Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék kulturáltan...

Hogyan tudnék kulturáltan annak véget vetni, hogy a sógornőm lehülyézzen egyre többet?

Figyelt kérdés

Főiskolai végzettségem van, de közalkalmazottként dolgozom (keveset keresek). 3. házasságom, amire most nagyon vigyázok, hogy jól alakuljon. Van egy iskolás gyermekem. A gyermekem apjától elváltam, sokat szenvedünk miatta. Talán nem volt kiegyensúlyozott az életem, de nem hiszem, hogy emiatt le kellene néznie.

9 évvel idősebb nálam, nagyon jó anyagi helyzetben van, sőt!

A nyuszi hozzáállásom miatt, nem tudom, de egyre többet nyiltan lehülyéz. Nem vagyok ehhez hozzászokva. Borzalmas, hogy lenéz a családom.


Hogyan tudnám okosan, de nem vitával tudatni, hogy fejezze be a hülyézést, hogy ne én jöjjek ki rosszul ebből az egészből... (ne sértődjön meg, hanem gondolkodjon el)... és én is a saját világomban törekszem a jóra. Nem vittem sokra és emiatt lenéznek?! Életem végéig kisérteni fog, ha nem állok ki magamért, a céljaimért, csakhogy a szemükben ez mind értéktelen!


2010. febr. 25. 13:51
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%
ÁÁÁ, ez a nő 9(!) évvel öregebb nálad. Egy 9 évvel öregebbet tapasztalatom szerint egy nő bármikor le tud alázni "kulturáltan", akármennyivel is több pénze legyen, még különösebben ügyesnek sem kell lenni hozzá (ráncok, túlsúly, öregedés, őszülés, klimax, férj kapuzárási pánikja, nagymama-ruhák ajánlgatása, "te ennyi idősen még el mersz menni ide-oda", stb.). Én is félek ám a fiatalabbaktól rendesen :)
2010. febr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:

Az ő életükbe mondhatni bele sem lehet kötni. 2 szép nagy gyerek, első házasság, külföldi nyaralások stb. A szülők is ezt a két példát látják és sajnos a pénznek ekkora befolyásoló ereje van.

A jó példa mindig elől jár.

A jómódúságba, jó családi életbe nem lehet belekötni.

Én viszont elég sokat bukdácsoltam.

Rögös volt eddig is...

2010. febr. 25. 15:26
 33/51 anonim ***** válasza:
100%
A másik ember nyilvános lehülyézése Magyarországon BŰNCSELEKMÉNY, "becsületsértés" néven szerepel a Btk.-ban. Nézz utána, aztán közöld vele, hogy eleged van a sértésekből, most feljelented. Készülj előre, írj egy papírt még a családi esemény előtt annyi példányban, ahányan jelen lesznek, hogy: "Tanusítom, hogy 2010.x.y-án X.Y. (a maca neve) nyilvánosan, az egész család előtt, itt és ott (helyszín megjelölése), minden nyomós ok vagy sérelem nélkül lehülyézte, megalázta és személyes méltóságában megsértette A.B.-t (a Te neved). Ez az eset családunk körében már korábban is több alkalommal előfordult." Ezt még azon melegében, amint a sértés elhangzik, írasd alá valamennyi jelenlévő családtaggal. Személyi számukat, meg egyéb adatukat is írasd rá. Ha nem akarják aláírni, kérd őket számon, hogy miért nem. Így lesz bizonyítékod, aztán mehetsz is a bíróságra. Ilyen módon kulturáltan és jogszerűen számolhatsz le a vezető beosztású hölggyel. És ha még a családtagok nem is írják alá, abban biztos lehetsz, hogy innentől fogva kuss lesz, és nem mernek kekeckedni veled.
2010. febr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
Ne az életükbe köss bele, hanem a viselkedésükbe. Az hogy az egyik embernek jobban alakult az élete mint a másiknak, nem jogosítja fel arra, hogy lekezelően beszéljen a másikkal.
2010. febr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

Valaki írta neked azt a listát, szerintem nagyon jó. Erről beszélek. Hajrá!


Egyébként, szerintem sincs rendben, hogy a párod ilyen magatartást tanúsít. Úgy kellene védenie, mint egy anyatigris.


Nekem egyszer egy högy ismerős, aki szintén ilyen nagyképű egy gúnyos megjegyzést tett a páromra. Olyan pofont kevertem le neki, hogy még én is megbántam, de megérdemelte. Pedig nem vagyok harcos típus, de a páromért mindent, és ez fordítva is igaz.

És képzeld el, hogy nem haragudott meg, belátta, hogy nem kellett volna.


Krisz

2010. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem az az erős, aki sosem esik el, hanem aki mindig talpra tud állni.
2010. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

Kb. 18 éve tűröm a "lenézést".


Most így utánagondolva... na jó

2010. febr. 25. 15:32
 38/51 anonim ***** válasza:
88%
Hallod!!!! Te tényleg hülye vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nem veszed észre, hogy mindenki írja, hogy ez nem normális dolog, hogy lehülyéz nyilvánosan? ÉBRESZTŐ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mi ez a hülyeség, hogy ő tökéletes, az élete is, nem lehet belekötni, beléd meg igen..blablabla... hát én nem csodálkozom, hogy lehülyéz 30 kommentelő írja, hogy ne hagyd magad, de te csak azt hajtod, hogy óóó hát őt nem szabad megbántani, mert ő az isten, hát akkor hidd ezt, de így kár volt elindítani ezt kérdést, ha úgy sem hallgatsz senkire.
2010. febr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

18 éve???????????????????????????????????????????

No comment! . . .

2010. febr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%
Na, ha 18 éve tűröd, akkor most vagy nagykorú :) Itt az idő, hogy változtass és véget vess a zsarnokoskodásnak. A szülők meg szerintem nem amellé állnak, akinek több pénze van, hanem amellé, akinek nagyobb hangja (ált. így szokott lenni az öregeknél - megfigyeltem).
2010. febr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!