Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszinte véleményetekre vagyok...

Őszinte véleményetekre vagyok kíváncsi. Helyesen tettem, hogy elküldtem Őt?

Figyelt kérdés
Két éve vagyunk együtt a párommal. Elváltam, van két gyermekem. Válás után csak az én fizetésem maradt, hitelt kellett felvennem, hogy lakást tudjak venni. Fizetésem fele csak a lakáshitel, ezen felül a rezsi, kaja, stb. A párom későn kezdte az egyetemet, ez a szak csak nappali tagozaton hallgatható, most végzi a negyedik évet, öt éves a képzés. Semmi jövedelme nincs, eddig az anyja tartotta el, illetve örökölt pénzből fizette a költségeit. Tavaly összeköltözünk, de nem tudok mindent egyedül fizetni mindannyiunknak. Sokat vitáztunk, feszült voltam. Januárban megkértem, költözzön haza, mert nem megy így. Azóta azt vettem észre, hogy ha jön, úgy is jó, ha otthon van, úgy is jó. Márciustól másodállást vállaltam, hogy menjünk a gyerekekkel egyről a kettőre. Hiába kértem, vállaljon diákmunkát, hiszen hetente 2 napot megy be előadásra. Végtelenül lusta, 11.12 órakor kel fel, ül a számítógép előtt vagy olvas. A házimunkában nagyon keveset segít, a gyerekekkel kapcsolatban segített (tanulás, játék, stb). Úgy érzem, elfáradtam, minden csak az én gondom, ő pedig jól érzi magát így. Szeret minket nagyon, még soha nem volt ennyi ideig tartó kapcsolata. Ma úgy éreztem, nem mehet ez így tovább, kértem, ne jöjjön többé. Nem tudom, meg fogom-e bánni, hogy helyesen cselekedtem vagy sem. Mi a véleményetek?
2010. febr. 26. 10:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
17%
Ezt vele kell megbeszélned,nézz a szemébe mélyen,és mondd meg neki,hogy nézd pityu:D ez és ez van segíts satöbbi,ne vad idegenektől várj választ,már ne is haragudj:)mások itt nem is ismerik,mégis rájuk hallgatsz,biztos szereted,vagy szeretted valamikor,hiszen akkor nem lettél volna együtt vele,beszéld meg vele,komoly legyél,és ha nem érti meg a mondani valódat hagyd ott a francba!üdv
2010. febr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

11:38-as!


A kérdező már döntött és megtett a helyes lépést! nem azt kérdezte, hogy kidobja-e vagy ne?! hanem, hogy másoknak mi a véleménye, de ettől függetlenül ő már lépett!


Keves Kérdező!


Helyesen cselekedtél, van neked igy is elég teher a nyakadon és nincs szükséged még egyre! nem is beszélve arról, hogy ő már nem kisgyerek, akit pátyolgatni kelljen! Ráadásul én még tiniként diákmunkát vállaltam, nemhogy 20-on akárhány évesen! ez már szégyen és hatalmas nagy felelőtlenség! valakinek a nyakán élősködni, miközben ő maximálisan kihoz magából mindent! 2 állás, 2 gyerek, háztartás, hitel! le a kalappal! nincs rá szükséged! ha ezt a kis majd leendő diplomás fejével nem látja, hogy te mennyit gürizel és, hogy nem ártana, ha ő is lépne valamerre, akkor egy buta, naplopó ember! Csak igy tovább, eddig is mindent egyedül csináltál, ezután sem lesz rosszabb neked! Tiszteletreméltó vagy!

2010. febr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%
11:50 ezt jobban megse lehetett volna fogalmazni!Maximálisan egyet értek veled!
2010. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%

Jól csináltad,kivéve:nincs olyan,hogy jön meg megy.

Döntse el,ha megy,akkor isten veled,ha marad szálljon be a rezsibe is.

2 gyereked van,nem 3.

