Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csinálunk rosszul? Olyan...

Mit csinálunk rosszul? Olyan gondom van, hogy van egy 7,5m3 medencénk. Már másodjára töltjük fel, de még nem tudtunk benne fürdeni.

Figyelt kérdés
Feltöltés előtt bekentük az oldalát algaölővel. Este beleengedtük a kútvizet, tettünk bele klórtablettát + 600g hypoport. Rátettük a takarófóliát. Ma délre bezöldült. Ötlet, hogy mivel tudnánk tisztítani a vizet?
2014. aug. 13. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ásott kút van, vagy fúrt? Mert ha ásott, akkor nagy valószínűséggel már alapból algás víz jön a kútból. Ennyi idő alatt nem algásodhatott el a tiszta víz. Ezen kívül forgatni sem árt.
2014. aug. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy fúrt. Szerinted ki lehet még tisztítani valahogy, vagy le kell engedni?
2014. aug. 13. 13:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Bekentétek az oldalát algaölővel??? Miii??? Honnan ez az idióta ötlet?

Hipópor?? Az minek?? 600 gr??? Egy verseny medencének is elég lenne!


Tehát a válasz: Mindent!


Vegyél bele rendes algaölőt, adagold a leírása szerint (kb. fél liter simán bele fog menni elsőre, majd hetente vagy 1 dl, de csak saccoltam).

Vegyél Cl granulátumot és medence tesztcsíkot, majd adagold a a tesztcsík eredményei alapján.

2014. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem jól csináljátok.


1. pH értéket be kell állítani.

2. Klórtartalmat be kell állítani.

3. Algaölőt hozzá kell adni.

4. Hosszan tartó klórtablettát a vízbe kell tenni.

5. Szűrőberendezést bekapcsolni.

2014. aug. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kúttal lesz baj, szerintem abból az életben nem lesz jó víz. Tavaly mi is nagy vígan feltöltöttük a kútból, de ugyanilyen ocsmány volt, sajnos annak ilyen a minősége. A vízforgató szűrője se bírt el vele, algás volt, meg minden. Leengedtük és inkább feltöltöttük csapról, drága, de nem kellett bele ennyi vegyszer. :D Na meg a szivattyú sem ingyen megy, ha már. :D Utána meg egész nyáron kitartott a víz, nem volt vele semmi probléma megfelelő kezelés mellett.

Bár idén már lehet nem éri meg, de jövő nyáron talán érdemesebb így próbálni nektek is. Ha megnézed mennyi egy strandbelépő, már nem is olyan sok az a vízdíj. :D

2014. aug. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor jövőre megpróbáljuk csapvízzel.remélem nagyobb sikerünk lesz...köszi a válaszokat
2014. aug. 20. 21:54
 7/8 A kérdező kommentje:
Időközben kiderült a probléma oka. A klór miatt a kútvízből kicsapódott a vas, ezért lett barnás zöldes színű. Vettem klórmentes fertőtlenítőt, és azóta nincs gondunk a vízzel
2016. júl. 18. 10:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Szuper, de közben én is kitanulkoztam, és a ph értéket akkor is mindig szinten kell tartani. A nyár felére nekünk is beszokott zöldülni, de mostanra beláttam, hogy a ph szinten tartása nélkül burogathatok bele bármilyen vegyszert, nem lesz jó.
2016. júl. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!