Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi csinálunk valamit nagyon...

Mi csinálunk valamit nagyon rosszul?

Figyelt kérdés

Itt vagyunk friss házasként,viszonylag nem élünk rosszul sem. Mindkettőnknek biztos állása jelenleg és kb havi szinten nettó 300 ezer Ft-ból élünk.

Albérletben lakunk még csak,ami azért sokat elvisz,de saját lakásra gyűjtünk.

Azt nézem,hogy nem egy ismerősöm,aki nálam 1-2 évvel fiatalabb már gyereket is vállalt,úgy,hogy munkatapasztalata maximum 1 év volt meg a főiskola után. Nem tudom,hogy saját lakásban laknak-e vagy albérletben. De én azt nézem,hogy mi havi szinten alig tudunk valamit félretenni és nem értem mások ezt így hogy csinálják?

Mi szórjuk el a pénzt vagy ez hogy van?

Pedig nekünk sincsenek nagy igényeink,csak egy kis 60-max 70 nm2-es házat szeretnénk,autót (de az is jó lesz használtan) meg gyereket. Szóval nem nagy igények,ha azt nézzük,de mégis ott tartunk,hogy ezt is nehéz előteremteni.

Meglepődök azon,hogy nálam fiatalabb nőknek halad az életük,mi meg alig jutunk előre.

Már arra gondolok,hogy mi csinálunk valamit nagyon rosszul.


Mi a véleményetek?


2014. dec. 18. 10:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom, de mi hárman élünk százezerből egy családi házban.
2014. dec. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
Mi is 4-en élünk egy családi házban, kocsink is van és a szüleim fizetése kb 200 (ha apának többet kell dolgozni akkor 250) ezer Ft. Szóval szerintem nagyon sokat költetek.
2014. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%
Mi hárman élünk ennyiből (férjem, kislányom és én). Nem tudunk mi sem félrerakni, de nem is kell hónapvégén számolgatni. Mondjuk mi saját lakásban élünk, de van még rajta hitel így kb annyi a kiadásunk mint nektek. Ha valami nagyobb dolgot szeretnénk venni akkor néhány hónapig félre rakunk 10-20 ezer forintot és megvesszük. Szóval ennyit simán félre is tudnánk rakni, de valahogy mindig elköltjük. Aki azt írta ebből 80-120 ezret félre tudna rakni azzal beszélgetnék egy kicsit... Szerintem sok jó ötletet írtak előttem, nem mondtad hogy hány évek vagytok, de szerintem is először vegyetek egy saját lakást, hitelre, Kb úgy számoljátok hogy ugyanannyi legyen a törlesztő mint most az albi és akkor bőven ráértek a babprojektet elkezdeni.
2014. dec. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a "láthatatlan" apró dolgokra megy el sok. Én sokáig vezettem a kiadásokat és azt láttam, hogy a nagy kiadásokat (pl. rezsi, lakáshitel, stb.) tervezi az ember, de a kicsikre nem tesz félre, pedig sok pénzt visznek el.


Ilyen pl. a születésnapok a családban, a moziba menéskor üdítő, rágcsálnivaló. Napközben csak úgy egy-egy nasi,fánk, pizza.

A kozmetikumok is elég sokat elvisznek, ha nem ésszel vásárol az ember. Vagy pl. apróbb ruhaneműk, alsóneműk, ha nincs betervezve, csak éppen meglátja az ember és jó ára van, ezért megveszi.

Nyáron fagyi, télen egy-egy kávé, vagy tea. Szóval ti tudjátok, mire szoktatok kiadni.

De ezek hihetetlenül sokat el tudnak vinni, ha nem figyel oda az ember.

2014. dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%

És mire megy el a megmaradt pénz?

Az tényleg jó ötlet, hogy írjátok a kiadásokat.

Lehet tervezni is, hogy ebben a hónapban x Ft megy kajára, maximum x Ft szórakozásra, maximum x Ft ruhára. És ahogy írod, látjátok, hogy éppen hol tartotok.

2014. dec. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
88%
Hat nem tudom, de ebbol boven kellene tudni felrerakni, mi 3an kb ennyibol elunk 5eves gyerkoc ugy 70-80ezer megszokott maradni havonta, pedig nem figyeljuk nagyon a kiadasokat. Lakasra gyujtunk, lassan meglesz.
2014. dec. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%
Havi 100e nagyon sok egy garzonra, még ha ebben rezsi is van. Nem tudom hol éltek, de pesten olyan 40-50e körül van egy garzon bérlése, a rezsi meg 50e lenne?? Nagyon sok.
2014. dec. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ebből a pénzből legalább 50 ezernek meg kellene maradnia, és még minsig élhettek luxusban (!) mellette.

Mi írtuk két évig a kiadásainkat. Ebben az évben sajnos nem, pedig nagyon jó lett volna tudni, hogy hová tűnik az én fizetésem. Szerintem a férjem költötte el, de ő tagadja…

Egyébként mi is egy szobásban lakunk, 50 az albérlet, 40 a rezsi.

2014. dec. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
87%

Minimum 50-60 na kellene maradnia, főleg autő nelkül bp en

Nekünk úgy, hoky félig meddig megnezzük mt veszünk, nem vszünk luxus ruhákat, de kínait sem nagyon, minőségi ételt veszünk, Bp-en élünk, van autónk is, motorunk is, tehát ezeknek van költségük, van bérletünk is. 180e a költésünk ebből 40e lakástakarékpénztár, lakás saját...

Tehát ha a 100e ftot rászámítjuk akkor 40e félretett pénzzel is maradnia kellene minimum 20e -nek...

Mi írjuk, az utolső zsemlét is

2014. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!