Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Becsapva érzem magam. Mit tegyek?

Becsapva érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Párommal 3 éve vagyunk együtt, nem vagyunk már gyerekek, ő 38, én 30. Saját ingatlanunk egyelőre nincs, 2 éve mindketten indítottunk 1-1 lakástakarékot a legmagasabb havi részlettel, hogy kb 5 év múlva majd abból + hitelből veszünk valamit, addig albérlet. Nagyon szerettünk volna már babát, főleg párom mondogatta, hogy nem akarja, hogy a ballagáson nagyapának nézzék, vágjunk bele.Én bizonyos feltételekkel mentem bele. Most Pesten a külvárosban egy panelrengetgben bérelünk lakást, nem a legjobb környéken, viszont így a lakás tágas , felujított, nagyon szép és olcsó. Ide a a tulaj nem szeretne gyereket, és én sem szeretnék ide szülni. Megbeszéltük, hogy ha jön a baba, kiveszünk egy házikót valahol a megyében, esetleg egy újabb építésű lakóparkba megyünk ameddig megtudjuk venni a sajátunkat. Mindketten jól keresünk, én max GYED-et fogok kapni, nem a kertben szedjük a pénzt, de azért telne rá. Agusztus közepén szülök, tegnap mondtam a páromnak, hogy na akkor itt már szólni kell a tulajnak, hogy max 2 hónap múlva költözünk, ill. nézni kell az albérleteket intenzíven, erre kitalálta, hogy nagyon felmentek az árak, amit én szeretnék, az kb 100e/hó+ rezsi a mostani 60 helyett, költözzünk a szüleihez. Szülei emeletes házban laknak Pesten, lenne hely ugyan és rosszban sem vagyunk, de...isznak, naponta és sokat. Nem agresszívre isszák magukat, de kb este hétkor alszik mindekettő, addig isznak, ameddig ki nem dőlnek, már autó balesetet is okozott az egyikük ittasan. Párom megmakacsolta magát, hogy ő nem fog havi 50ezerrel többet fizetni valaki másnak a zsebébe, inkább a sajátunkra spóroljunk jobban, én pedig itt vagyok 7 hónapos terhesen és megalázva és becsapva érzem magam, eddig ha szóba hoztam, hitegett, hogy persze nézzem csak a hirdetéseket, lassan költözni kell. Ha az elején ez lett volna a felállás, akkor nem vállalok addig gyereket ameddig nincs saját lakás. Ezt leszámítva nagyon jól megvagyunk, nincs semmi probléma, de most tanácstalan vagyok. Mégis mit kezdjek ezzel a helyzettel? Én ugyan a szüleihez nem megyek még 1-2 évre sem, ne azt lássa a pici, hogy ez a normális életvitel, hogy iszunk ameddig bírunk, aztán eldőlunk ahol éppen vagyunk :-(
2015. jún. 15. 10:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
22%

Hát nagyon nehéz helyzet, mert megértelek, hogy nyugodt körülményeket szeretnél, ami ebben a helyzetben nem lesz megoldható. A 100 ezres bérleti díj viszont tényleg nagyon sok, 2 év alatt 2 és fél millió forintot jelent, ami jelentős összeg egy ház vásárlásakor.


Az nem lehetőség, hogy mégis maradjatok, ahol vagytok? Egy újszülött aztán igazán nem csinál koszt vagy kárt a bérelt lakásban, egy éves kora körül kezd csak el önállóan mozogni, tenni-venni, addig a tulajnak nincs min aggódnia, nem tesz kárt semmiben.

2015. jún. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Állj a sarkadra. És kezdj el lakást nézni, mert ha ő elkezdi húzni az időt és a tulaj kirak titeket, akkor muszáj lesz a szüleihez mennetek - onnan pedig esélyed se lesz kirobbantani őt!

Egyébként tény, hogy felmentek az árak, lakóparkos lakást nehéz lesz találni. De egy kis házat simán kifoghattok. Hajrá! Aztán állj elé, hogy itt a lakás, havi 60, nem mentek a szüleihez.

