jogosan, néha nem jogosan de megsértődik, de mindig apukám kezdi a békülést, igaz a maga módján. bár ritkán fordul elő a veszekedés.
2010. márc. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálatok ez a bevett szokás, hogy a "férfinak mindig igaza van". Nálunk mindig az megy bocsánatot kérni, aki hibázott. Tehát akár a párom is! Nem csak én!


Nagyon nehéz megállni, hogy ne menj oda, de gondolj arra, hogy miért is kéne bocsánatot kérned? Miért kéne elismerned, hogy valamit rosszul csináltál, ha nem? Ezzel becsapod önmagad, becsapod a párod. Ellen kell állni. Ha neked van igazad, akkor mond meg a párodnak, hogy "Drágám, rosszul gondolod, emiatt: x. Látod, nekem van igazam és nem adok a 21-ből." Aztán ha megsértődik, akkor úgy járt. Nem lehet mindent durcával elintézni. Felnőtt emberek vagyunk. A munkahelyünkön sem vágjuk be a durcát, ha nincs igazunk. Egyszerűen állj ellen és rá fog jönni, hogy te egy határozott, okos nő vagy. Ha ezt nem tudja elfogadni, akkor neki papagáj való, nem nő! Az legalább mindig visszaismétli, amit mondott!

2010. márc. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet a ffaknak SEM mindent.

Nálunk speciel anyám ilyen (nő). Mindig kuncsorogtam volna egy kis szeretetért, figyelemért. Hiába. Ma már nem kuncsorgok, tartsa meg magának.

2010. márc. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem mindenhol van így, hanem nálatok, mert így alakítottátok ki. Ha mindig Te mentél "pitizni" annak ellenére is, hogy a férjed volt a hibás, most már nem fog másként lenni. Vannak olyan emberek (én több ilyen férfival találkoztam, de nem diszkriminatív kijelentésnek szánom) akik nem tudják beismerni, ha hibásak. Ha ilyen férfi jutott Neked, aki már alapból ilyen is volt, akkor nagyon nehéz dolgod van, de ha Te nevelted ilyenné, akkor még talán hathatós beszélgetésekkel "kinevelheted" belőle. Ha sikerül meggyőznöd, hogy hibás volt valamiben. Sok sikert!
2010. márc. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá van szokva, hogy neked szükséged van rá, és ezért van így NÁLATOK. Illetve ennek semmi köze a nemekhez, csakis a személyiséghez.

Szerintem vagy csak te látod úgy, hogy neked van igazad, és ezért van ez a helyzet, vagy pedig még sose haragudtál rá igazán. Ha legközelebb vitatkoztok, és tényleg neked van igazad, tűnj el pár napra. Vagy kimutatja, hogy szeret, vagy pedig csak a foga fehérjét... :(

2010. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Ugyan már!


Nálunk marhára nem így megy!


Én már rég repültem volna emiatt!


Amikor van egy iylen fogd magad, aztán menj el egy chippendale showra, ott érinthetsz..

2010. márc. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!