Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Becsapva érzem magam. Mit tegyek?

Becsapva érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Párommal 3 éve vagyunk együtt, nem vagyunk már gyerekek, ő 38, én 30. Saját ingatlanunk egyelőre nincs, 2 éve mindketten indítottunk 1-1 lakástakarékot a legmagasabb havi részlettel, hogy kb 5 év múlva majd abból + hitelből veszünk valamit, addig albérlet. Nagyon szerettünk volna már babát, főleg párom mondogatta, hogy nem akarja, hogy a ballagáson nagyapának nézzék, vágjunk bele.Én bizonyos feltételekkel mentem bele. Most Pesten a külvárosban egy panelrengetgben bérelünk lakást, nem a legjobb környéken, viszont így a lakás tágas , felujított, nagyon szép és olcsó. Ide a a tulaj nem szeretne gyereket, és én sem szeretnék ide szülni. Megbeszéltük, hogy ha jön a baba, kiveszünk egy házikót valahol a megyében, esetleg egy újabb építésű lakóparkba megyünk ameddig megtudjuk venni a sajátunkat. Mindketten jól keresünk, én max GYED-et fogok kapni, nem a kertben szedjük a pénzt, de azért telne rá. Agusztus közepén szülök, tegnap mondtam a páromnak, hogy na akkor itt már szólni kell a tulajnak, hogy max 2 hónap múlva költözünk, ill. nézni kell az albérleteket intenzíven, erre kitalálta, hogy nagyon felmentek az árak, amit én szeretnék, az kb 100e/hó+ rezsi a mostani 60 helyett, költözzünk a szüleihez. Szülei emeletes házban laknak Pesten, lenne hely ugyan és rosszban sem vagyunk, de...isznak, naponta és sokat. Nem agresszívre isszák magukat, de kb este hétkor alszik mindekettő, addig isznak, ameddig ki nem dőlnek, már autó balesetet is okozott az egyikük ittasan. Párom megmakacsolta magát, hogy ő nem fog havi 50ezerrel többet fizetni valaki másnak a zsebébe, inkább a sajátunkra spóroljunk jobban, én pedig itt vagyok 7 hónapos terhesen és megalázva és becsapva érzem magam, eddig ha szóba hoztam, hitegett, hogy persze nézzem csak a hirdetéseket, lassan költözni kell. Ha az elején ez lett volna a felállás, akkor nem vállalok addig gyereket ameddig nincs saját lakás. Ezt leszámítva nagyon jól megvagyunk, nincs semmi probléma, de most tanácstalan vagyok. Mégis mit kezdjek ezzel a helyzettel? Én ugyan a szüleihez nem megyek még 1-2 évre sem, ne azt lássa a pici, hogy ez a normális életvitel, hogy iszunk ameddig bírunk, aztán eldőlunk ahol éppen vagyunk :-(
2015. jún. 15. 10:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%

Én akkor se mennék oda ha nem innának. (Nem is megyek, pedig ez nálunk is opció és szeretem is őket, de én meg nem akarok a hitellel terhelt házukra százezreket költeni hogy lakható legyen, mert az nem a miénk és honnan tudjam meddig fizetik a részleteket vagy mikor viszi el a bank a fejünk fölül)

Pest megyében nem új építésűt lehet kapni már kétszinteset 60 e körül havonta. Nézz körbe!

2015. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
91%

Először is: honnan tudja a párod, hogy annyira fölmentek az árak, és ez pont annyival lenne több? Nem lehet, hogy egyszerűen hasból mondta ezt?

Másrészt: Ha egyszer megállapodtatok valamiben, akkor legföljebb nagyon erős kényszer hatására illik eltérni tőle. Mondjuk, ha tényleg nem tudnátok így megélni. De ha így is lenne, akkor is elsősorban abban kéne gondolkodni, hogy olcsóbb helyen béreltek valamit, nem abban, hogy a szüleivel összeköltöztök. Egyáltalán, hány szobás, hány négyzetméteres lakásban lennétek öten? Lenne-e külön szoba nektek és a babának is?

Harmadrészt: láncdohányos és ivós emberek közé nem való a kisbaba.


Mit kezdjél a helyzettel?

Hol laknak a te szüleid? Van-e lehetőséged odaköltözni? Ha nem, akkor nézz egy olcsóbb helyet, ha nem házban, akkor lakásban. Sok gyerek nő föl lakásban, a tiétek is ki fogja bírni, ha pár évet ott él. Ha két éve LTP-t raktok, akkor ugyebár két év múlva tudtok saját lakásba menni.

És szerintem beszélgess el a pároddal arról, hogy ha valamiben megállapodtok, akkor ne rúgja föl egyoldalúan, mert elveszted a bizalmadat benne, és ennek nem lesz jó vége.

2015. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
84%

Akkor a józan kompromisszum az is lehetne, hogy továbbra is egy szerényebb lakást béreljetek, de azért viszonylag normális környéken, hogy a gyereket sokat tudjad levegőre vinni.


Kérdés, hogy mennyire vagy aktív típus. Ha leülős típus lenne a párom én is azt szorgalmaznám, hogy mindenképpen kertes-házba menjünk, mert kis gyereknek az a jó ha sokat van a levegőn.

2015. jún. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
94%

Most olvastam el a kérdező 10.hsz-át:

"Egyébként az ő szüleinél sem ingyen lennénk. A párom azt akarja, hogy fizessük a ház összes költségét, mert még így is olcsóbb mint egy albérlet, ezzel nem is lenne bajom, de nem akarok ott lakni."


