Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék kulturáltan...

Hogyan tudnék kulturáltan annak véget vetni, hogy a sógornőm lehülyézzen egyre többet?

Figyelt kérdés

Főiskolai végzettségem van, de közalkalmazottként dolgozom (keveset keresek). 3. házasságom, amire most nagyon vigyázok, hogy jól alakuljon. Van egy iskolás gyermekem. A gyermekem apjától elváltam, sokat szenvedünk miatta. Talán nem volt kiegyensúlyozott az életem, de nem hiszem, hogy emiatt le kellene néznie.

9 évvel idősebb nálam, nagyon jó anyagi helyzetben van, sőt!

A nyuszi hozzáállásom miatt, nem tudom, de egyre többet nyiltan lehülyéz. Nem vagyok ehhez hozzászokva. Borzalmas, hogy lenéz a családom.


Hogyan tudnám okosan, de nem vitával tudatni, hogy fejezze be a hülyézést, hogy ne én jöjjek ki rosszul ebből az egészből... (ne sértődjön meg, hanem gondolkodjon el)... és én is a saját világomban törekszem a jóra. Nem vittem sokra és emiatt lenéznek?! Életem végéig kisérteni fog, ha nem állok ki magamért, a céljaimért, csakhogy a szemükben ez mind értéktelen!


2010. febr. 25. 13:51
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%

14:16os válasz is hasznos :) de sztem el lett írva (a buta helyett okos kellene) nem?

+ ha nem állsz ki magadért és kerülöd a konfliktust avval a problémák csak halmozódnak és neked lesz belőle nagyobb károd : /

2010. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
100%
mi az h nem vitted sokra? tanult vagy, van egy gyereked, állásod......legyél büszke magadra, első körben azt ajánlom, h hidd el h igen is értékes ember vagy, ha ezt látja majd, szerintem kevésbé gondolja majd, h ócsárolhat....mindig legyél higgadt és a bunkóságra mindig válaszolj kedvesen (ne érts félre és nem a dobd vissza kenyérrel elvet vallom), ez a leghatásosabb tapasztalaltom szerint.....ha mégis válaszolsz, akkor is kedvesen, ettől egy idő után el fog gondolkodni a viselkedésén ...valami pl-t tudsz mondani
2010. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%

Aham, most olvasom, hogy intelligens, akkor még könnyebb.

Én pl jogászként szörnyen kellemetlenül érzem magam, ha a szakmaeliek valami olyat kérdeznek, ami estleg nem jut eszembe, vagy nem hallottam róla. Erre kell rámenni, mindenkinek van gyengéje.


Amikor a legtöbben vagytok együtt, és Ő is ott van, én azt tenném, hogy megkérdezném tőle, hogy figyelj csak te "Erika" (vagy ami a neve), egy kollegával azon vitáztunk a minap, hogy ............. mondtam isllegának megkérdezem tőled, szakmabeli vagy.

Na és ide vágnék be egy olyan kérdést, amit tudnia kellene, mert szakmába vág, de tuti nem tudja, kellemetlen szituáció sok ember előtt.


Mi a foglalkozása? Majd én segítek neked a kérdésben. Ki kell fogni az ilyen nagyképű majmokon. Hidd el, ez égés a javából.


Krisz

2010. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
100%
14:23-as, még annyit, h a pénz igazán nem minden, holnap kirughatják, a férje megcsalhatja, betegség, neked lehet jobb állásod....bármi lehet.....nem lehet senki fennhéjázó a másikkal, a férjed mit szól hozzá?
2010. febr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:

Hú, hát "játszmázásban" rossz vagyok. Ő a szóvívő otthon többnyire. Legutóbbi beszélgetés is egy rendkívül intelligens kiokítás volt, miszerint egy portás is többet keres egy nem állami cégnél. Miért nem tanulok angolul, miért nem így miért nem úgy...


Leghatásosabb kivédett dolog, amikor kb. 6 ember előtt (családtagok) a következőt közli:


"már megbocsáss, ne haragudj, de te hülye vagy..."


