Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám megütött, mit tegyek?

Anyukám megütött, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vezető beosztásban dolgozik, és itthon se tudja levetkőzni a stílusát, úgy beszél velem, mintha egy túlfizetett alkalmazottja lennék. Kiskoromban még nem zavart, de kb. 12 éves koromtól néha kritizálom a stílusát, és fel szoktam neki vetni ha veszekszünk, és megkérdezi, hogy ki nevelt, hogy nem ő, mert kicsiként alig volt velem, 10 éves koromig dadám is volt.

Mostanában elég stresszes a munkája miatt, és egyre gyakrabban vitatkozunk. Nagy szívfájdalma, hogy a sok évnyi munka után a családi vagyonból kb. semmi sincs a nevén, minden apukámé a papírok szerint, még a ház is, amiben élünk. Kb. 5 éve költöztünk vissza ide anyuval (csak mi ketten, apu nélkül, de nem váltak el). Ma reggel megint csúnyán összevesztünk a nyaralás miatt, ami odáig fajult, hogy azt mondta, hogy nem kell, hogy vele menjek, elvisz helyettem mást, én pedig a fejéhez vágtam, hogy akkor elmegyek apuval a hivatalba, és a nevemre irattatom a házat. Erre nagyon dühös lett, pedig én el is nevettem a szövegem végét, mert annyira se gondoltam komolyan. Mondta, hogy takarodjak a szobámba, és amíg összeszedtem a könyvemet, addig felkapott egy vízösszehúzót, és amikor mentem ki kétszer erősen hátba csapott. Korábban is előfordult már, hogy megütött (havonta, kéthavonta), de most sokkal agresszívabbnak tűnt. Nagyon megijedtem tőle. Ha egy hirtelen mozdulatot tesz, akkor már akaratlanul is emelem a fejem elé a kezemet.

Ráadásul gyakran emlegeti mostanában, hogy majd ha már késő lesz, és hogy meg fogom bánni. Napi témája a halála, pedig még nem is idős annyira. Úgy érzem, hogy ez valami lelki terror, hogy megcsináljak dolgokat.

Olyan is volt már, hogy nyilvános helyen kezdte el ráncigálni a hajamat, ami meg nagyon megalázó volt. Gyakran megígér dolgokat (pl elmegyünk vásárolni, elvisz a konditerembe), de aztán mindig közbejön neki vmi, és a teljes nap helyett már csak max. 1 órája van rám, amiről meg inkább le is mondok, mert úgyse lenne elég semmire. Ilyenkor mindig nagyon dühös lesz, és kiabál, közben szerintem nekem lenne okom kiakadni, hogy semmibe veszi a nekem tett ígéreteit.

Bocsi a sok információért. Kérlek segítsetek, hogyan kezeljem? Elköltözzek egy időre apuhoz?

Előre is köszönöm válaszokat!

15,5L


2015. jún. 26. 00:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
65%
Fakadj sírva. Vagy ahogy a költő mondta: ordíts és toporzékolj.
2015. jún. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
36%

Költözz Apádhoz, kis elkényeztetett pitsa.


Majd ott is kapsz egy-két észre térítő pofont, mert bőven rád fér.


Nme szeretem az erőszakot, de a te nevelésed már nagyon elrontották!


Fogd vissza magad,és ne hisztizz.

2015. jún. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
26%

"Feri, a böszme"


Nem kell mindig szerpelned, és hülyeségeket mondani kényszeresen.

2015. jún. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%
Teis hibás vagy és anyud is ,ha én beszólok otthon max egy kis ordibálás van vagy nem mehetek azon a hétvégén el vhova de sztem az hogy üt meg tépi a hajad az elfogadhatatlan ha stresszes akkor töltse le máshol v.járjon pszichológushoz.Am.beszéltél már erről apuddal?
2015. jún. 26. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
10%

ma 02:29

Bevállaltam egy kis plusz melót éccakára, a holtidőket meg muszáj kitölteni valahogy. A gyk-n trollkodni pedig felüdülés.

Csók a családnak!

2015. jún. 26. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
22%

Jézusom!!! Nem valami mentális betegsége kezdete lehet anyukádnál?! Az enyémnél akkor jött ki, mikor a munkahelyén terrorizálták.


Hosszú évek szörnyű krízise van mögöttem, így tapasztalatból beszélek...


Szüksége lehet szakorvosi segítségre!!! Sajnálom, hogy ilyen fiatalon ilyen szörnyűségeket kell megélned!!!


Iskolában szóltál már tanárnak, osztálytársnak?! Gyermekvédelmi hatóság?!


41/N

2015. jún. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
70%

Már ennyi idősen a vagyonért ugrálsz...

Szerencsétlen asszony az anyád.

Az én testvérem is így kezdte és ki is dobatta végül Anyut a házból.

Csak így tovább !

2015. jún. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
29%
Kérj tőle bocsánatot
2015. jún. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
31%

Egyértelmüen drasztikus dolgot kell tenned, észrevegye magát. Ha ez apudhoz költözés, költözz minnél hamarabb.

Beszélj vele, nyugodtan, érvekkel, ha elkezd ideges lenni érzelmeket beszélgetésbe belevinni, közöld vele, ha ideges lesz nem fogsz vele beszélni, mert úgy ugye nincs értelme.

Ha folytatja vagy késöbbi beszélgetésben csinálja, ignoráld vagy ted le a telefont( fejezd be általa megszakított beszélgetést, mindegy hol beszéltek).

Még, hogy ő lesz ideges meg kiabál amikor nem mész vele 1 órára amikor 1 napról beszéltetek... Ilyenekre nyugodtan rávilágíthatsz.

Semmi sem lehet indok veled való viselkedésre csak a te tetteid.

S a te tetteid:

- nem a munka helyi stressz.....

- nem élet miatti stressz....

És a sok bullshit ami miatt nem lányaként kezel.

Szánalmas anyud van, remélem sikerül javítani helyzeteden vagy apud normális.

De azért én beszélnék anyuddal, bár ha egy idegen felhívná és elkezdené úgy mond kioktatni nem sokat érne.

2015. jún. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
32%

Uristen!! Itt is sok idiota kommentelo van!! Ha nem vagytok kepesek a kerdesre valaszolni, akkor miert irogattok? Arrol nem is beszelve, h a stilusotok annyira primitiv, h az mar fizikai fajdalom...


Kerdezo! Anyukad kicsit kivan idegileg es ezt rajtad vezeti le egy kis lelki terror segitsegevel. Sajnalom, h ez van, de nem nagyon latok mas megoldast, mint apukadhoz koltozni. Egy pofon hirtelen haragbol meg elmegy. De hatbacsapni vkit vizosszehuzoval, plane a sajat gyereket, az nagyon gaz.

2015. jún. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!