Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te pénzért dolgozol?

Te pénzért dolgozol?

Figyelt kérdés

Amikor kicsi voltam, és a nagyobb házimunkák elvégzésért vártam volna némi aprót (100-150Ft-re kell gondolni max, amiből csokit vettem volna), akkor mindig megkaptam, hogy nem pénzért dolgozunk. Amikor kamaszként ugyanezért zsebpénzt vártam volna, ugyanez a szöveg.

Most munkába járok, a párom meg elvette a bankkártyámat, és a fizetésem csak kis részét adja oda (20-30 ezret havonta), mert hogy nem pénzért dolgozunk, a munkát kell szeretni.


Tényleg ez lenne a boldogság kulcsa?


L


2015. máj. 9. 14:15
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Valaminz, tényleg igaz, hogy "pénzért csak a prostik csinálják"?
2015. máj. 9. 14:18
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
én azonnal ott hagynám azt a pasit aki korlátoz.. nem veheti el a kártyádat. Az igaz hogy otthon nem pénzért dolgozik az ember, de a munkahelyeden te keresed meg azt a pénzt, nincs joga elvenni.
2015. máj. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
88%

Igen, a pénzért dolgozom felnőttként, az más dolog, hogy a munkám egyben a hobbim is.


Gyerekként soha nem kaptunk pénzt házimunkáért, és ez így normális.


Ami viszont ennél sokkal jobban nem, hogy mi az, hogy a párod elvette a bankkártyád?

Ellopta? Lopd vissza! Odaadtad neki? AKkor hatalmas nagy balek vagy.


Bár szerintem kamu a kérdés, mert 2015-ben minden nőnek van annyi esze, hogy nem adja oda a bankkártyáját a párjának.

2015. máj. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Elvette, de nem kérhetem vissza, mert annyit nem kapok, hogy egyedül megéljek.
2015. máj. 9. 14:26
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Magyarazd meg nekem, hogy a parod miert veszi el a bank kartyadat?! Amugy ez nem normalis viselkedes, hagyd ott. inkabb egyedul mind egy ilyen zsarnokkal. Hallgass rank , ez nem normalis viselkedes. Se aaz ugynevezett parod reszerol sem reszedrol, hogy turod.
2015. máj. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan?? A "párod" elvette a bankkártyádat és a fizetésed kis részét adja át neked? Te pedig képes vagy őt a társadnak tekinteni? Hát mije vagy? Az alárendeltje, a háziszolgája, hogy "elveszi"(!!!) azt, ami a tiéd? Miért várja el, hogy tűrd ezt? Tartozol te neki "engedelmességgel"? Két felnőtt ember a kapcsolatban is egyenjogú és egyenrangú: csak kérhet egyik a másikától, nem önkényeskedhet semmiben.


"Tényleg ez lenne a boldogság kulcsa"? A boldogság egyik kulcsa a sok közül az, hogy rajtunk uralkodni akaró, önjelölt főnököt nem választunk társnak.

2015. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

A munkát kell (vagy inkább lehet, ha olyan) szeretni, de meg is kell élni valamiből.

Gyerekkorban más, akkor a szülők tartanak el, én sem kaptam soha pénzt házimunkáért. A zsebpénz ettől független volt, ahogy az is, hogy néha kaptam egy csokit.

Ha tényleg igaz, hogy a párod elvette a bankkártyádat és a fizetéseddel is ő gazdálkodik, rögtön hagyd ott a fenébe, mert kontrollál és zsarol téged. Felnőtt ember vagy, a saját magad által megkeresett pénz egyedül téged illet.

2015. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
75%

Szeretem a munkámat, és az érte kapott pénzből tartom fenn magam és a családomat. Ha egy nap közölnék velem, hogy mától nincs fizetésem, azonnal kilépnék.


A házimunka teljesen más történet, én se fizetek a gyerekemnek azért, mert besegít, pl. bepakol a mosogatógépbe, rendben tartja a szobáját, kiteregeti vagy leszedi a mosott ruhát. Ez természetes, hogy egy család tagjai életkoruknak/képességeiknek megfelelően közösen végzik el a házimunkát.


A munkáltatónál viszont a fizetésért dolgozol, az már hab a tortán, ha még szereted is, amit csinálsz.:-)


Ilyet, hogy tőlem bárki elveszi a bankkártyámat, és beosztja nélkülem az én fizetésemet, amiért megdolgoztam, elképzelni sem tudok. Ha ez nem közös döntés alapján történt, lépj le sürgősen a barátodtól. A selyemfiúkra jellemző, hogy elveszik a nő által megkeresett pénzt.:-)

2015. máj. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

Nem a párod alárendeltje vagy rabszolgája vagy, hanem egy vele egyenrangú ember. Ha igaz, amit írsz vele kapcsolatban, akkor ezt egy napig se tűrd tovább! Ilyet nem tehet veled!

Amúgy ha anyagi függés van a háttérben, akkor pont ezt használja ki. Ne hagyd, mert egy életen át magához fog láncolni, zsarolni fog és ki fog használni. Ha nem tudod magad eltartani, kérj segítséged a családodtól addig, amíg nem keresel több pénzt.

2015. máj. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

Minek adtad neki oda?


Gondolom az a 20-30 ezer forint a 80-100 ezer forintos fizudból jön vissza és akkor a rezsit felesben fizetitek.

2015. máj. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!