Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 30 év házasság után lehet...

30 év házasság után lehet kulturáltan válni?

Figyelt kérdés
Elvben minden szülő elfogadja azt hogy az apa és az anya továbbra is fontos a gyermeknek, de gyakorlatban már keveseknek sikerül ezt kivitelezni. 27 évesen váltak el a szüleink a férjemmel együtt. A megcsalt szülők erőfeszítéseket tesznek de nem tudják leplezni, fáj nekik ha találkozunk a megcsalókkal. Az apósom egyenesen alig vesz tudomást emiatt a fiáról és az unokákról. Mit éreztek ti nagyszülők ilyenkor? Kérem ne írjanak olyanok akik nem megcsalás miatt váltak el.
2010. jún. 1. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én ezt nem is értem... sorry...
2010. jún. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hát én sem...sajnos
2010. jún. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocs ha a kérdés csak nekem egyértelmű.

Aki heves érzelmek között válik tud e utána a gyermekére nem haragudni amiatt ha a megcsaló szülővel jó kapcsolatban van?

2010. jún. 1. 08:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Jah....ezt én sem értem. 27 évesen váltak el a szüleink a férjemmel együtt...???? Bocsi, de lehet, hogy gyorsan akartad írni és azért sikerült kicsit furára. Leírnád máshogy?
2010. jún. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
27 évesek voltunk a férjemmel amikor mindkettő részről elváltak a szülők. Csúnya válások közepette. A szülők szenvednek amiatt hogy nem álltunk ki teljesen mellettük és tagadjuk meg azt a felet aki miatt a válás történt.
2010. jún. 1. 08:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát , ha jól értem..., akkor mond meg a követelőző szülőnek, hogy nem szakíthatod meg a kapcsolatodat a másikkal, mert neki nem tetszik kivel él!
2010. jún. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pont 30 év házasság az, ami után már kellő tapasztalattal rendelkezik az ember ahhoz, hogy kulturáltan váljon. Lassan telt be a pohár.

Az utolsó kommenteddel végre valami dereng, hogy mire akarsz kilyukadni: azt várták el a szülők tőletek, hogy a megcsaló fél ellen, az "áldozat" mellé álljatok? Akkor most ki is a szülő és ki viselkedik gyerekesen? Ugyanúgy kell törődnöd apáddal és anyáddal is, hiába elváltak, attól még nem szűnt meg az egyik vagy a másik szülődnek lenni. Kettőjükön állt, hogy válással végződött a házasságuk. Erről ugyan nem írtál, hogy lenne ilyen, de tovább megyek: felnőtt emberek vagytok, az új kapcsolatukban is támogatnotok illene szerintem a szüleiteket, már ha a választottjuk olyan, akivel együtt lehet működni.

2010. jún. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ahha, az apósoddal meg nem nagyon tudsz mit kezdeni, ha ő azért, mert a fia tartja a kapcsolatot a saját anyjával, inkább nem látja sem a fiát sem az unokáit, hát akkor éljen csak egyedül. Elég egyszerű a felfogása.
2010. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy egy apa az apa, egy anya meg anya marad a gyerekeiknek akármi történik. Az, hogy kettejük kapcsolat milyen, ahhoz a gyerekeknek semmi közük, Ha 3 éves ha 30 éves, akkor is a gyerekük. Nem hiszem, hogy ha 2 ember összekap, akkor a többieknek is haragudniuk kéne valakire, vagy ebben az esetben a sértett félnek haragudnia kéne bárkire is akinek semmi köze az ügyhöz.
2010. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én szüleimnek sikerült. Apukám megismert egy másik nőt, de nagyon korrektül rendezte ezt a dolgot anyukámmal. Miután elváltak, anyunak is lett új párja, szóval ebből nem volt semmi gond. Én továbbra is nagyon szeretem a szüleiket, és mondkettejük új párjával jóban vagyok. Sőt, a szüleim egymással is jóban vannak. Inkább a nagyszüleim részéről van ellenségeskedés, anyukám szülei nagyon nem szeretik apukámat, de már akkor sem kedvelték, amikor együtt voltak. Bár most, ennyi év után már nem tesznek rá megjegyzéseket, kezd már lecsengeni ez a dolog náluk is.
2010. jún. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!