Kínos mosolyt csalt az arcomra, ránéztem a páromra és csak annyit mormogtam, hogy "már megint"


Ezek egyébként örökös témák minden összejövetelnél.

Unom már.

2010. febr. 25. 14:34
 16/51 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezd kioktatni,hogy miért nem tnsaulsz angoléulk meg mindne, hogy egy cégnél legyél portás vagy mi több pénzért. Kérdezz vissza miért ha a cég megszünik felneveled helyettem a gyerkeme és eltartod a családom ha éhezünk?

Mond neki köszönöm nekem most biztos álláasom vna és az a mai világban fontosabb,mnit,hogy mennyit keresek.


De ha munkanélküli leszel én is adok neked szíavesen tnaácsot hol kuncsorogj.

és pont.

2010. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi a francnak akarsz "kulturált" maradni. Az ilyen s.eg.gfej tudod miből ért? Ha szemtől-szembe, min. emelt hangon a porig alázod, jobb esetben leüvöltöd, és közlöd vele, hogy ezentúl milyen viselkedést vársz el tőle, különben a közeledbe se jöjjön. Én sem vagyok az ilyen viselkedésnek híve, de az ilyen hidd el, csak ebből ért. Tudod miért lett ilyen köcsög? Mert mindenki alázatoskodik vele, hogy óóó, ő vezető beosztásban van, óóó, neki sok pénze van, óóó, akkor neki bármit lehet. Hát nem, nem lehet. Mert ha egy elvált, munkanélküli, albérletben lakó takarítónő lenne, te se tűrnéd, hogy így beszéljen veled nem? Az a baj az olyan emberekkel mint te, hogy folyton csak hajbókolni tudnak, aztán csodálkoznak, hogy utána miért kezelik le őket.
2010. febr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha véget akarsz vetni, muszáj lesz megszólalnod, másképp nem megy!!!!!

Ha te félsz attól, hogy megsértődik azért mert a szemébe mondod, hogy "légyszives ne hülyézz le, mert én sem becsmérellek téged!", akkor veled tényleg gond van! Én nem akarlak lehülyézni, mint a sógornőd, de te is gondolkodj el rajta, hogy ő agyba-főbe sérteget, te pedig attól félsz, hogy ő fog majd megsértődni, amiért kikéred magadnak a sértegetését... azért teszi meg, mert megteheti, ha hagyod, ennél csak jobban fog sértegetni!

2010. febr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
84%
Honnan tudja, hogy mennyit keresel? Alapszabály, hogy ezt a párodon kívül soha, senkinek nem szabad elmondani. Mert a primkó emberek ez alapján ítélkeznek: ha többet keresel náluk, azért utálnak, ha kevesebbet, akkor meg azért. Én nagyon durván számon kérném, hogy mit képzel magáról, hogy beleszól az ÉN anyagi helyzetemben, utána pedig közölném vele, hogy ezentúl csak akkor mondjon véleményt, ha ÉN kérdezem. Ezután pedig azt, hogy a világ legszánalmasabb, legsekélyesebb embere, aki a másikat a pénze után ítéli meg (voltam hasonló helyzetben, velem a férjem családja nagyképűsködött, mert a szüleim nem tudtak a lakásvásárlásban segíteni, én ezeket csípőből közöltem velük, csöndben is maradtak utána). Aki állandóan kerüli a konfliktusokat, az a sok elfojtás miatt előbb-utóbb a pszichiátrián végzi.
2010. febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ki is mondja? Nem is burkolja? ÁÁÁh! Én is nyuszi vagyok, többször volt/van, hogy lenéznek. Azt olvastam hogy vannak olyan emberek, akik megtalálják a 'gyengébbet', bár én nem nevezném magam így, inkább konfliktuskerülő a helyes szó rá. Valaki írta, hogy segít neked, csak írd meg a szakmáját. Véleményem szerint remek ötlet!
2010. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!