Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban így kell gyereket...

Valóban így kell gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Vannak olyan szülők, anyák, akik kínjukban már nem is igazán tudják mit tegyenek. Grimm és Andersen mesét nem olvas fel a gyermekének, mert az horror - szerinte. A minap voltam unokatestvérem gyerekeit köszönteni és ezt a 2 könyvet vettem az egyik gyereknek,de mivel a másiknak nem volt semmi ezért annak is vittem ajándékot. Unokatestvérem felesége mikor meglátta mit vettem a gyerkeiknek az volt a reakciója, hogy a szemétbe dobta a könyveket. Hogy lehet egy szülő/anya ennyire idióta. 3 diplomás ember vagyok, de szerintem legszebb éveim az ovodás volt.


Mert az ember - ezt egyre inkább hiszem - csak annyit ér és csak annyira ember, amennyire meg tudja őrizni lelke egy zugában az örök gyermeket.

(Márai Sándor: A bűvész)


Kosztolány 50 évesen jött rá a nagy titokra. Én szerencsére 15 évesen. Az életet nem abszolút felnőttként kell élni, hanem gyermekként. A világ egyszerű dolgaiból csodaszép dolgokat lehet látni egy gyermeki fantázián keresztül. Sajnos a mai világban egyre több az abszolút felnőtt. Félelem és fulladás fog el, ha egy abszolút felnőttel kell találkoznom vagy beszélnem.


Szerintem fontosak az ilyen mesék.


2010. febr. 21. 14:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Az egy dolog,hogy ki kit nem kedvel,de azért más ajándékát akkor sem illik kukába hajítani,pláne nem a másik szeme láttára.Az ilyen nő gyereke lehet,hogy nem fog ,,rémmesét" olvasni,de hogy eltanulja az anyjától a bunkóságot,a tiszteletlenséget,és a korlátozottságot,az is biztos.
2010. febr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
28%

"Kosztolány 50 évesen jött rá a nagy titokra. Én szerencsére 15 évesen."


Gratulálok a 3 diplomádhoz, még Kosztolányi nevét sem tudod helyesen leírni. Ledegradálni annál inkább.

Én sem olvasok még horror meséket a fiaimnak, igaz nincs diplomám. Egyetlen egyet olvastam el eddig a nagyobbik fiamnak, a Hófehérhét, mert úgy éreztem, ő talán már megérett rá (5 éves). A kicsi még csak 3,5 éves, neki érzem, hogy még nem való.

Nem írtad, hány évesek a gyerekek, akiknek vitted, de ha az én fiaimnak ajándékoznának ilyet (ki ugyan nem dobnám, mert egy könyvet annál többre becsülök, és persze az ajándékozót is), nem olvasnám el nekik még.

Abban az egyben adok igazat neked, hogy bunkóság volt kidobni. Ezen felül mindenki úgy neveli a gyermekét, ahogy akarja.

2010. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Utolsó nem vagyok nagyképű azért, mert leírtam, amit elértem. Annak a nőnek is van 2 diplomája. Habár engem itthon úgy neveltek, h. akár milyen végzetségem is van ne nézem le pl. a szakmunkást. Nem kell ironizálnod. Amúgy pedig csak arra írtam példának, h. sok ilyen könyvet olvastam és mégsem lett belőlem bűnöző. Az unokatestvérem felesége pedig elég bunkó és ő a rátarti nem én. Bár nem szeretnék vitatkozni veled. De az elért eredményeimet az ilyenek miatt mint te nem fogom kukába vágni, mert te ezt írod, h. rátarti vagyok.
2010. febr. 21. 15:27
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a cinikus hozzászólásokat is és hogy rendesen kiforgatjátok a másik szavait.
2010. febr. 21. 15:28
 15/21 anonim ***** válasza:
39%
Mondjuk azt nem értem,hogy valaki miért leli örömét abban,hogy majdnem minden válaszolónál a lefelé nyilat nyomogatja.Egyébként nem hiszem,hogy egy ajándékba szánt mesekönyvet csuklóból,másik szeme láttára kukába hajító nőtől túl sok jót fog látni a gyerek.Bunkó,de álszent című műsor...
2010. febr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
78%
ez a nő egy korlátolt hülye. gyereknevelési elveit valószínű valamelyik okos magazinból szedi...sajnálom a gyerekeit. meg unokatesódat is hogy egy ilyen hülye p*csát vett el.
2010. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
48%

Én kb 7 évesen hallottam anyukámtól a Jancsi és Juliskát. Több évig rémálmaim voltak tőle.. Pszichológushoz is vittek.

Ennyit erről...

2010. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
73%

Pfff..pontaz ilyen gyerek anyukája fárad majd el és hagyja a gyereket leülni a sok harcolós-remegőszeműs-japán, kínai vacak mese elé leülni és hagyni, hogy a számítógéppel hamar barátságot kössön.

Sokkal hamarabb kell félteni a gyerekeket a tévés meséktől szerintem.

2010. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%

Hát ne haragudjatok, de nem normális az a szülő aki nem olvas Grimm és Andersen meséket a gyereknek...

gondolom a mai CartoonNetwork az naphosszat megy...

Tanitóképzőt végeztem és most pszichológiát hallgatok...szóval kedves kérdező tökéletesen igazad van...ezt a szülőt kezeltetni kellene...persze akkor, ha tényleg minden így történt...

Ne mondjátok, hogy annyira brutál a Grimm és az Andersen mese...gondolom a hozzátok hasonlók miatt nem szabad Piroska és a Farkast tanítani az amerikai országokban...még a törvény is tiltja, mert az mennyire brutál...hát...segítséget nyújtanék az ilyeneknek...

Kedves kérdező, rá se ránts...

igaz, hogy addig érzed jól magad, ameddig él benned a gyermek...:)

Rá se ránts!

2010. febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez a horror hasznos, hiszen a kisgyermek a meséken keresztül oldja fel a félelmeit. Sokkal könnyebben feldolgozza a mesén keresztül, hogy miért van az, hogy nagymama néha nagymama(kedves, gondoskodó, megértő), néha farkas(kiabál, türelmetlen).

Nekem még kicsi a fiam, 16 hónapos, egyelőre a képekről mesélek neki. Később jöhet az igazi mese.

Sajnálom azokat a gyerekeket, később tele lesznek elfojtott, fel nem dolgozott érzelmekkel. Kíváncsi vagyok egyébként, anyuka olvas-e nekik egyáltalán? És ha igen, mit?

Úgy gondolom, egy gyereknek már kicsi korában meg kell tanítani a könyvek szeretetét, aki irodalom nélkül éli az életét, az szegényebben hal meg.

2010. febr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!