Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Becsapva érzem magam. Mit tegyek?

Becsapva érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Párommal 3 éve vagyunk együtt, nem vagyunk már gyerekek, ő 38, én 30. Saját ingatlanunk egyelőre nincs, 2 éve mindketten indítottunk 1-1 lakástakarékot a legmagasabb havi részlettel, hogy kb 5 év múlva majd abból + hitelből veszünk valamit, addig albérlet. Nagyon szerettünk volna már babát, főleg párom mondogatta, hogy nem akarja, hogy a ballagáson nagyapának nézzék, vágjunk bele.Én bizonyos feltételekkel mentem bele. Most Pesten a külvárosban egy panelrengetgben bérelünk lakást, nem a legjobb környéken, viszont így a lakás tágas , felujított, nagyon szép és olcsó. Ide a a tulaj nem szeretne gyereket, és én sem szeretnék ide szülni. Megbeszéltük, hogy ha jön a baba, kiveszünk egy házikót valahol a megyében, esetleg egy újabb építésű lakóparkba megyünk ameddig megtudjuk venni a sajátunkat. Mindketten jól keresünk, én max GYED-et fogok kapni, nem a kertben szedjük a pénzt, de azért telne rá. Agusztus közepén szülök, tegnap mondtam a páromnak, hogy na akkor itt már szólni kell a tulajnak, hogy max 2 hónap múlva költözünk, ill. nézni kell az albérleteket intenzíven, erre kitalálta, hogy nagyon felmentek az árak, amit én szeretnék, az kb 100e/hó+ rezsi a mostani 60 helyett, költözzünk a szüleihez. Szülei emeletes házban laknak Pesten, lenne hely ugyan és rosszban sem vagyunk, de...isznak, naponta és sokat. Nem agresszívre isszák magukat, de kb este hétkor alszik mindekettő, addig isznak, ameddig ki nem dőlnek, már autó balesetet is okozott az egyikük ittasan. Párom megmakacsolta magát, hogy ő nem fog havi 50ezerrel többet fizetni valaki másnak a zsebébe, inkább a sajátunkra spóroljunk jobban, én pedig itt vagyok 7 hónapos terhesen és megalázva és becsapva érzem magam, eddig ha szóba hoztam, hitegett, hogy persze nézzem csak a hirdetéseket, lassan költözni kell. Ha az elején ez lett volna a felállás, akkor nem vállalok addig gyereket ameddig nincs saját lakás. Ezt leszámítva nagyon jól megvagyunk, nincs semmi probléma, de most tanácstalan vagyok. Mégis mit kezdjek ezzel a helyzettel? Én ugyan a szüleihez nem megyek még 1-2 évre sem, ne azt lássa a pici, hogy ez a normális életvitel, hogy iszunk ameddig bírunk, aztán eldőlunk ahol éppen vagyunk :-(
2015. jún. 15. 10:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
14%

szerintem kicsit vissuavehetnel a nagy igenyeidbol.nem felel meg mas csak a 150 ezres alberlet?na ne mar.meg ujepitesu meg ilyen olyan...

amugy ahogy leirtad ,a szuleivel se lehet nagy gaz.miert zavar hogy isznak ,ha nem agresszivak stb?llyen szinten az en apam is iszik ,tudom ,hogy nem jo ,de nem tilthatom neg neki es sosem lattam meg reszegnek.ugy csinalsz mintha teljesen kilatastalan lenne minden mert nem par eves lakast fogsz berelni egy lakoparkban...arrol nem beszelve ,hogy a ferjedre harul most jo forman minden .Szerintem meg az 1-2 eves gyerek nem sokat fog abbol fel hogy a papa meg a mama isznak.Max nem kell rajuk bizni es ennyi.Aztan meg ha jol ertem ,elkoltoztok es feleannyi penzt dobtok ki az ablakon.

2015. jún. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Hát, Kedves Utolsó! Hál'Istennek nem agresszívre isszák magukat, de megmondom őszintén azért más dolgok miatt tartok tőlük. Főleg anyóstól. Pl 3 éve olyan részegen ült kocsiba, hogy nem bírt beszélni,nekiment egy fának. A lehető legjobb kimenetele lett a dolognak, hogy "csak" az autó tört károsra, anyós pár nap kórházzal, jogsi bevonással és büntivel megúszta. Mi van ha meghal? Vagy miatta hal meg valaki? Szóval ha sokat iszik, egyáltalán nem beszámítható. Simán elalszik ülve a számítógép előtt vagy a konyhában ülve. Nem akarok attól rettegni, hogy ameddig én teregetek az udvaron, addig ő felveszi a gyereket és elhasal vele valahol. Akkor inkább egyedül, segítség nélkül legyek, de tudom hogy a gyerekem ott van ahova tettem, pl kiságyban és nem fenyegeti nagyobb baj :-(

Amúgy meg nem budai villába szeretnék költözni, jó nekem egy ugyanilyen lakás, vagy akár m2-ben kissebb is, de olyan környéken ahol azért szívesen viszem ki a gyereket, nem pedig gázolok a szemétben és minden második ember kissebségi (már bocsánat, nem akarok senkit megbántani), de szóval nem azok a kedves jómodorú emberek, maradjunk annyiban.

2015. jún. 15. 14:51
 23/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem költöznék. Inkább keresnék olcsóbb albérletet. Ha odaköltöznétek, az csak anyóséknak lenne jó, fizetnétek a ház összes költségét, nekik több maradna piára és cigire...
2015. jún. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
30%

1: az albérletárak valóban nagyon felmentek és ráadásul nem is nagyon vannak kiadó lakások. Albérlet hiány van.

2: ebben a helyzetben vegyél te is vissza az ígényeidből, nem csak új építésű lakóparkban lehet gyereket nevelni!

3: sokkal előbb el kellett volna kezdenetek lakást keresni, ki fogtok csúszni az időből.

Én azt gondolom, átmeneti megoldásnak mehetnétek a szüleihez is, ha tényleg olcsbban kijöttök így, mint egy albérlettel. Mint írod, emeletes házban laknak, valahogy csak eltudjátok kerülni egymást. A baba meg amíg pici, nem fogja fel hogy isznak, aztán ott van időtök összeszedni magatokat és továbbállni.

2015. jún. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: csak azt az egyet "felejted ki", hogy ha egyszer odamentek, soha többé nem fog eljönni onnan a férfi.
2015. jún. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
28%

adj lejebb az igényeidből és megoldodik a probléma,

kertes házat bérelni...... akor akarsz emelni a rezsi költségeken mikor a gyerek amúgy is elvisz egy rakás pénzt... sose értetem mért ilyen hü'ék az emberek

2015. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
semmiképp se költöznék anyóshoz! Keress egy bérházat vagy társasházat, 2-3 évig a gyereknek tökéletes lesz, utána meg majd ráértek kertesbe menni! Addig úgy se nagyon használná a gyerek a kertet! Ne menj bele! Irj majd hogy alakult!
2015. jún. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Gyerek nélkül sem költöznék alkoholisták vagy dohányosok közé.
2015. jún. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Kerdezo! Mi lett veletek azota?
2017. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!