Menni vagy maradni?

Figyelt kérdés
Mindig el akartam költözni a szüleimtől, főleg azért, mert a testvéremet és a párját nem bírtam elviselni a házban. Most telt be a pohár nemrég, ezért elkezdtünk munkát keresni. A párom talált is majdnem 150 km-re innen egy ugyanolyan (rossz) helyen, mint ahol most dolgozik, ráadásul csak részmunkaidőbe vették fel, így még a pénz is kevesebb lesz a tervezettnél. Azért akartuk eredetileg ezt bevállalni, mert a párom tanul munka mellett és arrafelé jobbak a későbbi karrierlehetőségek (de ki tudja, még mennyi idő, mire talál jobb munkát ott, valószínűleg sok hónap, addig pedig vegetálhatunk). Többször felutaztunk a munkahely melletti városba, ahol lakni akartunk, nemrég találtunk is egy szép albérletet, kb. minden stimmelne, bár én még nem találtam munkát, ez is eléggé aggaszt. Most viszont, hogy holnap menni kellene aláírni a lakás szerződést, állandóan sírnom kell, ha rágondolok, nem akarom itthagyni a családomat, a szobámat, nem akarom ezt az egész költözés dolgot, hiába korábban nekem volt a legnagyobb a hangom és én biztattam a páromat is, hogy kezdjünk neki ott a munka- és lakáskeresésnek. Nem hittem, hogy ennyire gyenge vagyok. A dolgon tovább ront az is, hogy helyben van a családomnak egy másik lakása, ahol nyugodtan élhetnénk a párommal, de amúgy is tavasszal költöznek a testvéremék, így amúgy is megszűnne az itthoni elsődleges stresszforrás és normálisan élhetnénk itthon ugyanolyan fizetéssel, mint 150 km-re innen, csak drága albérlet nélkül. Mindig ez jár a fejemben, hogy pont akkor menjek el a semmi közepére, ahol senkink-semmink nincs ugyanazért a fizetésért albérletbe, mikor itthon amúgy is javul a helyzet? Annyira rossz, folyton sírok és csak arra gondolok, hogy hagyni kellene a lakásfoglalót és itthonmaradni. Mit gondoltok erről? Csak én reagálom túl a dolgot? A párom mindenáron menni akarna, én viszont már nagyon nem, úgy érzem, már most nem bírom, pedig még több hét van a költözésig. Nem tudom hogy fogom viselni a karácsonyt pl., ha a párom jó eséllyel végigdolgozza és egyedül ülhetek a lakásban család nélkül, magányosan, 2 héttel a költözés után...
2014. nov. 18. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Maradni!!!!
2014. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 HalandoVegtelen válasza:
Szerintem semmi kep ne menj belle olyan dologba amiben tudod hogy nem fogod jol erezni magad, mindenkep beszelj a paroddal mert o meg lehet hogy pont te miattad akkar elmenni, aldozatot hoz erted, azert hogy jol erezd magad. A vege peddig az lesz hogy egyikotok sem fogja jol erezni magat, mindenkep beszeld meg velle komolyan meg nem keso. Ha peddig karier epitesi lehetoseg miat akartok elmenni es ekkora aldozatot hozzni, varjatok meg nem talaltok egy biztosabb, jobb munkat. Roma sem egy nap alat epult ugye....
2014. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jelenleg maradni akarok, de mi van, ha a szüleim a másik lakást mégsem adják oda, a testvéremék pedig nem költöznek el?!

A párom pedig már letette a foglalót a lakásra, ami egyébként tényleg szuper, de én egyszerűen tudom, hogy nem fogom bírni ott "egyedül" (mert a párom vagy dolgozik -hétvégén, éjszaka is- vagy tanul), ráadásul azért nehezebb munkát kell majd vállalnom, mert a párom csak részmunkaidős és nem lenne elég a pénz egyébként...

Annyira nehéz, nem tudom, mit tegyek, a párom már azzal fenyegetőzik, hogy itthagy engem, ha nem megyek. Egyik nap még menni akarok, rábólintok a lakásra, másik nap meg sírok, hogy maradjunk.

