Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden feleség ilyen?

Minden feleség ilyen?

Figyelt kérdés
Nehezen jövünk ki a fizetésünkből, hónapról hónapra élűnk. Feleségem mégis szinte hetente vesz magának ezt-azt, amit én nem is bánok, de mindig mikor a pénzről beszélünk rajtam akar spórolni, pedig én aztán tényleg semmit nem költök, csak is arra amire a családnak szüksége van. Ha szóba jön az ő köktekezése akkor persze fel van háborodva. Nem értsétek félre, nem nyomorgunk, dolgozunk rendesen, hónap végén mégis szűkösen vagyunk mindig.

2015. jún. 25. 12:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
11%

Miért vagytok közös kasszán?

Neked az egyszerübb, hogy ö kezeli a pénzt, ö fizet be mindent, ö figyeli mikor kell a csekknek befizetve lenni, mi kell a gyerekeknek?


Vagy erre te is képes vagy, csak ö akarja minden áron.


Nektek egyértelmüen külön kasszára van szükségetek.

Ha mindketten dolgoztok, akkor mindketten minden hónapban ugyan annyi összeget bedobtok a közösbe, ahonnan a rezsi, hitel, autó stb... fizettek. Mindenkinek ami marad azt beosztja magának az egyéb dolgokra.

Ha ö nem dolgozik, akkor te kezeled a pénzt, és havonta x összeget adsz neki az olyan költségekre, mint fagyi, bevásárlás stb...


Èn feleség vagyok, és csak kicsit dolgozom, a két gyerek mellett nem is tudok sokat.

A férjem fizet minden költséget, ezt ö kezeli teljesen.(míg mindketten dolgoztunk addig ez a közös számláról , ment de mellette mindenkinek volt saját számlája is) Èn kapok töle egy havi apanázst, amiböl egyéb költségeinket finanszírozzuk. Amit meg én a kis munkával keresek azt költhetem amire akarom. Ebböl veszek neki pl szülinapi ajándékot...

2015. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%

Már miért lenne minden feleség ilyen? A kérdés inkább költői panasz.

Ha azt írom, hogy igen, vagy ha azt, hogy nem, az megoldja a problémád? Ésszerűbb lett volna azt kérdezned, hogy hogyan oldd meg ezt a helyzetet.

Alapvetően kommunikációs hiba van köztetek, de a kölcsönös odafigyelésen is elgondolkodnék.

Én pl. képtelen volnék úgy venni magamnak valamit, ha a férjem rongyos gatyában járna, vagy egyszerűen csak azért nem, mert így is zavar, hogy sokat dolgozik.

Szerintem ne csak szóvá tedd ,hanem fogj papírt és tollat és üljetek le számolni közösen.

2015. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Az enyem olyan, hogy ha kinez maganak egy ruhat a boltban, akkor kepes hetekig varni hatha learazzak. Egy 40 euros cipot nem vesz meg magatol, hanem elotte felhiv hogy mi lenne ha megvenne. Mondtam neki mar parszor hogy hagyjon engem ezzel, nem erdekel, jol keresunk, nem tetel, tolem vehet 200 euros cipot is minden heten ha akar.


De nem. Szoval szemelyiseg kerdese.

2015. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
35 éves, nagyon jó házasságban élő 2 gyerekes szülők vagyunk. 6-os válasz nagyon tetszett, persze a 10-esben is van bőven igazság. Külön kassza ilyen kis költségvetésnél nem működik, rezsi és a gyerekek után pl: ha senki nem volt beteg, nincs hírtelen kiadás, akkor maradna egy kevés magunkra költhető pénz. Amit minden hónap elején megbeszélünk, hogy félretesszük, aztán legtöbbször nem marad semmi. Házasságunkal nincs baj, ez a kis probléma nem állhat közénk. Valójában csak kíváncsi voltam mások, hogyan oldják meg a hasonló problémákat.
2015. jún. 25. 13:16
 15/23 anonim ***** válasza:
36%
8-as vagyok: Miért kellett lepontozni a kérdésemet? Engem érdekelne, hogy mi az amit kizárólag magának vesz a feleség, bezzeg a férj mindig csak olyat ami az egész családnak szükséges. Ez oké, de konkrétan mi az?
2015. jún. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nem pontoztalak 8-as. Ha valaki pontoz, valószínű hogy az egyszavas válasz miatt pontozott le. A közös dolgok: autó müszakiállapotának renben tartása, elromlott műszaki vagy egyéb dolgok javítása....
2015. jún. 25. 13:37
 17/23 anonim ***** válasza:
50%
És a feleséged mit vesz?
2015. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy mire költi!

Volt egy olyan pasim akivel együtt éltem kb fé évig, de nálunk is ki volt akadva hó végén, bár nem teljesen közös kasszán voltunk, de ilyenekre akadt ki, hogy vettem, sampont szappant mosószert, arckrémet, tisztasági betétet, olykor bugyit, vagy zoknit. Legjobban azon akadt ki amikor elrongyolódott a két melltartóm közül az egyik, és vettem helyette egy másikat, minek az mikor még van egy.... na asszem akkor döntöttem el hogy nincs tovább, de persze voltak vele más gondok is.

2015. jún. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Feleség vagyok, de mindenre sajnálom a pénzt. Mármint nem ételre meg alapvető dolgokra. De magamnak szinte soha nem veszek semmit....évente kb 1 ruha...fodrászhoz ilyesmikhez nem járok, mert minek adnék ki érte pénzt... Szóval nem. Nem minden feleség szórja a pénzt.
2015. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
27%

Én ilyen vagyok, de más kérdés, hogy a párom is ilyen, és meg is engedhetjük magunknak.

Volt olyan időszak, amikor a számlák befizetése és a kaja megvétele után nem maradt pénzem, na akkor nem vettem semmit, és amire szükségem volt, azt is szülinapra/karácsonyra kértem a szüleimtől.

Mi külön kasszán vagyunk, pont ezért, hogy a közös költségek kifizetése után mindenki azt vegyen magának, amit akar. Párom is ilyen egyébként, szóval nem feltétlenül női tulajdonság, bár ő inkább 1-2 havonta vesz nagyobb dolgot (elektronikai kütyük, biciklijéhez alkatrészek), míg én heti szinten kisebbet (ruhadarab, drágább helyen kávé, ilyesmi).

Szóval ez szerintem leginkább pénzkezelési mód. A baj az, hogy a feleséged annak ellenére vesz magának ezt-azt, hogy nem engedhetitek meg magatoknak.

Nem tudod ezt vele megbeszélni sehogy?

27N

2015. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!