Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen "szemetek" a szüleim?

Miért ilyen "szemetek" a szüleim?

Figyelt kérdés

A szüleim csupán csak azért ellenzik a kapcsolatomat mert a barátom egy kis faluban lakik és kicsit szegényebb családból származik, vagyis szerintem ez a bajuk, főleg anyukámnak.

Ha egyenesen rákérdezek, hogy mi bajuk van vele sose kapok választ a kérdésemre csak annyit, hogy egyáltalán semmi bajuk nincs vele. Ezzel az a baj, hogy annyira átlátszóan mutatják ki, hogy még a hülye is észreveszi. Ha megjelenik nálunk a barátom és próbálja feldobálni a témákat, beszédes, akkor alig válaszolnak meg nem is beszélgetnek vele szinte, aztán amikor megunják elvonulnak. Én szégyellem meg érzem rosszul magam emiatt pedig szerintem nem nekem kellene. A nővérem is ugyanez.

A múltkor elkezdtem beszélni anyukámnak a jövőmről, hogy majd egyszer elköltözök meg miegymás és azt mondta, hogy reméli, hogy nem abba a faluba ahol a barátom lakik mert agyvérzést is kap és többször is utalt már erre a dologra és annyira rosszul esik ez nekem, pedig nem vagyok annyira érzékeny típus.

Tudom, hogy a mai világban igen nehéz a megélhetés de nekem nem az a fontos kapcsolat terén, hogy milyen az anyagi háttere vagy melyik településen él.

Főként azért nem szeretnék, hogy hozzá költözzek mert abban a kis faluban még annyi álláslehetőség sincs mint abban a kis városkában ahol én élek, ők azt szeretnék, hogy nagyvárosba költözzek de azt meg én nem akarom mert nem igazán szeretem a modern világot meg inkább a valódi természethez húz a szívem és ezalatt nem a parkosított utcákat érzem mert az mű szerintem. A másik dolog meg az anyagiak de szerintem ez is akkora hülyeség mert sose tudhatja az ember, hogy mi vár rá. Lehet, hogy most így vergődnek de az is lehet, hogy néhány év és sokkal jobban fognak menni a dolgok, persze az is lehet, hogy nem. Én így fogadtam el és ezzel a tudattal mentem bele a kapcsolatba.

Ez azért is olyan rossz nekem mert nem akarok összeveszni a családommal pedig úgy érzem, hogy ennek még csúnya veszekedés lesz a vége ha nem törődnek bele abba, hogy mi egy pár vagyunk és csak azért mert nekik nem tetszik, nem fogok szakítani vele. Amúgy nagyon kiegyensúlyozott és boldog kapcsolat a miénk aminek nagyon örülök.

Szeretnék tanácsot kérni olyanoktól akik esetleg voltak már hasonló helyzetben vagy tudnak olyan megoldást javasolni ami mindenkinek jó lehetne.

A válaszokat előre is köszönöm!

18/L


2015. ápr. 26. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Neharagudj, hogy ezt mondom, de szüleid nagyonnagyképüek lehetnek.

Én büszke lennék a lányomra, hogy nem azalapján választ, hogy kinek mennyi pénze van meg, hogy hol lakik.

2015. ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
18 vagy és nekik semmi közük nincs ahhoz hogy kivel akarod leélni az életed. Sokszor a városi emberek mint a szüleid azt hiszik hogy a falusiak semmirekellők, pedig a falusiaktól függnek. Betonból nem terem uborka és paradicsom. Sok előnye van egy faluban élő embernek. Neki nem kell venni ételt hisz csak lemegy a kertbe és már van étel. Tedd azt amit helyesnek gondolsz. Szereted és ő is téged. Ennyi kell az örömhöz. Lassan rendezzétek az életeteket és ha nem nyugodnak bele nem kell.
2015. ápr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy úgy tűnik de nem nagyképűek, mi se vagyunk gazdagok csak valamivel jobban állunk anyagilag mint ők... de azért ennek megvan az oka és 2 külön világ annak a családnak az élete meg az enyémnek is de ezt most elég bonyolult lenne leírni és nem is fontos ebben a kérdésben.
2015. ápr. 26. 19:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért a nagyvárosokkal szemben nem kicsit vagy idealista, ha munka kell, akkor nincs tetszik-nem tetszik. Vannak mindenhol amúgy szép, csöndes ketvárosi részek szinte mindenhol. Mjad mész tovább tanulni és végre megszabadulsza szüleidtől, a hozzáállásuk amúgy gusztustalan.
2015. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nekem ebből az jön le, hogy a barátoddal tényleg nincs semmi bajuk, max nem csípik, tetszik vagy sem, van ilyen. Nekem is van, aki akárhogy erőlteti a csevegést, nem találunk közös hangot, kár erőltetni a cseverészést, főleg ha más dolgom is lenne. Nem a szüleidnek kell jóban lenniük vele. Konkrétan nem tesznek ellene semmit a leírásod szerint.

Az megint más kérdés, hogy nem szeretnék, hogy fiatalon elkerülj valami lehetőségek nélküli, világvégi faluba, főleg valami fiatalkori szerelem miatt. Szép és jó a te korodban álmodozni, csak már a realitást is figyelembe kell venni lassan. Van konkrét munkalehetőséged ott? Ha nincs, akkor ésszerűbb lenne - akár együtt - egy olyan helyen lenni, ahol nem csak vergődni lehet.

2015. ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!