Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék kulturáltan...

Hogyan tudnék kulturáltan annak véget vetni, hogy a sógornőm lehülyézzen egyre többet?

Figyelt kérdés

Főiskolai végzettségem van, de közalkalmazottként dolgozom (keveset keresek). 3. házasságom, amire most nagyon vigyázok, hogy jól alakuljon. Van egy iskolás gyermekem. A gyermekem apjától elváltam, sokat szenvedünk miatta. Talán nem volt kiegyensúlyozott az életem, de nem hiszem, hogy emiatt le kellene néznie.

9 évvel idősebb nálam, nagyon jó anyagi helyzetben van, sőt!

A nyuszi hozzáállásom miatt, nem tudom, de egyre többet nyiltan lehülyéz. Nem vagyok ehhez hozzászokva. Borzalmas, hogy lenéz a családom.


Hogyan tudnám okosan, de nem vitával tudatni, hogy fejezze be a hülyézést, hogy ne én jöjjek ki rosszul ebből az egészből... (ne sértődjön meg, hanem gondolkodjon el)... és én is a saját világomban törekszem a jóra. Nem vittem sokra és emiatt lenéznek?! Életem végéig kisérteni fog, ha nem állok ki magamért, a céljaimért, csakhogy a szemükben ez mind értéktelen!


2010. febr. 25. 13:51
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%

a hülyézésre csak azt válaszolnám, h felállok, megköszönöm a vendéglátást és elmegyek.....esetleg azt mondom, h lehet h jobbnak képzeled magad, de nincs jogod megalázni......hidd el radikálisan kell lépni, mert az ilyenek nem értenek a mosolyból.....higgadtan, de határozottan....ha fontos vagy a családnak, akkor ki fog melletted állni mindenki, ha meg nem, akkor meg mit keresel egy ilyen bagázsban???

az h nem tanultál nyelvet, ahhoz meg igazán semmi köze, egyébként meg bizti nem tökéletes......csak az önértékelésedet kell feljavítani

2010. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
87%

Kulcsszavak (jól hallhatóan):

1. semmi közöd hozzá

2. foglalkozz a saját dolgoddal

3. mit képzelsz magadról?

4. hülye vagyok? te pedig egy nagyképű, felfuvalkodott hólyag vagy. (többi családtaghoz fordulva:) Nincs valakinél egy tű, hogy kiszúrjam?

5. Ne légy olyan nagyra magaddal. Ha elvesztenéd a pénztárcád egy senki lennél. A pénz tart össze, érzés, értelem egy szál sincs benned.

6. Majd ha végigmész annyi nehézségen az életben, mint én, akkor jogod lesz kioktatni, addig nincs. Amúgy is mindenki tudja, hogy a protekciósokat/seggnyalókat, stb. nevezik ki főnöknek Magyarországon, szóval vegyél vissza az arcodból, kisanyám.

2010. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

A 14:16-os és 23-as vagyok.


Ott valóban elírtam, bocsi, okos akart lenni.


Köszi a példát. Na figyelj, ha állandó téma, akkor erre annyit válaszolj hogy:


Jobb nyugodtan aludni közalkalmazottként, mint vezető pozícióba rettegni mert vaj van a fülünk mögött. Ezt dobd be egy széles vigyorral, venni fogja a lapot.


Krisz

2010. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%
A párod is jó nyomi, hogy nem véd meg. Én a helyébe úgy helyre tenném a rendkívül szimpatikus hölgyet, hogy utána évekig nem merne megszólalni.
2010. febr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%

Még valami:

Nem olyan tökéletes az Ő élete, mint az Te képzeled.

Miért?

Azért mert a nagyképűség mögött mindig valami lelkisérülés áll. Ezért nagyképű, ezzel próbálja leplezni a gyengeségét. Szánalmas.


Krisz

2010. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ezzel én is egyetértek, hogy a párod egy s*gfej, amiért nem tudja leállítani! Az enyém ráordítana az biztos, de előtte még én világosítanám fel, hogy ha majd én is lebunkózlak, amiért lehülyézel, akkor majd lehülyézhetsz! :D
2010. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%
15:01 igaza van. Tapasztalat. Úgy szeretném tudni miért teszi, mert nem lehet megoldás a vacak életre. ....
2010. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd már meg tőle tudja-e, hogy mit jelent a "hülye" szó!? TUTI NEM FOGJA TUDNI :D!!!

"a hülye szó nem jelent mást mint következetlennek lenni." ---> [link]

2010. febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

14.49 vagyok újra, további kulcsmondatok:


1. Tudod mit olvastam? Hogy azok törekszenek vezető pozícióra, és azok becsmérelnek másokat, akinek önértékelési zavaraik és kisebbségi komplexusuk van. Ha úgyis annyi pénzed van, miért nem mész el egy pszichológushoz?

2. Szerintem te irigy vagy rám, hogy kevés pénzzel is boldog tudok lenni. Úgy tűnik, van akinek ez magas fizetéssel sem megy (utána gúnyos mosoly).

3. (beszólás után közvetlenül) Menjél szépen mosogatni/vidd le a szemetet, és gondolkodj el közben, mennyire szánalmas vagy.

4. Tudok egy jó fodrászt/kozmetikust/plasztikai sebészt, úgy látom a sok munka megártott neked mostanában.

5. (tűnődve nézed az arcát:) Azt olvastam, hogy a vezető beosztásban lévő nők előbb öregszenek. Ha jobban megnézlek, látom, hogy ez igaz lehet.

6. (lenézően:) te tényleg csak akkor érzed magad valakinek, ha lehülyézel másokat? Egyes, leülhetsz v. az iskola-alkalmaasságin megbuktál, még egy év óvoda.


Stb. számtalan lehetőség van. 4-5 ilyen beszólás egy alkalommal, és leszáll rólad, hidd el.

2010. febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

A parodnak szolj, hogy igenis vedjen meg teged, megis csak az o familiajabol bant teged valaki.

Aztan ha lehulyez, akkor mondd meg neki, hogy hulye vagy am te! Megis hogy jossz ahhoz, hogy lehulyezzel engem?

Van tulsulya? Ha igen, ez egy erzekeny pontja egy nonek! Mondd meg neki, hogy inkabb a hajpacni fenekevel foglalkozzon, mint veled.

Es kerd meg, hogy orokre szalljon le rolad!

Miert irod, hogy jobb azert joba lenni vele, mert nem tudni, hogy mikor lesz ra szuksegem? Hat ha mindig meghunyaszkodsz elotte, es megengeded, hogy lehulyezzen csak azert, mert lehet hogy meg szukseged lesz ra, akkor viszont felesleges is volt a kerdest kiirnod.

Mert szerintem te visszaszolnal neki, csak nem mersz.

Es orokre felejtsd el, hogy igenybe veszed barmilyen segitseget is.

Miert nem segit neked a parod? Amugy o mit mond ilyenkor?

2010. febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!