2015. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy innen mindenképp menni kell. A tulajnak jeleztem pár hónapja, hogy jön a baba, gratulált, de kedvesen közölte, hogy úgyis szerette volna lassan eladni a lakást, szóljunk ha kezdünk másik lakást keresni, mert akkor ő meghirdeti ezt eladásra. Mindenképp költözés lesz, csak most azt nem tudom, hogy hova :-/
2015. jún. 15. 10:27
 4/29 anonim ***** válasza:
96%

1. Akkor kellett volna elkezdeni a keresést, amikor megtudtad, hogy terhes vagy, nem most.


2. A barátod szüleihez költözni még akkor sem lenne okos dolog, ha nem lennének alkoholisták.


3. Kisbabával eleve nem egyszerü, és alkoholista környezetben nem nevelnék semmi esetre sem gyereket.


4. A pároddal közöld, hogy nem ebben állapodtatok meg, tartsa magát ahhoz, amiben megegyeztetek, vagy te egyedül keresel magadnak meg a babának valamit.

2015. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%
Semmiképp ne menj bele. Akkor inkább az elején kisebb albérlet, nem ház vagy lakópark, egy ennyire kicsi gyerek még úgyis a közeletekben szeret lenni.
2015. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
22%

Gondolom amíg GYED/GYES-en vagy jóval kisebb havi költségvetésetek lesz, mint amíg rendesen kerestél. Reálisan nézve ebbe beleférhet hogy most meg házat béreljetek vagy vegyetek? Lehet hogy szülei kicsit iszogatnak, de ha van egy szép nagy házuk akkor azért olyan lumpenek nem lehetnek.


Van másik megoldás is, kérjél a szüleidtől havi 100-200 ezret, és akkor nem kell elfogadnod a párod szüleinek az önzetlen segítségét, elviselned őket.


38F

2015. jún. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon szomorú, ami a párom szüleivel történik. Alapvetően nagyon jó és okos emberek. Anyukájának fesőfokú végzettsége van, de kb 8 éve elvesztette a jó kis stabil munkahelyét az ital miatt, késett munkából, mert nem kelt fel időben, aztán már volt, hogy ott is ivott és látták rajta. Most a végzettsége ellenére 4 órázik egy kisboltban eladóként. Após középvezető egy kissebb cégnél, ő munkában kibírja ital nélkül, de este bepótolja. Elhiszem és tudom, hogy nem rossz emberek és direkt nem ártanának senkinek, de én így akkor sem szeretnék ott lakni. Áll a füst a házban, láncdohányos mindkettő, stb, nem viszek oda gyereket.
2015. jún. 15. 10:37
 8/29 anonim ***** válasza:
28%
Akkor beszéljetek erről is, simán lehet hogy a benti bagózásról lemondanának, iszogatást is kulturált szintre visszafognák.
2015. jún. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
72%
Akkor fogod magad és egyedül keresel egy albérletet, kiveszed és költözöl. Ő meg vagy megy, vagy nem.
2015. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Sajnos anyukámat én támogatom valamennyire anyagilag, mert rokkantnyugdíjas, nem hogy kérjek tőle pénzt.Nos igen, kissebb lesz a költségvetés, de ezt az elején is tudtuk és azt is,hogy belefér majd. Másik dolog, hogy mikor a párom 1,5 éve 8 hónapig munkanélküli volt, mert nem akart bármit elvállalni, én egy rossz szó nélkül fizettem egyedül minden költségünket + az ő kocsijának fenntartását, költőpénzét, mindent. Soha nem vetettem a szemére, mert szerintem egy kapcsolatban normális, ha az ember segít a másiknak ahol tud, elfogadtam, hogy várja a megfelelő munkát és kész (mondjuk meg is érte várni), de gondoltam most, hogy akkor az én igényeim kerülnének előtérbe 2 évre ameddig kevesebbet kapok mind eddig, a párom is elfogadja ezt, de nem. Egyébként az ő szüleinél sem ingyen lennénk. A párom azt akarja, hogy fizessük a ház összes költségét, mert még így is olcsóbb mint egy albérlet, ezzel nem is lenne bajom, de nem akarok ott lakni.
2015. jún. 15. 10:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!