Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te pénzért dolgozol?

Te pénzért dolgozol?

Figyelt kérdés

Amikor kicsi voltam, és a nagyobb házimunkák elvégzésért vártam volna némi aprót (100-150Ft-re kell gondolni max, amiből csokit vettem volna), akkor mindig megkaptam, hogy nem pénzért dolgozunk. Amikor kamaszként ugyanezért zsebpénzt vártam volna, ugyanez a szöveg.

Most munkába járok, a párom meg elvette a bankkártyámat, és a fizetésem csak kis részét adja oda (20-30 ezret havonta), mert hogy nem pénzért dolgozunk, a munkát kell szeretni.


Tényleg ez lenne a boldogság kulcsa?


L


2015. máj. 9. 14:15
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
61%

"áldozathibáztatás"


Igenis vannak áldozattípusok!

És tehetne ellene, ha felismeri a problémát.


Én SOHA nem leszek áldozat, mert nem ilyen vagyok. Max. fizikai erőszak áldozata az utcán, de nem párkapcsolatban. ELőbb repülne az illető.


Sőt, meg sem ismerkedek olyanokkal, akikben bármilyen agresszió nyoma van.

2015. máj. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
48%

"Az a gond ezzel a hozzáállással, hogy a bántalmazás jogosultságát legitimalizáljátok. "


Na itt a gond. Te csak a saját begyakorolt mondataodat puffogtatod.


Én MINDEN bántalmazást maximálisan elítélek, legyen az fizikai vagy verbális.

Én csak azt mondom, hogy akkor lehet bántani valakit, ha olyan személyiséggel van "megáldva", hogy vele ezt meg lehet csinálni.


Még egyszer. MInden erőszakot elítélek, és segíteni kell azoknak, akik erre fogékonyak, de az egy dolog, hogy az adott helyzetből "kimentik" őket, utána újra kell építeni a személyiségüket, hogy ne kerüljenek megint ilyen helyzetbe.


Ha ez nem történik meg, akkor egész életükben csöbörből vödörbe esnek.,

2015. máj. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
64%

Ja, és nem "villogni" akartam azzal, hogy velem ilyen nem történik, hanem éppen felnyitni a szemét, hogy ami neki természetes, az másoknak nem. De a GYK nem helyettesíti pár kommentben egy pszichológust, amire a kérdezőnek nagy szüksége lenne.



Ráadásul, még kort sem írt, csak egy L betűt. Mint lány, függő családtól, bármitől.

Külön elemezni lehetne, hogy egy felnőtt, párkapcsolatban, élő, dolgozó, XX kromoszómával rendelkező ember miért lányként és nem nőként definiálja saját magát.

2015. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a munkám, a csapatot imádom, de igenis a pénzért dolgozom! Az rendben van, hogy a házimunkát nem pénzért csináljuk magunk után. De soha senkinek nem engedném, hogy rendelkezzen a fizetésem felett és a kénye-kedve szerint csepegtetne nekem belőle néha.
2015. máj. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
50%

34: majd te is megkapod a magadét , mint én :)


Valami gyökerek a fejükbe vették, hogy mi vagyunk a csodabogarak és lehúzzuk a kérdezőt :)

2015. máj. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

30: valakivel összetévesztesz.

Az okoskodóknak meg írtam, hogy jobb lenne, ha csendben maradnának.

Remélem, a kérdező a segítő szándékú kommentekből fog profitálni.

2015. máj. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
39%

35-ös, nem azzal volt a gond, hogy te nem tolerálod a bántalmazást illetve nem tartod elfogadottnak.

Veled ott a gond, hogy le is nézed azt aki ilyenben részesül...és ha a te gondolkodásmódodat vesszük alapul akkor ez sem tükröz magas végzettséget... Ha van akkor is max büfészakon...

2015. máj. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

"És tehetne ellene, ha felismeri a problémát."

Pontosan erről van szó. De a problémát nem úgy fogja felismerni, hogy közlöd vele, hogy ő tehet arról, hogy más bántalmazza.

Az egy eléggé komplex kérdés, hogy miért lesz valaki "áldozattípus". Egy biztos: senki sem születik annak.

Eléggé sajnálatos, hogy milyen sokan vannak azzal elfoglalva, hogy az áldozatokat hibáztassák és lenézzék ahelyett, hogy (ha már érdekli őket a téma) azon gondolkodnának el, hogy miért van annyi olyan ember, aki nála gyengébbek kihasználását, bántását jogosnak érzi.


"Te csak a saját begyakorolt mondataodat puffogtatod."

Milyen begyakorolt mondat? Nem vagyok szakmabeli (gondolom, most ezért leszek lehurrogva, ahogy az előbb meg azért lettem lehurrogva, mert páran azt hitték, hogy az vagyok), még csak bántalmazott sem voltam/vagyok, csak épp nyitva van a szemem az emberi kapcsolatokra és elég sokmindent láttam már. Ugyancsak úgy látom és tapasztalom, hogy az áldozathibáztatás, bármilyen szituációra is vonatkozik, csak ront az adott személy helyzetén. Hogy miért, azt leírtam.

Persze vannak olyanok, akik csak abból értenek, ha jól leordítják a fejüket, de bármilyen meglepő is, legtöbb emberre az ő értelmi szintjén megfogalmazott észérvekkel lehet hatni. Legalábbis én nem abból szoktam kiindulni, hogy az illető egy csököttagyú majom, akinél kizárólag a keménykedés jön be.

2015. máj. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 Költőnő? ***** válasza:
0%
nem cököttagyú majom, csak néhányan eleget éltünk és tapasztaltunk személyesen, akár magunkon is, hogy a sajnálat soha senkit nem visz előre...
2015. máj. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Az ember nem pénzért dolgozik, de mégis. Fura dolog ez, ha innen nézzük, mert azért dolgozunk, hogy legyen tető a fejünk felett és meleg étel az asztalon, hogy tudjunk szórakozni, hogy megvalósítsuk az álmainkat, de ezeket jórészt pénzért szerezzük meg.

Én nem azért szeretem a munkám, a munka csak egy eszköz, ahogy a pénz is, hogy megszerezzem azt amit szeretnék.


Nálatok más a probléma. Én nem olvastam vissza a válaszokat, de elég kemény, hogy a párod, csak úgy elveszi a kártyád. A másik, hogy közös vagy külön kasszán vagytok? Ha külön kasszán vagytok, akkor letiltod a kártyát és csináltatsz egy újat és azt csinálsz a fizetéseddel amit akarsz, nem vagy te gyerek, hogy lekorlátozzanak. Ha pedig közös a kassza akkor le kell ülni beszélgetni, hogy ez így nem ok. Mondjuk nem írtad, hogy a párod mennyit keres és mire költ, illetve költötök-e közösen szórakozásra ruhára stb.

Meg kell beszélnetek ezt, és ne hagyd, hogy elnyomjon a párod, ha ez van, akkor meg lépni kell.

2015. máj. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!