Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menni vagy maradni? Ti mit...

Menni vagy maradni? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Angliában élek a párommal, aki angol. Én igazából csak egy kis időre terveztem az ittlétet, nyelvtanulás céljából, de aztán megismerkedtem vele, és össze is költöztünk később. Szóval a kis időből az lett, hogy még mindig itt vagyok. A párommal egyébként vannak gondok, de szeretjük egymást. viszont én itt nem igazán vagyok boldog, az meg, hogy ő hazaköltözzön velem, az ugye kizárt. Nekem itt egy barátom sincsen, családom se, senki, "csak ő. De sokszor egyedül érzem, mert hát hiába, hogy van nekem ő, de barátokra is szükségem lenne. És mikor elgondolkozok, hogy a majd a gyermekem angol anyanyelvű lesz ... :( Mások azt mondják, hogy majd idővel jobb lesz. De mikor? Még mindig annyira a múltban élek, mindig csak arra gondolok, mikor még otthon éltem. Tudom, hogy otthon milyen a helyzet, de most már tudom, hogy a pénz nem boldogít.
2013. márc. 16. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te tudod. Szeintem én a helyedben megpróbálnék ott barátkozni. Vagy lehetetlen ez?
2013. márc. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mióta vagy kint, és mióta vagy a pároddal? Nem mindegy, mert ha mondjuk egy éve élsz kint, fél éve meg vele, akkor még nem késtetek le arról, hogy a közös életetekkel együtt közös baráti társaságotok is legyen.

De őszintén szólva nem hiszem, hogy ha már most ennyi kétséged, és ilyen kevés örömöd van a kinti életben, érdemes-e azon gondolkodnod, hogy milyen nyelven beszél majd a gyereked?

Ha eleve sem hosszú időre, vagy véglegesre tervezted a kint tartózkodást, akkor lehet, hogy okosabb lenne búcsút inteni Angliának, és a párodnak is. Abból amit írsz, nem süt olyan nagy szerelem, hogy ne élnéd túl a szakítást:)

2013. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mérlegeld a dolgot.

Fontosabb a párod annál, hogy hazaköltözz?

Ha igen, akkor próbáld meg elfogadni az ottani életet minden velejárójával együtt. A gondokat meg beszéljétek meg, minden megoldható ha fontosak vagytok egymásnak. Ha nem megy, akkor valószínűleg nem akarod annyira, inkább gyere haza.

2013. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Itthon vannak még barátaid, ott mért nem tudsz szerezni?
2013. márc. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jómagam is így vagyok vele mint te. Én lassan 10 éve élek Angliában. Nekem is azt mondták jobb lesz majd, de nem. Nincsen senkim a páromon kívül. Se barátnő, senki. Végül is csak dolgozom, majd otthon a párommal vagyok. Ő neki megvan a maga társasága akikkel eljár önvédelmi sportot tanulni, akikkel eljár sörözni, focizni.. De én nem tudok kivel elmenni. Olyan fura hogy nincs akivel nosztalgiázhatnék, akivel dumálhatnék magyar könyvekről, zenéről.Senkivel nem dumálhatnék arról hogy "emlékszel a paprikás kiflire? vagy a karamellás tejre? amikor a suliban a hetesnél lehetett venni poharas kakaót és tejet?? Vagy ugye milyen jó az EDDA? vagy milyen jó zenéjük van a Republicnak??? Egy angollal erről nem lehet beszélni..

Én már tervezem hogy hazamegyek, végül is az időjárást sem igazán szoktam meg.

Mi úgy egyeztünk meg a párommal hogy 1 évre eljön velem és meglátjuk. Hátha neki bejön Magyarország.. Miért nem csináljátok ti is így? Hogy most a párod menjen haza egy kis időre. Hátha neki bejön..

2013. márc. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez megint olyan kérdés, amire kívülállóként nem nagyon lehet válaszolni, mert mindenki máshogy érez. Ismerek olyat, aki letelepedett ott a párjával, családot alapított és boldogan élnek. De olyat is, aki szinte folyamatosan kinn élt vagy 7 évig de annyira hiányzott neki az itthon, hogy feladva az akkori szerelmét, hazajött, aztán itt alapított családot, ő nem lett volna boldog, ha nem ezt teszi.

Azért írtam ezt a két ellentétes példát, mert nem mindenkinek ugyanaz a jó. Ha te úgy érzed, hogy te nem vagy ott boldog és inkább hazajönnél, akkor gyere.

Mondjuk az sem mindegy, mennyi ideje vagy élsz ott.

2013. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
"... a pénz nem boldogít." Akkor már, ha rájöttél, hogy ott sincs kolbiból a kerítés, haza is jöhetsz. Itt szeretni fognak.
2013. márc. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én vagyok így :) Te hol laksz kedves 5-ös válaszoló? A páromnak is megvan a baráti köre, de én csak nagyon ritkán tartok velük, meg persze minek is mennék, ha csak a haverjával találkozik. Én is eljárok dolgozni, néha vásárolni, meg vele vagyok és kész, ennyi. Már most is várom a hétfőt, hogy legalább dolgozni mehessek :D Ő tuti nem jönne velem Magyarországra huzamosabb ideig.
2013. márc. 16. 22:32
 9/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Bristoli vagyok..

2013. márc. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
En is hasonlo cipoben jarok, bar az en parom magyar. Mi egy - mondjuk ugy - munkasszallon eltunk, ott sok magyar volt, volt munkank, en jol ereztem magam, de a parom nem. Elkoltoztunk, egy agencynel dolgozunk, de nekem nem adnak munkat, vagyis amit adnak, az keves. Egy idiota angol novel elunk, akinek van egy rakas haziallata, ami nalam alapjaban nem lenne gond, csak a higienia valahogy kozel sem az igazi. A no egyebkent sargalapos szerintem, massal nem lehet magyarazni a dolgait. Na en vele vagyok itthon egesz nap. Mar egy hete nem kapok munkat, ugy erzem, begolyozok. Munka hijan koltozni sem tudunk. Mikor jol kerestem, legalabb megmagyaraztam magamnak, miert vagyok itt. Segithetek a szuleimnek, gyujthetek a jovomre. De mar ez sincs. Az angol sem megy ugy nekem, ahogy kellene. Az egyetlen oromom, ha felhivom a csaladomat. Szerettem Angliat, de ebbe a maganyba beleorulok. Persze itt a parom, de hianyzik a csaladom, a baratok. Te merre laksz?
2013. márc. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!