Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Végül ma nagyon összevesztem a férjemmel. Nem szoktunk vitatkozni nem jellemző ránk. Annyi történt, hogy a férjem ma bejelentette, hogy ő szeretne egy vállalkozásban beszállni. A pénz az meglenne hozzá. Nagyon nehezen, de sikerült némi pénzt megspórolnunk az évek alatt. Én inkább szeretném maradjon a bankban, ő pedig kivenné a felét, hogy vállalkozzanak. Végül is poker lenne. Asztalokat vennének, és rendezvényekre járnának. Állítólag nem lehetne elbukni. A társa édesanyjának rendezvényszervező irodája van, kapcsolatok lennének rá. Mégis úgy érzem, hogy ami kis pénzt keservesen félretettük én nem akarom egy ilyen bizonytalan dologba befektetni. Ő pedig csak azt látja, hogy ettől jobb lenne az életünk. A befektett pénz fele elmenne rá. Önzőség részemről? Ki az aki már volt hasonló helyzetben? Én jobban szeretném ha maradna a pénz, soha nem lehet tudni hogy mi fog jönni és mikor kell a vésztartalék.
2010. febr. 22. 18:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
18:41 vagyok, ez így finoman fogalmazva elég bizonytalan dolog, még kapcsolatokkal is. kár rendes pókersztalokba befektetni, ha nincs klubod (ami ahogy előttem írták egyébként is pillanatok alatt tönkremehet), még ha működik is egy ideig, hogy járják az országot, az asztalok elhasználódnak, vehetsz újat. de nem is tudom ki bérelne így asztalokat, bár elhiszem, ha van kapcsolat, csak furcsa. való igaz viszont, hogy még a klubok is szenvednek, mert annyi van belőlük, még ami kivülről úgy néz ki, hogy jól megy, az is általában a bezárás szélén áll, nagy verseny van, hogy egymástól szívják el a pókerjátékosokat, szóval ebbe én így semmiképp nem mennék bele.
2010. febr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Mintha a barátnőmet hallanám. Jajja jajaja mi lesz és már 34 éves és semmije nincs a ruháján kívül, csak spórol mert jaj mi lesz. Persze műkörmösre, fodrászra mindig telik...

Tudom, ti házasok vagytok, más. De nem kell jajgatni állandóan és csak a felét kérte. Muszáj néha kockáztatni...

Én/mi is estünk már pofára meg be is jött. Mikor hogy, de mindig megoldottuk. NO para...

2010. febr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%

én elég kockáztató típus vagyok. Ha van amihez a párom ért, és a gazdasági válság után esetleg látnék reményt hogy felvirágzik, akkor a saját pénzemet is befektetném. De ez a póker dolog elég hullaszagú. Akkor miért nem pókerezik a neten? :) ott is lehet nyerni :) Meg ez egy maffia dolog, nem hiszem hogy csak úgy neki lehetne vágni az üzletnek...

Ha mondjuk azt mondaná hogy targoncát akar venni, vagy valami gépet és önálló ipart akar vinni, akkor támogatnám az ötletet, még akkor is ha rizikós, hogy mennyi munkát kap, elromlik a gép... stb. De a szerencsejátékhoz nem adnék pénzt.


A másik meg, mégis kivel akar összeállni? nem biztos hogy olyan megbízható az a haver.


Nézd, ha nem tudod lebeszélni róla, akkor engedd meg neki. De ha elbukja, ami sajnos valószínű, akkor garantálom hogy elváltok, mert nem fogja tudni feldolgozni, hogy miatta téged is kisemmizett. Sajnos azt hiszem ilyen helyzetekkel nem lehet mit tenni. Ha nem mész bele, akkor vagy nélküled dönt, és úgymond "meglop" vagy nem fekteti be, de életed végéig ezt fogod hallgatni, vagy annyira belelovalja magát, hogy nincs szabadsága, hogy tönkre megy a házasságotok.


Szóval ha fontos a házasságod (bár én ilyen fafej mellett szerintem nem maradnék) akkor lenyeled ezt a békát, és szó nélkül végignézed ahogy elúszik a pénz fele, és imádkozol, hogy a végén a férjed ne essen depresszióba a bukástól. Mást sajnos nem tudsz tenni.


31/N

2010. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Az igaz hogy nem lehet tudni hogy mikor kell a pénz de véleményem szerint a poker most eléggé felkapott lett, szerintem ha belevágnátok/belevágnának jövedelmező lenne. Iskolákban is egyre többen pokereznek. Ezt addig kell kihasználni amíg nem kezdik el ezt sokan (mármint a "pokerezési" hely létrehozását ha jól vettem ki a szövegbő)
2010. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Beszarok, pókerasztal-biznisz!:D Jaj, ez az oldal mindig megröhögtet!:D
2010. febr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!