Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban így kell gyereket...

Valóban így kell gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Vannak olyan szülők, anyák, akik kínjukban már nem is igazán tudják mit tegyenek. Grimm és Andersen mesét nem olvas fel a gyermekének, mert az horror - szerinte. A minap voltam unokatestvérem gyerekeit köszönteni és ezt a 2 könyvet vettem az egyik gyereknek,de mivel a másiknak nem volt semmi ezért annak is vittem ajándékot. Unokatestvérem felesége mikor meglátta mit vettem a gyerkeiknek az volt a reakciója, hogy a szemétbe dobta a könyveket. Hogy lehet egy szülő/anya ennyire idióta. 3 diplomás ember vagyok, de szerintem legszebb éveim az ovodás volt.


Mert az ember - ezt egyre inkább hiszem - csak annyit ér és csak annyira ember, amennyire meg tudja őrizni lelke egy zugában az örök gyermeket.

(Márai Sándor: A bűvész)


Kosztolány 50 évesen jött rá a nagy titokra. Én szerencsére 15 évesen. Az életet nem abszolút felnőttként kell élni, hanem gyermekként. A világ egyszerű dolgaiból csodaszép dolgokat lehet látni egy gyermeki fantázián keresztül. Sajnos a mai világban egyre több az abszolút felnőtt. Félelem és fulladás fog el, ha egy abszolút felnőttel kell találkoznom vagy beszélnem.


Szerintem fontosak az ilyen mesék.


2010. febr. 21. 14:58
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
4-5 évesen néztem ezeket a meséket a tévében, dragon ballt is néztem, és szerintem nagyon nem vagyok egy agresszív típus.
2010. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!