Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban így kell gyereket...

Valóban így kell gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Vannak olyan szülők, anyák, akik kínjukban már nem is igazán tudják mit tegyenek. Grimm és Andersen mesét nem olvas fel a gyermekének, mert az horror - szerinte. A minap voltam unokatestvérem gyerekeit köszönteni és ezt a 2 könyvet vettem az egyik gyereknek,de mivel a másiknak nem volt semmi ezért annak is vittem ajándékot. Unokatestvérem felesége mikor meglátta mit vettem a gyerkeiknek az volt a reakciója, hogy a szemétbe dobta a könyveket. Hogy lehet egy szülő/anya ennyire idióta. 3 diplomás ember vagyok, de szerintem legszebb éveim az ovodás volt.


Mert az ember - ezt egyre inkább hiszem - csak annyit ér és csak annyira ember, amennyire meg tudja őrizni lelke egy zugában az örök gyermeket.

(Márai Sándor: A bűvész)


Kosztolány 50 évesen jött rá a nagy titokra. Én szerencsére 15 évesen. Az életet nem abszolút felnőttként kell élni, hanem gyermekként. A világ egyszerű dolgaiból csodaszép dolgokat lehet látni egy gyermeki fantázián keresztül. Sajnos a mai világban egyre több az abszolút felnőtt. Félelem és fulladás fog el, ha egy abszolút felnőttel kell találkoznom vagy beszélnem.


Szerintem fontosak az ilyen mesék.


2010. febr. 21. 14:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Horror. Ja. Aztán pár év múlva már vígan nyomja az öldöklős játékokat a számítógépen, mert az nem horror.
2010. febr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
Fogadok, a kis herceget is kidobná. Szerintem nem ért a gyerekekhez...
2010. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%
ja, pont néztem, miből mesélhetek a gyerekeknek. A mai irodalomból egy kezemen meg tudom számolni..az is sok :(
2010. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Milyen könyveket vittél?
2010. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%
Gondolom a kedves anyuka Narututót, InuYashát és Gragon ball-t nézet a gyerekeivel, mert azok a jó mesék szerinte. Az unokatesód felesége egy buta nő, szegény gyerekek.
2010. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Az tény,hogy a mai modern nevelési elvek nem mindenkinek szimpatikusak,többek között nekem sem!Annak idején mi is olvastunk Grimm meséket,Andersen meséket,néztük a Tommy és Jerrytől elkezdve a többi mai szemmel hororr mesén át a legelrugaszkodottabb meséket is,mégsem öltünk embert,nem ugrottunk ki az ablakon,nem feküdtünk ki a vonat alá,nem kergettük egymást baltával,stb.Ezenkívül,ha az iskolában szidást kaptunk,otthon is azt kaptunk,ha apu megpofozott nagy ritkán,vagy anyu felemelte a hangját velünk szemben,nem éreztük úgy,hogy na,most ettől lelki sérült felnőttek leszünk.Hülye egy világ van.
2010. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Tényleg nem "kellemes" mesék néha Andersen, meg Grimm meséi, de a szocializációban és a képzelet, a kreativitás fejlesztésében nagyon nagy szerepet játszanak. Magam is azokon nőttem fel, nem lettem kéjgyilkos mégsem. Nekem is van 2 diplomám, egészséges, kiegyensúlyozott ember vagyok, pedig évekig a Grimm meg az Andersen köteteket nyúztam.

Biztosan kényelmesebb a gyereket odanyomni a DVD elé, ahol a teletabik éppen hülyülnek, meg báboznak, de a gyereknek így nagyon elkorcsosul a képzelőereje és a kíváncsisága is. nem fog akarni erőt kifejteni annak érdekében, hogy szórakozzon. Az a kis "horror" ami pedig van a mesékben, kell a gyerek kiegyensúlyozott fejlődéséhez. Pont azzal árt neki a legtöbbet a szülő, ha rószaszín buborékban hagyja felnőni, ahol egy rossz szót, egy kétes alakot nem talál a gyerek. Az olyanok nagykorukra naivak, védtelenek lesznek, és nem a megfelelő módon pótolják be az ismeretek terén szerzett lemaradásukat: jön a lövöldözős játék, meg ilyenek.

De ez ellen nem sokat lehet tenni. Az ilyen ember annyira meg van győződve az igazáról, hogy első számú közellenség leszel számára, ha szembeszállsz.

Más tészta, hogy okosnak hiszi magát, de hosszú távon orbitálisat fog szívni, és persze a gyerek is. A másik meg hogy annyi tapintat hogy nem kerül valakibe, hogy legalább az ajándékozó távozása után lökje a szemétbe, ami szerinte oda való?...

Szóval kapásból szépnek ígérkezik az "alapanyag" amiből szegény kölyöknek fel kell növekednie.

2010. febr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem véletlen írta Andersen a Pomádé Király Új Ruhája című művét. Az emberi ostobaságról írt maró gúnnyal. Ma rengetegen szenvednek Pomádé szindrómában, többen mint akkor.
2010. febr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%
A könyvet nyilván nem kell kidobni, mert egyrészt bunkóság ajándékot kivágni, másrészt ki tudja mikor kell még. De te meg jelenlegi írásod alapján psizkosul nagyképű vagy, nem csodálom, hogy uncsitesód felesége a szemed láttára kivágja a könyvet. Szóval ez kb 1-1.
2010. febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Utolsó nem vagyok nagyképű azért, mert leírtam, amit elértem. Annak a nőnek is van 2 diplomája. Habár engem itthon úgy neveltek, h. akár milyen végzetségem is van ne nézem le pl. a szakmunkást. Nem kell ironizálnod. Amúgy pedig csak arra írtam példának, h. sok ilyen könyvet olvastam és mégsem lett belőlem bűnöző. Az unokatestvérem felesége pedig elég bunkó és ő a rátarti nem én. Bár nem szeretnék vitatkozni veled. De az elért eredményeimet az ilyenek miatt mint te nem fogom kukába vágni, mert te ezt írod, h. rátarti vagyok.
2010. febr. 21. 15:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!