Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálunk rosszul?

Mit csinálunk rosszul?

Figyelt kérdés

Tegnap a szüleink nálunk voltak, és megint végig kellett hallgatni, hogy milyen rosszul csináljuk a dolgaink, ellentétben a család többi tagjával akik egyszerűen tökéletesek.

Nem tudom mit csinálunk rosszul.

Kettőnk fizetése havonta 300,000-330,000ft között van. Az albérlet havi 80,000ft (rezsivel együtt ) a telefon és internetek plusz 10,000ft havonta.

Ugye az élelmiszer, benzin, biztosítások stb még havi 100,000ft körül van.

De mégsem tudunk spórolni semmit, mert mindig van valami nem várt kiadás (büntetés, fogorvos, szerviz, újat kell venni mert valami elromlik és nem lehet megcsinalni...)

Másiknál is így van, vagy csak mi vagyunk "tehetetlenek"?

30 évesek vagyunk és egy autón kívül semmink nincs.

Mit kellene másképp csinálni? Ti hogy álltok lakás, autó, spórolt pénz?


2015. jún. 20. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Több gyerekes családok ennél kevesebből élnek úgy, hogy meg tudnak venni mindent. Igen, ti csináljátok rosszul.

Kezdd mindjárt azzal, hogy elkerülöd a büntetést...

2015. jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem havonta büntetnek és nem is rendszeresen, egyszer fordult elő.
2015. jún. 20. 10:22
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ez nem a ti hibátok. A mai világban nem lehet normális életszínvonalon megélni ennyi pénzből.
2015. jún. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%

Na nehogy már két ember ne tudjon megélni havi 300ezerből... ez vicc.

Nem hiszem, hogy havi 100ezer elmegy minden hónapban extra kiadásra.

2015. jún. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Mondjuk ket szemelyre a benzinre elelmiszerre havi 100k az eleg meredek... Valahol valamit tenyleg elszamoltok, ha ennyi penzbol nem jottok ki. Az is jo kerdes lenne, hogy a 80e alberleti koltseg mibol all ossze (mennyi ebbol a lakber, es mennyit fizettek a tobbire).
2015. jún. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Fix 80,000ft- ot fizetünk minden hónapban. A tulajdonos külföldön él, havonta utalunk neki ennyit és minden hónapban diktálják az óra állásokat a szolgálatoknak és azt az ő számlájáról vonjak le.
2015. jún. 20. 10:37
 7/14 anonim ***** válasza:

A kaján és az egyébkiadásokon kell spórolnotok. Sajnos tényleg Ti csináljátok rosszul. Mi ketten 150.000 Ft-ból havi 40-50-et félre tudunk tenni. (A lakást eleve levontam.)


Szoktatok rendelni? Főzni olcósbb. Főzzetek nagyobb adagokat, fagyasszátok le, és néha akkor elég csak kimelegíteni. Azzal, hogy ti csináljátok a kaját, sokat meg tudtok spórolni.

Illetve ezt az egyéb kiadást sem értem. Havonta 100.000?! Az mérhetetlenül sok. Nem tudom ezt elképzelni, hogy havonta ennyit kiadjunk arra, hogy valami elromlik vagy ilyesmi.


Esetleg csináljatok egy közös bankszámlát, és kezdjetek úgy minden hónapot, hogy utaltok rá 20-20.000 FTot. Aztán, ha így is kijöttök, akkor 25-25-t. Két embernek bőven ki kell jönnie 120-ből + a 80 lakás. Tehát ha kicsit figyelmesebbek vagytok, havi 100.000-t is tudnátok spórolni. Mi legalábbis ennyi pénzből biztosan tudnánk, pedig mindennap van melegétel, néha pizza rendelés is belefér, és normális körülmények között élünk.

2015. jún. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Írjátok le egy füzetbe vagy excel táblába, hogy milyen egyéb kiadásokra megy el ennyi rengeteg pénz és gondoljátok át, min lehet spórolni. Pl. muszáj kocsival járni? Vgy a drágább élelmiszert megvenni? Dohányoztok? Ilyesmi. Igaz én alapból úgy kezdeném, hogy 30-50 ezret kb. azonnal kiutalnék valami takarékszámlára és a többit osztanám be. Olyan nincs azért, hogy minden hónapban vagy 50 ezret kell valami vratlanra költeni...
2015. jún. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi havi 230-250 ezerből élünk hárman. És olyan 30 ezret tudunk havonta félretenni.

Szerintem is rosszul csináltok valamit..

2015. jún. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi úgy spórolunk, hogy az OTP rögtön levon fizetéskor 20.000 ft-ot és külön számlára teszi.

Ezt a pénz is ki tudod venni, de sokkal körülményesebb, mint a kártyáról levenni.

Ezt úgy tekintem, mintha ennyivel kevesebbet kerestünk volna.

1 év alatt így lesz 240.000 ft a számlán!

Soha nem volt ennyi spórolt pénzünk.


Egyébként mért kell a szüleidet beavatni a pénzügyekbe?

Nekem ez olyan intim dolog, mindenki arra költ amire akar.

A másik meg, hogy mindenki a más fizetését tudná jól beosztani, a sajátját kevésbé.

2015. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!