Menni vagy maradni?

Figyelt kérdés

Össze vagyok zavarodva, tanácsot szeretnék kérni. Párommal 6 éve vagyunk együtt, sajnos az utóbbi időben sokat veszekedtünk. Hajtott az előléptetésre, gyereket szerettünk volna de nem jött össze. Végül kinevezték, az új iroda vezetője lett Londonban és megbeszéltük, vagyis inkább csak ő beszélt és én hallgattam, hogy nem is baj, hogy nem jött még a baba. Várjunk még és ha kiköltöztünk, majd ott felkeresünk egy orvost. Nekem nagyon rosszul eset, és már akkor azon kezdtem el gondolkozni, hogy érdemes e mindent feladom és vele mennem. A költözés előtt elmentem gyógyszert feliratai és a vizsgálat során kiderült, hogy 4 hetes terhes vagyok. Elmondtam neki, de nem nagyon őrült, félt hogy a tervei(nkkkel) mi lesz. Össze vesztünk, haza mentem a szüleihez majd azt hazudtam neki, hogy a sok stressz miatt elment a baba. Őt meggyőztem, hogy menjen ki (nem akart elhagyni) és ha jobban leszek majd utána megyek. Akkor ugy gondoltam, hogy jó lesz nekem egyedül a gyerekkel és elég ha a szüleim támogatnak, rá már nem lesz szükségem. De most 3 hónapos terhes vagyok, és ugy érzem mintha ki tisztult volna a fejem.

Mindennap beszélünk, és már nem tudok mit kitalálni ami miatt nem mehetnék utána.

Egy nagyon fontos dologban hazudtam neki, szégyellem is magam és nem tudok ellé állni és a szemébe mondani, mit tettem. Tudom hogy (még) szeret és én is szeretem. De lehet hogy ha kiderül hogy hazudtam akkor elhagy, meg gyűlöl. A szüleim azt mondjak, ne menjek. A barátnőm azt, hogy próbáljam meg. Én minden percben mást gondolok.


2015. jún. 3. 11:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
34%
de a párod akarata ellenére estél teherbe az által, hogy azt hazudtad elvetéltél. Nem hiszem hogy a kicsiről lemondott volna,de így hogy hamis tényeket adtál neki már nem fog bízni benned, vagy legalábbis eltart egy ideig míg újra fog. nincs semmi veszve de készülj fel rá, hogy nem fog örömkönnyeket potyogtatni csak azért mert teherbe estél(nekem úgy tűnik a párod rájött nem is akar gyereket, most hogy végre sínen van minden csak nem merte ezt megmondani)
2015. jún. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretné, hogy utána menjek. Mondta, hogy ha majd ugy érzem készen állok akkor elmehetnénk a klinikára (talált egy meddőségi klinikát kint). A legrosszabb, hogy ő sokszor felemlegeti a történteket, egyik este sírva kért, hogy bocsássák már meg neki.
2015. jún. 3. 12:20
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

és mostantól te mondhatod neki ugyanezt sírva...

két választásod van vagy tisztességesen megmondod neki mit tettél vagy további hazugsággal mented a menthetőt,de egy jó kapcsolat-egy család csakis őszinteségen alapulhat szóval ezt jól elszúrtad

2015. jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%
Hát én simán mentem volna vele terhesen is. Lett volna 8 honapod szulésig megszokni a kornyezetet. Gondolom dolgoznod nem nagyon kellett volna.
2015. jún. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%
Miért kell olyat hazudni, hogy elvetéltél? Normális vagy?Egy kapcsolat egyik alapja az őszinteség. Te meg azt kamuzod, hogy meghalt a közös babátok. Mégis milyen nő vagy te? Ha megszületett a baba, és haragszol a párodra, akkor meg azt fogod neki hazudni, hogy bölcsőhalálban meghalt, vagy mi? De ne csodálkozz, ha ezek után nem fogsz kelleni neki. Én tuti nem bíznék meg benned ezek után.
2015. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Akkor ugy gondoltam, hogy ha nem kell neki, megkönnyítem a döntést számára. Elvetettni nem tudtam volna, sem örökbe adni... Sokat veszekedtünk és akkor ugy gondoltam ezt már nem tudjuk megoldani. Akkor ezt láttam a legjobb megoldásnak, ő elmegy és éli az álmait, én maradok és félnevelem egyedül, mindenki boldog lesz...
2015. jún. 3. 16:04
 17/22 anonim ***** válasza:
68%
Akkor is, hazudtál. Nem is egy kis apró dologban. Szerinted mégis mit fog szólni? Megsimogatja a buksidat? Gondolkozz már, mielőtt bármit mondasz. A gyereknek meg joga van az apjához, és fordítva. Ezt így te nem fogod eldönteni, hogy felneveled egyedül, aztán jó lesz úgy. Tényleg megfosztottad volna a gyerekedet az apjától? Baromi önző egy nő lehetsz már ne is haragudj. És kösz, hogy lepontoztál.
2015. jún. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj. Nem érdemled meg szegény pasast. Én biztos képtelen lennék ilyen típusú, megalázó hazugságot megbocsájtani. És neked nem csak a gyerekkel van a bajod, hisz már az sem tetszett, hogy merészelték kinevezni külföldre. Normális ember az ilyennek örül, büszke...
2015. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat, direkt, hogy ne befolyásoljanak.


Egyetlen kérdés van: TE mit szeretnél?

Eredetileg is ki akartál menni vele, vagy sem? Eredetileg kint terveztél szülni, vagy sem? Az itthoni életed ér annyit, hogy feladj "mindent" a jövendő családodért, vagy sem?


Ez a te döntésed.


A másik kérdés: AZONNAL mondd el, hogy terhes vagy.


Ha nagyon nem te akarsz dönteni (bár ezzel nem értek egyet), akkor a következőt tedd:


- Kicsim, nem akartam, hogy miattam maradj le errőla munkáról. örülök, hogy sikeres vagy, és megteremtetted a körülményeket. Lehet, hogy a hormonok miatt, de aggódtam a jövőnk miatt. nagyon csúnya dolgot csináltam: hazudtam. Nem vetéltem el. Tudom, hogy ezzel a te érzelmeiddel játszadoztam. Nagyon sajnálom. Most X hetes terhes vagyok, és úgy érzem, készen állok, hogy kimenjünk hozzád, és ott családot alapítsunk. De csak akkor, ha te tényleg így szeretnéd. Én nagyon szeretlek.

2015. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tegnap este elmondtam, nem is nagyon tudtam volna mar tovább titkolni. Nem veszekedtünk, alig szóltunk egymáshoz, kilépett azt mondta gondolkodnia kell. Aztán valamikor hajnalban küldött egy emailt, hogy csomagoljak mert ma 15:10 kor érkezik a gépe és ha nem megyek vele akkor ő marad itt velünk.
2015. jún. 4. 09:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!