Házasság vagy csak együttélés?
Miért döntöttetek úgy h összeházasodtok, és miért úgy h nem?
Mindkét nem véleményére kiváncsi lennék!
Jött a baba, én pocakkal nem akartam, mert az olyan izéééé... Tudom, sokan csinálják így, de én még véletlen sem akartam volna annak gyanúját se, hogy csak a gyerek miatt.
Azóta meg értelmesebb dolgokra is tudunk költeni. Ez nem azt jelenti, hogy soha semmilyen körülmények között, de egy darabig még biztos nem lesz aktuális.
Házasság.
Lehet régimódi felfogásom van, de nekem fontos volt hogy összeházasodjunk.
Együtt éltünk 1,5 évet az esküvő előtt.
Nagyon szeretem a férjem, a felesége akartam lenni.
24/N
Én nem akarok férjhez menni.
Nem érzem szükségét. Fehér ruhát sem akarok, lagzit sem, papírt sem.
Egyszerűen nem érdekel az esküvő ügye.
Pedig évek óta együtt élünk.
Én úgy gondoltam fontos a házasság, meg az esküvő, de mióta benne vagyok nem így gondolom, főleg az esküvő részt.
Nagyon kiábrándító amikor mindenki mindenbe beleszól, és nem az van amit te akarsz, pedig egyfolytában mindenki azt hangoztatja, hogy ez a te napod!
Eddig együtt éltünk az jó volt, de valahogy elkezdtem vágyni rá hogy a felesége legyek, bár anélkül is meglettem volna...
Talán annyi előnye van a házasságnak, hogy azt még mindig többe nézik mint az együttélést. Hiába vagy együtt valakivel évekig, ha baj van, nem vagy senkije, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Hiába voltam több éve a párommal, amikor kórházba került, én egy senki voltam, mert nem voltam a felesége.
Én nem fogom leszólni egyiket sem, mindkettőnek van előnye és előfordulhat, hogy hátránya is.
Emberfüggő, hogy melyiket részesíti előnyben, melyiket tatja jobbnak a saját esetében.
Mi például összeházasodtunk. Mindketten akartuk és úgy érezzük, jól döntöttünk.
Mi nem csak szerelmesek vagyunk, hanem a legjobb barátok is, úgyhogy minden téren nagyon közel állunk egymáshoz, a végsőkig megbízhatunk és számíthatunk a másikra. Egyrészt szerettünk volna hivatalosan is egymás családtagja lenni, jogilag összetartozni, hogy ezentúl minden közös anyagilag is. Jó volt felvenni a nevét, ezzel nyilvánosan is kifejezni, hogy hozzá tartozok, felvállalni a döntésünket, hogy együtt akarjuk leélni az életünket. Nem utolsósorban vallásos vagyok és jó volt Isten előtt kijelenteni az összetartozásunkat.
De az élettársi kapcsolatnak is meg van az előnye: jobban megőrzi az ember az önállóságát, nagyobb biztonságban érzi magát, hogy ha nem sikerül a kapcsolata könnyebben ki tud lépni anyagi veszteség nélkül, nincs felhajtás a névváltoztatással. Meg vannak, akiknek az általam leírtak a házasságról nem jelentenek sokat, egészen máshogy éreznek ezzel kapcsolatban. Nekik biztos sokkal megfelelőbb az élettársi kapcsolat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!