Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám hitelre szeretne házat...

Apukám hitelre szeretne házat venni, anyukám nem akart, de úgy tűnik, apa rábeszélte. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval anya nem szeretett volna kölcsönt felvenni, mert otthon így buktuk el a házat néhány éve, ami miatt külföldre költöztünk. Eddig albérletben laktunk, apának viszont mostanra elég biztos munkahelye lett, a főnöke egyre több mindenben bízza meg őt és az ő munkájával van a leginkább megelégedve meg tényleg nagyon sokat is dolgozik.

Tudnánk is fizetni a havi részleteket, de anyukám nagyon fél, hogy újra úgy járunk, mint otthon. Akár történhet is valami apával, ami miatt nem tud majd addig dolgozni, ameddig ő gondolta, hogy dolgozni tud vagy akármi...

A házat rendesen át is kéne alakítani, meg nyilván szépre szeretné apa is megcsináltatni, és anya azt sem szeretné, ha befejezetlen maradna, mert apának nem lesz esetleg ideje vagy kedve megcsinálni azokat a dolgokat, amiket úgy tervez, hogy nem szeretné másra rábízni... Tehát anya eddig nagyon a dolgok ellen volt, én meg is értettem, apa viszont úgy tűnt, hogy el sem tudja képzelni, anya mitől tart ennyire.

Ma reggel viszont arra ébredtem, hogy azt tervezgetik, milyen legyen majd a szobák elrendezése,milyen kutyánk lesz így, hogy kertes házunk lesz (o.O), stb. Anyának konkrétan mintha kicserélték volna a gondolatait, nagyon fura volt.

Ti mit gondoltok erről? Aggódom, hogy anya tényleg belemegy a dologba, majd a végén igaza lesz, meg úgy egyáltalán.


Köszi a válaszokat előre is!



2015. ápr. 3. 11:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

1-es jol osszefoglalta :)


Amugy nem tudom melyik orszag, de pl franciaknal van biztositas a hitelhez (kotelezo is), ami ha elveszited a munkad, lebetegedsz, lerokkansz, vagy neadjisten meghal az egyik fel, akkor atvallalja ezidore a torlesztest.

2015. aug. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!