Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi csinálunk valamit nagyon...

Mi csinálunk valamit nagyon rosszul?

Figyelt kérdés

Itt vagyunk friss házasként,viszonylag nem élünk rosszul sem. Mindkettőnknek biztos állása jelenleg és kb havi szinten nettó 300 ezer Ft-ból élünk.

Albérletben lakunk még csak,ami azért sokat elvisz,de saját lakásra gyűjtünk.

Azt nézem,hogy nem egy ismerősöm,aki nálam 1-2 évvel fiatalabb már gyereket is vállalt,úgy,hogy munkatapasztalata maximum 1 év volt meg a főiskola után. Nem tudom,hogy saját lakásban laknak-e vagy albérletben. De én azt nézem,hogy mi havi szinten alig tudunk valamit félretenni és nem értem mások ezt így hogy csinálják?

Mi szórjuk el a pénzt vagy ez hogy van?

Pedig nekünk sincsenek nagy igényeink,csak egy kis 60-max 70 nm2-es házat szeretnénk,autót (de az is jó lesz használtan) meg gyereket. Szóval nem nagy igények,ha azt nézzük,de mégis ott tartunk,hogy ezt is nehéz előteremteni.

Meglepődök azon,hogy nálam fiatalabb nőknek halad az életük,mi meg alig jutunk előre.

Már arra gondolok,hogy mi csinálunk valamit nagyon rosszul.


Mi a véleményetek?


2014. dec. 18. 10:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

150.000 ftból mi megélünk ketten. Igaz nem albérlet. Kiadásokból esetleg lehetne faragni. Pl.:

- étterembe jártok - menzára - főztök

- ruhát nem akkor kell venni, mikor szezonja van

- boltokban figyelni az akciót (kicsit időigényes, mi mindig röhögünk magunkon, hogy olyanok vagyunk, mint a nyugdíjasok, de hosszútávon megéri)

- befektetni biciklibe bérlet helyett (lehet használtan jókat kapni és egy szezon alatt visszajön az ára a bérletnek, bőven!)

- tegyetek egy borítékba, minden fizu után 10-10.000 ft-ot. Amihez NEM nyúlhattok hozzá. Ha így is kijöttök, következő hónapban 15-öt. Így meglátjátok, hogy kevesebből is ki lehet jönni + spórolt pénzetek is lesz (lassan), a mellett, amit amúgy is félretesztek.

2014. dec. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
ja, és a gyerek miatt nehogy strapáld magad! Sokkal fontosabb, ahogy TI gondolkoztok, hogy legyen hova szülnöd, és miből felnevelni!! Több ilyen felelősségteljes ember kéne....
2014. dec. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Igazából azt sem mondanám,hogy szórjuk eszetlenül a pénzt,mert nem. Pl. volt hogy kb egy hónapig sehova nem mentünk,most is kb. havonta 2-3x megyünk el valahova. Étterembe is csak évfordulókor.

Már beszéltem férjemmel erről és Ő is ezt mondja,hogy lehet mi csinálunk valamit rosszul.

Amúgy a babával nem szeretnénk sietni,tehát előbb mindenképpen valami pici házat szeretnénk,meg nem hinném,hogy a tulajdonos örülne neki,ha ide szülnénk,meg egyébként is pici 1 szobás lakásban vagyunk.

2014. dec. 18. 10:45
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
#3 még anyám csinálta kb 60 évvel ezelőtt, hogy minden, de minden kiadást felírt egy kis füzetbe (nem rég találtam meg, és jót mulattam a számokon) ... csináld te is két hónapig legalább, aztán ülj le este és tételesen nézd végig (az 5-10 forintos kifizetéseket se hagyd ki!)
2014. dec. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiböl nem sokat tud senki mondani, ha kicsit részletezed a fix kiadásokat, meg hogy mi az, amire rendszeresen megy el pénz, akkor lehet tippeket adni, hogy min lehetne spórolni.


Abban van valami, hogy elöször stabil hátteret akartok a gyerek elött, de azért mindennek nem kell meglennie elöre, mert akkor egyszercsak arra jöttök rá, hogy nyugdijasok (vicc) vagytok és a gyerekre még nem került sor

2014. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is nézzétek át a költségvetést, mert 300 ezerből bőven félre tudtok rakni.

Írjátok össze tételesen, hogy 1-2 hónapig mire költöttetek, úgy könnyebb átlátni.

2014. dec. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! :)


Hát ugye most itt a Karácsony,szóval ez a hónap nem lesz mérvadó,mert megint esélytelen lesz félretenni.


Januártól elkezdjük akkor ezeket vezetni.


Igazából a nettó 300-ból a fix kiadásaink:


-Albérlet: kb 90.000-100.000 ezer Ft (most 90.000 valamennyi volt) ebbe minden benne van a fűtés, a villany, a gáz és a net is.

-Bérletek: 19.000 Ft

-Gyógyszerem: 2000 Ft (fogamzásgátló tabletta)

-Telefonszámla: kettőnknek 6000 Ft


Szóval ezt minden hónapban kifizetjük. Ezek mellé még jön az étel és szórakozás.

2014. dec. 18. 10:59
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Nézd úgy a dolgot, hogy 172.000 FT-ot esztek és szórakoztok el. Az nagyon sok.
2014. dec. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem erdemes mashoz hasonlitgatni magatokat, mert igazabol fogalmatok sincs, masnak milyen anyagi hattere van, mennyit keres, milyen csaladi tamogatas van mogotte es igy tovabb.


Manapsag a 300e netto csaladi jovedelemnek nem rossz, sok ember csak almodna ekkora jovedelemrol, de sok embernek ettol sokkal tobb van. Ennek a duplaja sem lenne kulonosebb kiemelkedo. Raadasul sok helyen van csaladi segitseg, beszallnak a lakasvasarlasba.


En a helyetekben leulnek szamolni. Eloszor is kovetnem az osszes kiadast, mindent beirnek egy excel-fajlba. (korabban csinaltam en is). Ha egy evig mindent lekonyvelsz, pontosan latni fogod mire megy el a penz. Akkor tudsz donteni hogy hol erdemes sporolni.


Azt is latni fogod hogy atlagosan mennyit tudtok megsporolni, es innentol kezdve elemi matematika kiszamolni, hany ev mulva lesz annyi penzetek hogy sajat ingatlanotok legyen.


Sajnos a megfejtes az is lehet hogy soha....

2014. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Ezek szerint 130ezer a fix kiadás, a többi az, ami "eltünik". Ebböl legalább 80-120ezret félre lehetne tenni, ha okosan gazdálkodtok.
2014. dec. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!