Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez "gáz" szerintetek? Van még...

Ez "gáz" szerintetek? Van még valaki aki így érez?

Figyelt kérdés

Én egy 18 éves lány vagyok, mégis úgy érzem magam mint egy 50-es évekbeli asszony.

Engem nem vonz a modern világ sőt, szívesebben élnék a régebbi időkben amikor a paraszti világot élték és gyakran álmodozom is erről. Na jó, modernebb de egyszerű ruhákat hordok és többnyire mai zenéket hallgatok és filmeket nézek de a gondolkodásom és viselkedésem szerintem nem olyan mint egy mai tizenévesé.


Igazán fontos dolgok nincsenek az életemben de sose járok el bulizni ezáltal nincs túl sok barátom, meg nem megyek a többiek után hanem éldegélek az én kis világomban a párommal (ő nekem az első) akivel lassan 2 éve vagyok együtt és vele tervezem a hátralévő életemet leélni. A velem egykorúak nagyobb része el se tudja képzelni azt, hogy ők fiatalon összeházasodjanak valakivel és családot alapítsanak, főleg nem úgy, hogy egyetlen emberrel éljék le az életüket a maguk csendességében. Én viszont ezt mindennél jobban szeretném.


A barátom egy kis faluban lakik, állatokat is tart és nagyon szeretek nála lenni. Sokan undorítónak tartják, hogy az állatok körül dolgozni kell de én úgy gondolom, hogy ez is a természet szépsége, egy ilyen környezetben minden úgy van ahogy a jóisten megteremtette. Erről nem merek senkinek sem beszélni mert a szüleim így sem örülnek neki túlságosan, hogy egy ilyen környezetbe kerültem de őket inkább az zavarja, hogy kissé szegényesek a körülmények. Én őket is megértem de egyszerűen nem lennék képes egy betondzsungelben élni vagy akár egy kertvárosban. Nekem már valahogy az is mű. A barátom elmondta, hogy szeretne majd pár év múlva belefogni egy állattenyésztésféleségbe és ennek örülök.


Nem ismerek senkit akinek hasonló a gondolkodása, de sok olyat ismerek aki nagyon hülyének nézne és le is nézne ha ezt kijelenteném. Én szeretnék egy cuki kis öregasszony lenni mint amilyeneket még épphogy látunk :)

Szerintetek ez az életforma gáz?


2015. máj. 10. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Ha szívvel-lélekkel biztosan tudod, hogy megtaláltad azt, amit csinálni akarsz, és boldogok vagytok így ketten, akkor gratulálok hozzá és hajrá!
2015. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Irigylem, aki meg tudja ezt valósítani. Nekem sajnos még nem sikerült, de törekszem rá! Sok sikert, legyetek boldogok!
2015. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy egyedül, erre egy egész szubkultúrák épültek. Pl. az újhullámos, stb. korszakokban is voltak, akik önálló kommunákban próbáltak élni (pl. India - Goa-part, de itthon is van ilyen törekvés).

A mindennapokban is szerintem sokan vagyunk így - egy nő, két kocsi, három gyerek, négy fal, és már minden adott az élethez.

2015. máj. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az állatok nekem is sokat jelentenek, imádok velük foglalkozni, legyen bármilyen is :) meg szívesen élnék valami kellemes kis biogazdálkodásban sok állat között :D pedig én külsőmet, és egyéb jellemvonásaimat tekintve eléggé más vagyok, mint te :D

viszont gyerekekre nem vágyom, ahogy házasságra sem. csak a jelenlegi barátommal szeretnék boldogan élni :)

2015. máj. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehogy gáz, mi ezzel a gond? :) Nekem is túl modern ez a világ, habár a Net és a többiek azért jók (amellett, hogy komoly veszélyt is tudnak jelenteni egy értelmesebb ember esetében is. túl addiktív). Most nem sorolom, de sok modern mentalitás taszít, sokan igen jó fogyasztók, s nemhogy nem értékelik, de nem bírják a természetesebb dolgokat. Undorító az állattartás? Eszméletlen. Persze a reklámban már az is undorító, ha van a konyhapadlón 1 db baktérium, azokat ki kell ölni mind (hogy marad sokmilliárd és meghalnánk, ha nem lennének, az ember nem tud steril lenni és por is mindenütt van a környezetünkben, az mellékes).


Tudod, mi a gáz? ;) Hogy ezt a modern "ez gáz?" hozzáállást tanúsítod az életfelfogásoddal kapcsolatban. Ezt nem írtam ám komolyan. De érted... Régen senkiben sem merült fel, hogy egy rendes, békés, becsületes munka, aminek értelme van (manapság egy csomó ember nem termel értéket, csak úgy van az irodában. nincs annyi értelmes munka, mint ember) "gáz" lehetne...


Teljesen jól csinálod, kellenek ilyen emberek is, hidd el. Nem mondom, hogy aki más, az rossz, dehogy, az is lehet értékes ember - s nem is kell mindenkinek annyira értékesnek lenni. De ilyen is kell és az átlagnál én azért többre becsülöm az ilyet, bár ezzel nem mondtam sokat, az átlagról nincs nagy véleményem.

2015. máj. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem gáz,ha tehetném én is élnék egy kis parasztházban,muskátlival az ablakban stb.!Valahogyan engem mindig vonzottak az 1800.-as évek.
2015. máj. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha nem írtad volna hogy párod van, lehet hogy bepróbálkoznék nálad :) De tényleg komolyra fordítva, szerintem az gáz aki ezt gáznak mondja. Én nem szeretem a városi életet, falun élek, és van egy még falusibb tanyánk, ahova kijárunk hétvégente kertészkedni, szeretjük a saját zöldségeinket enni, nem a külföldről behozottakat. És sokszor gondolkodok azon, hogy hol találok én olyan embert akinek nem büdös a munka, és nem néz hülyének ha a szombati berúgás helyett inkább nyugodtan megvacsorázok itthon egy pohár bor mellett. Igaz hogy egy kényelmes életet tervezek magamnak, de a kert mindig benne lesz, és azon fogok majd nevetni, aki panaszkodik az üzleti cuccokra.
2015. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!