Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te pénzért dolgozol?

Te pénzért dolgozol?

Figyelt kérdés

Amikor kicsi voltam, és a nagyobb házimunkák elvégzésért vártam volna némi aprót (100-150Ft-re kell gondolni max, amiből csokit vettem volna), akkor mindig megkaptam, hogy nem pénzért dolgozunk. Amikor kamaszként ugyanezért zsebpénzt vártam volna, ugyanez a szöveg.

Most munkába járok, a párom meg elvette a bankkártyámat, és a fizetésem csak kis részét adja oda (20-30 ezret havonta), mert hogy nem pénzért dolgozunk, a munkát kell szeretni.


Tényleg ez lenne a boldogság kulcsa?


L


2015. máj. 9. 14:15
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
58%

"Hol írtam bármi olyat, hogy 8 általánost végeztem volna?"


Nem írtad, de értelmes nő nem megy bele ilyen kapcsolatba. Bocsánat.

2015. máj. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
Nem pénzért dolgozunk hanem a munkáért? :D Ha ez így lenne akkor kivétel nélkül mindenki munkanélküli lenne és kaja hiányában kihalt volna az emberiség....ez baromság. De ritka nagy balek vagy ha ilyen férfival maradsz, na meg az is furcsa hogy sikerült ilyen férfit is találnod a család után...
2015. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
42%

21: haha, nyilván a nő a hibás azért, mert a párja kihasználja.

A legrosszabb, amit tehetsz, az az áldozathibáztatás.

Kérdező: ne hallgass azokra, akik még beléd is rúgnak, nem te vagy a hibás azért, mert ilyen helyzetbe kerültél. Legfontosabb most az, hogy kikerülj belőle minél hamarabb!

2015. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Értelmes ember ismeretlenül sem könyvel el dolgokat...szóval...
2015. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
60%

"nyilván a nő a hibás azért, mert a párja kihasználja. "


Igen. Velem ezt SENKI nem tenné meg.

2015. máj. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
43%

Az a gond ezzel a hozzáállással, hogy a bántalmazás jogosultságát legitimalizáljátok. Azaz hogy egy bántalmazó zsarnoknak joga van elnyomni egy gyengébb jellemű, magát megvédni nem vagy nehezebben tudó embert.

Annak, hogy valaki nehezen tudja megvédeni magát, sok oka lehet, amelyeknek rendszerint semmi közük az iskolai végzettséghez. Lehet, hogy a bántalmazott maga is bántalmazó családban nőtt fel és internalizálta ezt a bánásmódot saját maga irányába. Vagy az is lehet, hogy nehezen boldogul a szociális relációk értelmezésében. Vagy az is, hogy mások porig rombolták az önbizalmát és elhitették vele, hogy ő egy értéktelen ember.

Segíteni nem azzal tudtok, hogy még jól bele is rúgtok az áldozatba, hogy hülye, úgy kell neki, hanem azzal, ha megpróbáljátok felnyitni a szemét arra, hogy mennyire ártalmas és igazságtalan helyzetben van, és hogy csak az ebből való kilépés hozhat pozitív változást az életébe.

Vagy ha nem segíteni akartok, csak villogni, hogy ti bezzeg milyen rohadt okosak vagytok és sosem kerülhettek semmilyen hátrányos helyzetbe akkor inkább maradjatok csendben.

2015. máj. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
48%
26-os, állva tapsolok. Több kéne belőled.
2015. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
51%
Ha te 200 ezerből nem tudsz megélni, akkor megértem, hogy elveszi a kártyádat...
2015. máj. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
47%

76% Egyetértek veled, részben.


Valóban sok oka lehet annak, hogy valaki belemegy egy bántalmazó kapcsolatba, lehet a személyiségéből fakadó dolog, lehet ilyen környezetben nőtt fel. És más is.


De. AZ biztos, hogy ehhez kell egy bizonyos alkat is. Hiszen aki ilyen kapcsolatot látott gyerekkorában, sokszor maga menekül előle. Míg más elfogadja.


Ezt egy pszichiáter/pszichológusnak kéne felmérni, hogy a kérdező hogyan jutott odáig, hogy elfogad egy ilyen kapcsolatot.


Illetve, valamit kapizsgál, mert felmerül benne a kérdés, hogy ez mégsem normális.


Innentől kezdve intelligenciájára, kitartására, és segítő barátokra van szüksége, hogy ebből kilépjen.


Itt most eltekintek attól, hogy kamu gyanús a kérdés sok apró adalék miatt.

200 ezerből minden normális nő lelépne egy ilyen pasi mellől!!!!!!!!!! Itt még anyagi függőségre sem lehet hivatkozni.

2015. máj. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
37%

76%


Ugye te vagy az, aki bántalmazott nők között dolgozik?


Egy dolgot felejtettél el, az emberek (nők) 99% egészséges önbizalommal van megáldva szerencsére, te meg mondhatni olyan szerencsétlen nőkkel dolgozol, akiknek igen erős pszichológiai segítség kéne. És nem, hiába mondod, minél magasabb valakinek a végzettsége, annál kevésbbé megy bele ilyen dologba.


ENgem megvádoltál azzal, hogy biztos bántalmaztak, azért gondolom így.

AKkor is, most is leírom, SOHA SENKI nem, szerető családban nőttem fel, és egyenrangú kapcsolataim voltak/van, sőt, inkább én voltam dominánsabb.


Csak azért írok ilyen kérdésekre, mert rohadt módon bosszant, ha valaki undorító módon a "gyengébb" felet kihasználja és manipulálja.

2015. máj. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!