2014. nov. 18. 20:57
 4/9 HalandoVegtelen válasza:
Soha sem konnyuek az ilyen koltozesi kerdesek, en is eleg sokat koltoztem, igaz nekem nincsnnek ilyen gondjaim hogy a parom mit mond, de azert nekem is nehez elszakadni egy kornyezettol amit mar megszoktam es biztonsagonak ereztem. Dontsd el magadban hogy mit veszithetsz es mit nyerhetsz, ha amugy a jellenlegi kornyeken nincs rengeteg baratod, emleked ami oda fuz, vagy sok zavaro tenyezo van, akkor allj hozza ugy hogy ez egy remek lehetoseg az ujra kezdesre. Eleinte nehez, de az ember alkalmaszkodo szellemu altalaban, foleg azok akik mernek vallalni egy ilyen jellegu valtozast, igy hamar megtalalod az uj helyen is azokat a dolgokat amiket szeretni tudsz. es lehet hogy kilepsz a biztonsagos kornyezetbol, de igy nem kell senkitol fugjetek es meg mutathasatok hogy igen is tudtok valtoztatni az eleteken es mertek valtoztatni az eleteteken, ami szabadsag erzetett add, aminel nem sok jobb van.... de mindenkep beszeld meg a paroddal, ha ugy erzed nem vagy kepes ra ne menj belle, mert mint emlitetted nincs meg munkad, es hogyha a hozzaalasod nem eleg jo nincs benned eleg akarat es kitartas, akkor nehezen fogsz munkat talalni, baratokat... ami aztan tudjuk mihez vezet lelki es anyagi szinten is :|
2014. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Párod felnőne, ha hagynád, és kireptetne téged is a családi fészekből. Én mennék. Te mit szeretnél? :)
2014. nov. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kellene próbálni!

Tavaszig lenne idő a közös és új életre, megnézni hogy bejön-e. Nem kell ezt annak venni hogy ezek életed utolsó napjai a családoddal. Menj el próbáld meg majd ha nem sikerül és tavasszal itthon lesz lehetőség akkor visszaköltöztök, de tapasztalatokkal gazdagabbak lesztek.

Én is beköltöző vagyok és a szüleim 380 km-re vannak.Eleinte hetente mentem haza és az feltöltött. naponta telefonozunk most is vagy sky-nk Anyuval. Mostmár kevesebb is elég. Vannak barátaim, jó szomszédok stb. Nekem bejött.

A Bátyám 3 hónap múlva ment vissza. De azt mondta hogy sose bocsátotta meg volna magának ha nem próbálja meg az életet távolabb.

Mindenki más típus.

Vannak akiknek a fészek közelsége nagyobb biztonságot jelent és ez is normális. Erre viszont csak akkor jössz rá ha kipróbálod vagy megmutatod a párodnak is, hogy te ilyen vagy-e.

2014. nov. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
1 éves szerződés lenne a lakásra, így ezzel nem szeretnék szórakozni. Túl sok pénz a költözés ahhoz, hogy csak úgy kipróbálgassam, és nagyon félek a magánytól. Ha itt nem lenne a családom, itt is borzasztóan magányos lennék. És mivel teljesen más munkarendben dolgoznánk a párommal, jó, ha 3-4 havonta haza tudnánk jönni.
2014. nov. 19. 07:40
 8/9 HalandoVegtelen válasza:
Halgass az osztoneidre, azok mindihg jo utat akarnak mutatni neked, hiszen azert vannak, teged szolgalnak....
2014. nov. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor meg egyértelmű: ne költözz! Nagyon nincs is min gondolkozni, hiszen félsz és aggódsz. Akik arra biztatnak hogy menjen, elutasítod, vagyis csak megerősítést szerettél volna tőlünk, hogy maradnod kell.

Vállald ezt döntést a párod előtt!

Minden jót neked!

2014. nov. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!