Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Végül ma nagyon összevesztem a férjemmel. Nem szoktunk vitatkozni nem jellemző ránk. Annyi történt, hogy a férjem ma bejelentette, hogy ő szeretne egy vállalkozásban beszállni. A pénz az meglenne hozzá. Nagyon nehezen, de sikerült némi pénzt megspórolnunk az évek alatt. Én inkább szeretném maradjon a bankban, ő pedig kivenné a felét, hogy vállalkozzanak. Végül is poker lenne. Asztalokat vennének, és rendezvényekre járnának. Állítólag nem lehetne elbukni. A társa édesanyjának rendezvényszervező irodája van, kapcsolatok lennének rá. Mégis úgy érzem, hogy ami kis pénzt keservesen félretettük én nem akarom egy ilyen bizonytalan dologba befektetni. Ő pedig csak azt látja, hogy ettől jobb lenne az életünk. A befektett pénz fele elmenne rá. Önzőség részemről? Ki az aki már volt hasonló helyzetben? Én jobban szeretném ha maradna a pénz, soha nem lehet tudni hogy mi fog jönni és mikor kell a vésztartalék.
2010. febr. 22. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Teljesen egyértelmű,hogy félsz ilyen labilis pénzügyi helyzetben manapság.De nem szabad félni ilyen jó befektetésektől!Ez sem egy teljesen ismeretlen dolog,épp te mondtad,hogy lennének kapcsolatok,ami hatalmas előny.Ha pedig olyan helyekre járhatnának,ahol pénzes emberek százai fordulnak meg és szeretik a pókert,akkor rossz nem sülhet ki belőle!A kulcsszó tényleg a kapcsolatokon van,ha nem lenne akkor lehet én is azt mondanám,hogy inkább tartózkodj és beszéld le róla,de ha megkéred,hogy mutasson neked pontos terveket,mondjon el neked mindent,hogy hogyan képzelik lehet hogy még téged is meggyőz!Merj nagyokat álmodni én azt mondom:)
2010. febr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, pont itt is van a probléma. Sajnos félek nagyokat álmodni...
2010. febr. 22. 18:12
 3/15 anonim ***** válasza:
Valamibe bele kell vágni,de ugy hogy a realitás talaján maradjatok. Ha a pénz megvan rá (csak ez ygik felét venné ki,jol értettem? akkor még mindig marad vésztartalékotok),kapcsolataitok vannak ,szerintem bele lehet vágni.
2010. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen megvan rá a pénz, a fele menne csak el rá. Kapcsolat megvan, végül is a poker nagyon felkapott lett mostanában...
2010. febr. 22. 18:28
 5/15 anonim ***** válasza:
szerintem merj te is belevágni! a póker valóban eléggé felkapott dolog manapság, vannak kapcsolataitok, nem hangzik egy halálra ítélt vállalkozásnak :) te tudod,h. megbízhatsz-e a férjed üzleti érzékében :) a pénzt meg végülis pont ilyesmikre kell félretenni, és a fele így is megmaradna, sztem nem lenne nagy gáz, ne félj.
2010. febr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
felkapott, igaz, de általában termekbe járnak az emberek (én is). hogy érted azt, hogy asztalokat vesznek és rendezvényekre járnak? mindig ahol épp rendeznek egy pókerversenyt vagy ahol kell asztal oda mennek? ez így elég furán hangzik.
2010. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát valami hasonló lenne lényegében. Országosan menne, ismeretség végül is lenne rá, versenyek ilyesmik
2010. febr. 22. 18:49
 8/15 anonim ***** válasza:
Amerre járok haza, átalakítottak egy házat, csilivili kivül, belül. Pókerklub lett belőle. Nem működött egy hónapnál tovább. Most is ott áll a ház üresen, pedig de el tudnám képzelni magamnak. Ha legális lenne az a vállalkozás, adózással, engedélyekkel, akkor nem hisezm, hogy nyereséges lenne. Ha meg nem, akkor rizikó, hogy nem csak a befektetést,és a hozamot vinné el. Igaz, hogy aki nem mer nagyot álmodni, annak a haszna is kicsi.De kölcsönt, jelzálogot ne vegyetek fel. Igaz, hogy addig nyújtózz, amíg a takaród ér. Ha a pénzetek negyedét kockáztatná, talán.Legfeljebb kezdhettek megint spórolni. De a család vagyonát teljesen, a mai világban, esetleg hitellel terhelni kockázatos.
2010. febr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem hitelt semmiképpen nem is vennénk fel rá. A pénz az megvan, a vagyonunk felét vinné el. Na pont ez, hogy mi van, ha csak pár megrendelés van, és hosszabb távon nem érné meg, elvinnné a hozamot a sok költség.
2010. febr. 22. 18:54
 10/15 anonim ***** válasza:
A póker egyfajta szerencsejáték, lehet azt úgy működtetni, hogy felállítok egy asztalt? Minden, amiből bevétel van, adóköteles. De ehhez a vállalkozáshoz-szerintem-komoly engedélyek beszerzése szükséges. Az Itt a pirost is üldözték, bár az csalással is párosult. Nagyon nézzetek utána ennek, mert ha megbüntetnek, az lenne még csak ciki.!
2010. febr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!