Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám hitelre szeretne házat...

Apukám hitelre szeretne házat venni, anyukám nem akart, de úgy tűnik, apa rábeszélte. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval anya nem szeretett volna kölcsönt felvenni, mert otthon így buktuk el a házat néhány éve, ami miatt külföldre költöztünk. Eddig albérletben laktunk, apának viszont mostanra elég biztos munkahelye lett, a főnöke egyre több mindenben bízza meg őt és az ő munkájával van a leginkább megelégedve meg tényleg nagyon sokat is dolgozik.

Tudnánk is fizetni a havi részleteket, de anyukám nagyon fél, hogy újra úgy járunk, mint otthon. Akár történhet is valami apával, ami miatt nem tud majd addig dolgozni, ameddig ő gondolta, hogy dolgozni tud vagy akármi...

A házat rendesen át is kéne alakítani, meg nyilván szépre szeretné apa is megcsináltatni, és anya azt sem szeretné, ha befejezetlen maradna, mert apának nem lesz esetleg ideje vagy kedve megcsinálni azokat a dolgokat, amiket úgy tervez, hogy nem szeretné másra rábízni... Tehát anya eddig nagyon a dolgok ellen volt, én meg is értettem, apa viszont úgy tűnt, hogy el sem tudja képzelni, anya mitől tart ennyire.

Ma reggel viszont arra ébredtem, hogy azt tervezgetik, milyen legyen majd a szobák elrendezése,milyen kutyánk lesz így, hogy kertes házunk lesz (o.O), stb. Anyának konkrétan mintha kicserélték volna a gondolatait, nagyon fura volt.

Ti mit gondoltok erről? Aggódom, hogy anya tényleg belemegy a dologba, majd a végén igaza lesz, meg úgy egyáltalán.


Köszi a válaszokat előre is!



2015. ápr. 3. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha bukjátok, nem lesz házatok. Ha nem vágtok bele, nem lesz házatok. Mi a baj?
2015. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát megér.. "Az élethez szerencse is kell" .
2015. ápr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy bereltek, vagy hitelre vesztek.

Aki nem mer, az nem nyer.

Kulfoldon nagyon nehez keszpenzre hazat venni, hacsak nem nyerted vagy orokolted. Legtobb ember, aki az elmult 10 evben vette a hazat, fizeti a kolcsont vagy az alberletet. Jo nehany orszagban az alberlet tobb mint a kolcson fizetese. Amugy kulfoldon nem igazan bukod el a hazat, ha nem tudjatok fizetni, eladjatok, jo esellyel mar fel is ment 10%-ot az erteke.

Szerintem anyukad is rajott mar minderre.

Te ne aggodj, a szuleid dolga.

2015. ápr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#1 ennél jobban én sem tudtam volna megfogalmazni :)
2015. ápr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid gondolom átrágták magukat minden aggasztó részleten. Ezen neked nem kell aggódnod. Ahogy írtad Édesanyád nem egy hebehurgya természet aki könnyen beleugrik mindenbe. Ha az ő szűrőjén átment a dolog lehet hogy jó lesz.
2015. ápr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, kicsit megnyugodtam. :)
2015. ápr. 3. 11:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Különösen, mivel egyszer már elbuktak egy házat, feltételezhető róluk, hogy átgondolták.

Én még csak annyit jegyeznék meg, nagyon nem mindegy, mekkora az önerő, milyen idősek a szüleid, milyen futamidőre, mekkora hitelt akarnak felvenni, milyen törlesztőrészlettel. De ezek miatt nem neked kell aggódnod.

Én amúgy amellett vagyok, hitelt csak akkor, ha nagyon muszáj, csak annyit, amennyit feltétlenül kell, és (viszonylag) belátható futamidőre, de mi is vettünk fel kétszer is hitelt a lakásra, csak így tudtunk nagyobba költözni. Nem volt semmi gond, megérte.

2015. ápr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

kulfoldon ez máshogy, mások a feltételei a hitelnek is, mint otthon.

mi 30 nm béreltunk 900 euroért falun.. 200 ezer eurot vettunk fel, 20 évre, havi 1000 euro a torlesztes. onerovel egyutt igy tudtunk venni egy lakást..de itt ezen a kornyéken ugy mennek fel az árak, hogy ihaj (anyosomnak csak a telke ér 400 ezer eurot), mig ismerosék 8 éve felvettek 200 ezres hitelt, most adják el a házat (régi, köház) 540 ezer euroért.

2015. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Alapesetben a lakáshitelen nem lehet túl nagyot bukni, mert az ingatlan fedezi a hitelt. Magyarországon néhány éve nagyon szerencsétlen egybeesés volt, hiszen sokan devizahitelt vettek fel, romlott a forint (amiben a fizetésüket kapták), plusz csökkentek az ingatlanárak, így a legtöbb devizahiteles lakása már nem fedezi a hitelét. Ez azonban tényleg egy extrém szerencsétlen helyzet.

Ha megfontoltan csinálják, akkor okos döntés lehet egy lakáshitel. Könnyen lehet, hogy apukád észérvekkel győzte meg anyukádat.

2015. ápr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Noha nem vagyok a kölcsön híve, ebben az esetben nem látok buktatót. Ne aggódj, nem lesz baj.
2015. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!