Na, így már értem! Apuka, anyuka annyira lecsúszott, hogy már a házat sem tudják fenntartani, és így fejőstehénként jól jön a fiuk és a menyük. A fia ezt át is látja, de feléd ezt úgy kommunikálja, mintha ők segítenének rajtatok és nagy költségtől kímélnének meg. Hát ebbe végképp ne menj bele! Ki tudja, milyen adósságuk van már, lehet, hogy a fél éves picivel majd a végrehajtó miatt kell költöznötök a tél közepén!

2015. jún. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
92%
Ebből te jól kijönni nem fogsz. Csúnyán bebuktad. Fogd a gyereket, és menj, amerre látsz, talán ez a legkisebb rossz.
2015. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
92%

Első vagyok. Szerintem akkor keressetek egy olyan lakást, ami a mostani árában van. Jó, de nem felkapott környéken, Budapest külvárosában sok ilyen van. Az, hogy új építésű vagy kertes, most ne legyen szempont, a gyerek 1-2 éves koráig még úgysem érzi, értékeli a különbséget. Ha nagyobb lesz, már fontosabb a kert, de az elején úgyis sokat alszik, délutánonként is, bőven elég neki napi pár óra séta egy parkban, játszótéren.


A szülőkhöz ez esetben semmiképp nem költöznék én sem az új információk birtokában ezt mondom. Az, hogy iszogatnak, de csöndesek, még nem akkora gond, ha külön lakrész van (a gyerek kb. 2 éve koráig maradnátok, annyi időse nem tud még ebből rossz példát tanulni), de a teljes lakást beborító dohányfüst, és az, hogy nektek kéne az egész rezsit állni, számomra teljesen elfogadhatatlan lenne.


A párod úgy sem akar bérelni lakást, hogy maradnátok az eredeti költségek szintjén?

2015. jún. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
90%
Én a helyedben nagyon meggondolnám, hogy biztos akarok-e két évig teljes anyagi függésben élni egy olyan embertől, akinek semmit nem jelent a nekem adott szava és akit nem érdekel, hogy nekem mi lenne jó. Minél előbb állsz a sarkadra, annál jobb.
2015. jún. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
89%

Nem irigyellek.

Én keresnék egy lakást (kevesebb albérleti díjjal, a gyereknek 2 éves koráig tök mindegy hol lakik) kifizetném a kaukciot a félretett pénzből és mondanám a férjemnek hogy én megyek a gyerekkel jössz vagy sem?

Mi egy két szobás panelben lakunk 17 hónapos a kislányunk teljesen megfelel neki, nekem lenne jobb egy kertes ház, de még van 10 hónap a lakás hitelből azt megvárjuk+még addig is spórolunk és költözünk.

Értem a férjed álláspontját is, hogy nem akar idegennek fizetni, de ezt hamarabb kellett volna kitalálnia, nem lehet hogy a szülei duruzsolnak a fülébe?

Soha sem költöznék alkoholistákhoz, apám az, elég volt egy életre. Nem erre van szüksége egy frissen szült nőnek még akkor sem ha egyébként jó emberek.

Én azt látom a háttérben hogy a szülei nem tudják már fedezni a szenvedélyük, és a lakás költségeit így jó ötletnek tartanák ha majd ti fizettek helyettük. Ha egyszer odaköltöztök soha nem fogtok elköltözni, mindig lesz valami kifogás.

Ha tényleg jó a kapcsolatod a férjeddel és szeret titeket nem fogja hagyni hogy egyedül költözz!

Ha meg igen akkor sajnos nem érdemel meg téged, nem szeret eléggé. Nehéz, de most a sarkadra kell állnod mert később már késő lesz. Állítsd választás elé! Én ezt tenném, inkább egyedül mint két alkoholista erős dohányos káros szenvedélyeit eltűrni és még támogatni is őket benne. Azt ugye tudod hogy az a ház a párod szüleié szóval ha valami nem tetszik nekik, összevesztek neked kuss lesz a neved és még az utcára is kitehetnek. Ne kockáztass.

2015. jún. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Adósságuk az sajnos van, párom azért sem lakik saját ingatlanban, mert még egyedülálló volt, jócskán besegített otthon a költségekbe, miután összeköltöztünk és már nem fizeti az otthoni költségek felét, anyósék felvettek már mindenféle cofidses meg nem tudom milyen hiteleket, sajna, de amennyire tudom többé-kevésbé fizetik a dolgaikat, de eléggé szűkősen jönnek ki, mert napi szinten veszik az üveg valamit + 2 doboz cigit, ami sokba kerül, hiába dolgoznak mindketten. Már néhányszor adtunk "kölcsön" számlákra nekik. Ez már csak a hab a tortán amiért nem mennék oda. Én külföldi vagyok, legközelebbi rokonom 300 km-re van, szóval mindenképp maradok. Külön menni a picivel nem szeretnék, mert egyébként tényleg nagyon jól megvagyunk, nagy az összhang, szerelem , jön a várva-várt baba és a párom amúgy nagyon figyelmes és gondskodó ember, nem is értem mi jött rá hirtelen. Kompromisszumot fogok szorgalmazni. Végülis nem azt mondja, hogy mindenképp a szüleihez menjünk, csak, hogy ne fizessünk már sokkal többet annál mint most. Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 15. 13:33
 20/29 anonim ***** válasza:
89%

A párod a lezüllött szüleihez akar költözni?úristen...


60ezerből tudnátok simán másik panelt bérelni...

2015. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!