2010. febr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%
A legjobb volt, amit tehettél. Neked egy olyan férfira van szükséged, aki nem élősködik rajtad, hanem segít "egyről a kettőre" jutni. Ne hidd, hogy akkor jobban számíthattál volna rá, amikor elvégezte az egyetemet! Kedves tőled, hogy ezt itt kérdezed meg, de hidd el, hogy a gyerekeidtől veszel el azzal, ha egy ilyennel élsz együtt! Nem a gyerekeid a legfontosabbak neked a Világon: nem az ő jólétük és életük egyengetése a legfontosabb? Na ugye! Hát akkor hogy is férhetne az életedbe hosszú távon egy ilyen ember? Ha nem találsz jobbat, akkor egyedül is jobb, hidd el! Olyat mindig találsz, akivel lehet szórakozni. Nem tudom, hogy hány éves vagy, de tulajdonképpen mindegy is: még megtalálhatod az igazit, aki nem csak szexel, kiszolgáltatja magát, hanem segít, és többet ad, mint amennyit kér. Sok sikert hozzá, hogy megtaláld, addig pedig - szerintem - jobb egyedül, mert akkor jutsz előbbre, ahogy - elismerésre méltón - törekszel is rá.
2010. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
38%

Azt kell mérlegelned, h ha megbánod később, szeretnéd -e visszacsinálni. (Feltéve, ha lenne rá lehetőséged.)

Lehet, hülyén hangzik, de hagy fejtsem ki egy egyszerű példával:

volt egy párkapcsolatom pár éve. Nagyon szerettem a fiút, és úgy éreztem, ő is szeret engem. Mégis, jöttek a problémák, amiket egy idő után nem tudtunk már kezelni. Egy egyéves huzavona után szakítás lett a vége. Azóta nagyon sokszor elgondolkodtam. Kicsit olyan "megbántam" érzésem volt. És lehet, h lett volna lehetőség újrakezdeni együtt, de mégsem léptem meg a lépést. És ő sem. Most pedig már úgy gondolom, így volt ez jó, és akkor sem kezdeném újra, ha lehetne.

Pedig meggyőződésem, h ha akkor nem szakítunk, hanem küzdünk még egy kicsit a kapcsolatunkért, most egész más lenne minden. Talán még mindig együtt lennénk...

Azóta viszont van egy stabil kapcsolatom, több, mint 1 éve vagyunk együtt a kedvesemmel, és nagyon szeretjük egymást, jól vagyunk. Tehát innen nézve nem bánom, h annak a másiknak akkor vége lett.

Érted ezt így? h mire akarok kilyukadni?

Kicsit olyan ez, mint a kérdés: "ha visszamehetnél az időben, mit változtatnál meg?" - lehet, h sok minden jó lett volna, ha másképp alakul, de úgy kellett alakulnia, és nem csinálnád vissza...


Arra akarok csak kilyukadni, h lehet, h megbánod, de nem akarod visszacsinálni. Azt kell eldöntened, h visszacsinálnád -e ha lehetne.


Azt viszont senki nem döntheti el helyetted, h helyesen cselekedtél -e vagy sem. Mert ez a te életed, te éled. És a te nézőpontodból minden egészen más, mint a miénkből.


Szerény véleményem szerint egyébként nincs "jó" vagy "rossz" döntés. Csak döntés van. Minden döntés jó és rossz egyben. Csak nézőpont kérdése. :)


Egyébként mennyi idősek vagytok?


s bocs, h ennyit írtam. 23/L

2010. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én 56 éves vagyok, ő 33.

2010. febr. 26. 16:27
 18/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat, félrenyomtam egy billentyűt. 36 éves vagyok.
2010. febr. 26. 16:28
 19/21 anonim ***** válasza:
Jól tetted bár rohadt nehéz lehetett. A férfinak kell lennie a családfőnek, ha már most ilyen később sem lett volna jobb, hiába a szeretete ha nincs meg a törődés.
2010. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag hosszú kalandotok volt akkor. Összejártok, randizgattok, de törődés nincs.
2010. febr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!